Rozbor traileru k filmu Thor: Láska jako hrom

Rozbor traileru k filmu Thor: Láska jako hrom

Filmy
Rozbor traileru k filmu Thor: Láska jako hrom

Nový trailer ke čtvrté sólovce Thora nabízí spoustu skrytých detailů, „easter-eggů“ a odkazů ke komiksovému příběhu Jasona Aarona, podle kterého je film pravděpodobně natočen.

397 0
28. květen 2022, napsal ajushh

V úvodních záběrech vidíme Korga, namluveného režisérem snímku (Taika Waititi), jak dětem vypráví příběh o Thorovi. V pozadí můžeme vidět strom, pod kterým Thor v předchozím záběru medituje. Planeta, na které se Korg i Thor nacházejí, se v Aaronově komiksu nazývá Indigar a je obývaná modrými mimozemšťany stejně jako v traileru. Také se zde objevují Strážci Galaxie, kteří se však po bitvě na této planetě od Thora pravděpodobně oddělí a odletí pryč (možná hledat Gamoru).
alt Dále v traileru vidíme Nový Asgard, jenž, zdá se, prosperuje s Valkýrou v čele. Přijíždějící loď po obloze táhne legendární kozí dvojice Toothgnasher a Toothgrinder (viděni v předchozím teaseru).
alt V kombinaci s ukázkou Thorova tvrdého tréninku, jímž znovu docílí své božské postavy, Korg pokračuje v naraci jeho příběhu. Zde na Thorově kšiltovce můžeme přečíst klasické logo Avengers, nad kterým je však připsáno „strongest“ (nejsilnější), což odkazuje k přezdívce, jíž se Thor snaží získat už od Ragnaroku.

alt

Jane Foster jako Thor

Trailer definitivně ukončil teorii o tom, že nově nabušená Jane, chytající Thorovo kladivo Mjölnir, je nějakou variantou z jiné časové osy. Na základě jejího rozhovoru s Thorem se můžeme dovtípit, že se jedná o Jane z dřívějších filmů. Od jejich posledního shledání uběhla dlouhá doba. Přes rozchod s Thorem se Jane buď jednoduše přenesla a moc jí na tom nesejde, nebo (pravděpodobněji) se stala obětí Thanosova lusknutí. Dále v traileru vidíme, že Mjölnir může způsobit hodně škody i když je na kusy. 

Gorr the God-Butcher

alt

Následně spatřujeme hlavního záporáka snímku, Gorra „boha-bijce“. Přestože zde Christian Bale nevypadá stejně jako v komiksech, tato interpretace dle mého názoru bohatě stačí k nahnání hrůzy. Gorr v traileru mluví o sobeckosti bohů. Proč? Podle jeho komiksového původu žil krutý život a celá jeho rodina vyhladověla nebo podlehla nemocem, přestože bohy prosil o spásu. Nikdo ale nevyslyšel jeho modlitby, a tak zvolil „proaktivní“ metodu pro získání jejich pozornosti (tudíž je mu přezdíváno „zabiják bohů“). Meč, jenž Gorr v traileru drží, je takzvaný Necrosword, který má podle komiksů moc nasávat krev bohů, které zabije. Dále vidíme i takřka dokonalou rekreaci stránky z Aaronova komiksu s mrtvým tělem Behemotha Falligara (připomínající Godzillu). Ve filmu nás ostatně pravděpodobně čeká mnoho mrtvých bohů…

Zeus a Olymp

alt

V závěru traileru se divákům (kromě Thorovy zadnice) odhalí i říše Olymp s řeckými bohy a Diem (Russell Crowe) v jejich čele. Podle mnohých bude Zeus ve snímku využitý k ukázce toho, jak je Gorr mocný. A že se jedná o skutečnou hrozbu pro všechny bohy. Bude tak pravděpodobně zabit někdy v první třetině filmu. Také zde na Thorových odhalených zádech rozeznáváme tetování Lokiho rohaté helmy. Dojemná připomínka bratra, o kterém je Thor přesvědčen, že je mrtvý. alt


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama