Rozbor traileru Avengers: Infinity War – 2. část

Rozbor traileru Avengers: Infinity War – 2. část

Filmy
2911 0
17. březen 2018, napsal Nevka

SPOILER ALERT!

Po první části, kde jsme si rozebrali scény s Gamorou, přichází část druhá. Zaměříme se hlavně na Black Order, který se poprvé ukázal v plné sestavě, a Outriders, kteří na sebe „prozradili“ nové detaily.

Rozbor traileru Avengers: Infinity War – 2. část

Jak už sami bratři Russoovi prohlásili, Avengers nebudou mít tentokrát jen jednoho mocného soupeře. Vedle Thanose se totiž představí i Black Order, který je někdy zmiňován jako The Children of Thanos. V první ukázce se sice mihla Proxima Midnight (vrhající kopí) spolu s Calvem Glaivem (který pravděpodobně útočil na Visiona s cílem odebrat Mind Gem), ale kromě Comic-Conu, kde byly představeny úžasné sošky, to bylo na dlouhou dobu zcela vše.

Tentokrát jsme však dostali kompletní filmovou skupinu padouchů. Když říkám striktně filmovou, narážím na fakt, že v komiksech se dost výrazně zapojují i postavy Supergiant a Black Swan. Nejedná se o nijak převratný záběr, ale přehled o postavách si jednoznačně uděláme. Scéna navíc napovídá, jak je to s Lokiho případnou zradou. Minule jsme totiž viděli, jak Thorův nevlastní bratr bez okolků předává Tesseract, který ukořistil před zničením Asgardu. Proxima Midnight, Ebony Maw, Corvus Glaive a Cull Obsidian (který je z nejasných důvodů přejmenován z Black Dwarfa) nicméně napovídají, že fanoušky tolik oblíbený lstivý „bůh“ možná na výběr úplně neměl. Na Comic Conu Experience v Sao Paolu 2017 byla sice zrada potvrzena, ale všichni víme, jak rádi si u Marvelu hrají se slůvky.

Kdo však dostal novou děsivou sólovou scénu, je Ebony Maw. Postava, která mnoha lidem trochu připomíná Lorda Voldemorta, je tím nejzvrácenějším, co jsme doposud mohli vidět. Ať už vzhledově (vlasy se opravdu povedly s až mrazivou přesností napasovat k nechutné vizáži), nebo charakterově. V průběhu mediální kampaně – která řekla spíše nic, než víc – jsme zjistili, že Ebony má být v Infinity War hlavní nemesis Doctora Strange. Unikly dokonce i některé fotky, kterak je Stephen povalen na zemi a Maw na něj útočí. Že se bude jednat o opravdu vážný konflikt nám už tvůrci dali jasně najevo. Tento moment ale mezi řádky nabízí i teorii, jak by Strange mohl přijít o Agamotovo oko. Nepokusil se náhodou znovu smlouvat?

Jestli ano, mohlo se mu to slušně vymstít. Ebony sice není bijec, ale rozhodně je to geniální myslitel a šílenec. Thanos ho navíc na Stephena nasadil a je proto možné, že Doctor padl do vlastní pasti. Je možné, že měl nějaké plány se smyčkou, se kterými však Black Order po incidentu s Dormammuem dokázal počítat. V komiksech je úkol ještě rozšířen o zakomponování Strange do dvojí hry. Musí se totiž stát dvojitým agentem, který poskytuje proti vlastní vůli informace druhé straně.

Jedna věc je několikrát po sobě zemřít poměrně rychlou smrtí. Být dlouhé hodiny mučen kreativním padouchem, který nezná slitování je ale věc druhá. Nemyslíte? Russoovi navíc řekli, že z Black Orderu je to právě Ebony, který má nejvíce vedlejších plánů. Reálně se tedy jeví i situace, že se Thanos k Agamotovu oku nedostane díky tomu, že si jej pro sebe ukradne, či ukořistí Maw. Tato situace by mohla řádně zamíchat kartami.

Jako největší vojenská síla se momentálně jeví Outriders, kteří jsou hlavními protivníky v bitvě o Wakandu. Tvorové, kteří se v prvním traileru jevili spíše jako přerostlí ještěři bez špetky invence, již získávají jasnější konktury a jejich těla dostávají bližší detaily. Na prvním obrázku si v kroužku můžete všimnout i zlatavého ornamentu, který těla útočníků zdobí. Postavy se tak přibližují své komiksové předloze.

Co se stylu boje týká, zatím se úplně nezdá, že bychom mohli ve všeobecné vřavě zažít i složitější strategie. Outriders zatím útočí převážně nekoordinovaně – po jednotlivcích – a spojí se pouze v případě, že má nad nimi někdo tělesnou převahu – jako Hulkbuster, který se vrací do hry. Tento předpoklad potvrzuje i fakt, že na postavy, jako je Black Panther nebo Steve Rogers, si troufnou i jednotlivci. Wakandské armádě by tak mohl hrát do karet fakt, že v případě potřeby dokáže budovta obranné linie, které jsme v menším gardu měli možnost taktéž vidět.

Avengers mají nyní nejsilnějšího nepřítele, jakému kdy čelili. Proto se ani nemůžeme divit, že někteří z nich tento střet nepřežijí…

Další rozbor můžete očekávat opět blízké době. Věnovat se budeme tentokrát zase něčemu trochu jinému.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


Nábor do redakce

Mám zájem!