Rozbor traileru Avengers: Infinity War – 1. část

Rozbor traileru Avengers: Infinity War – 1. část

Filmy
2840 0
16. březen 2018, napsal Nevka

SPOILER ALERT!!!

Co jsme se dozvěděli z nejnovější ukázky na zřejmě nejepičtější filmovou událost tohoto roku? Evidentní informace i rozličné teorie v první části „hutného“ rozboru, který se zaměří hlavně na scény kolem Gamory.

Rozbor traileru Avengers: Infinity War – 1. část

Začneme na samotném začátku. Gamora zde líčí Tonymu Starkovi, čeho je její „adoptivní“ otec schopný. „Za celou dobu, co ho znám… měl jen jediný cíl. Vyhubit polovinu vesmíru. Získá-li všechny Kameny nekonečna, může to udělat lusknutím prstů.“ Tato interpretace se odkazuje na komiks, kde Thanos přesně tohle udělal. Myšlenka komiksu byla nicméně taková, že Thanos chtěl udělat dojem na Smrt (která mimochodem byla jednoho času s ním i Deadpoolem v milostném trojúhelníku). Jelikož se mu to nedařilo, Mephisto mu poradil, že musí splnit svou úlohu a Thanos tak pouhým lusknutím prstů doslova „vymazal“ polovinu vesmíru. V tuto chvíli si toho ale všimly i silné vesmírné entity (včetně postav jako je Doctor Doom, Adam Warlock) a s Thanosem se utkali.

Z toho, co Russoovi v rozhovorech slibují, můžeme začít mít strach. Co kdyby Thanos nakonec prsty doopravdy lusknul? Rozhodně by se mohla otevřít cesta pro dříve zmíněné vesmírné entity, které by na finální porážce Thanose mohly mít velký podíl. Avengers totiž přeci jen nemají takové předpoklady pro jeho porážku.

Trochu méně zajímavé, ale rozhodně k zamyšlení, je také to, že si Marvel s diváky možná znovu pohrává. Na veřejnost se totiž dostala informace (mohli za to zase Russoovi), že to bude Hulk, kdo se má snažit přesvědčit Tonyho a ostatní o tom, jak je tento padouch nebezpečný. Proč je to tedy Gamora, kdo tento fakt „pokládá na stůl“? Vždyť by i se Strážci musela dorazit na Zemi ještě před dopadem Bruce Bannera do Strangeova sídla. A jak všichni víme… Strážci galaxie nejdříve odlepí od čelního skla Thora, který si s nimi nějakou dobu pobude.

V tom, že si s námi dělá Marvel dobrý den, napovídá i to, kde Tony sedí. Schválně. Podívejte se na obrázek níže. Připadá vám interiér místnosti jako vesmírná loď, nebo spíše jako pokoj u Doctora Strange? Starožitné křeslo, na zdi koberec, nebo něco podobného. Navíc má na sobě stejnou bundu, kterou má i na „návštěvě“.

Ano. Tony těchto mikin (potažmo bund) může mít více, ale přeci jenom… Nezdá se vám tato shoda náhod přinejmenším podezřelá?

Vraťme se ale zpátky k jádru pudla. Víme přeci, že Gamora bude mít s menší skupinkou také svou misi. Není tedy možné, že se vydala do vesmíru pro nějakou mocnou posilu a Stark si povídá vlastně s Brucem? Celkem by to sedělo…

Na konec tohoto prvního rozboru si můžeme potvrdit, že film bude obsahovat mnoho flashbacků. Tím nejpřekvapivějším totiž byl ten, ve kterém malá Gamora uchopí za ruku Thanose a odchází s ním ruku v ruce od svého národa, který bude zřejmě již brzy zmasakrován nebo podroben gardou, která jej v té chvíli má zcela pod kontrolou. Tato scéna je mimo jiné naprosto úchvatně zpracována. Svým pojetím také připomíná země východní (Čína, Japonsko). Nejsem na ně žádným odborníkem, proto neřeknu, ke které z nich má blíže.

Jako lákadlo tak můžeme doufat i v potenciální souboj mladé Gamory a Nebuly. Mohl by to být pěkně drásavý zážitek, sledovat každou část těla, kterou nechal Thanos Nebule za porážku „mechanizovat“. Poprvé bychom také viděli, jak Gamořina nevlastní sestra před zohavením vypadala. Flashbacky budou ostatně důležitým aspektem, který by měl detailněji prokreslit celou Thanosovu osobnost. Jedná se totiž o padoucha, jenž má dostat velké množství prostoru i mimo hlavní střety s Avengers.

Jelikož je toho k rozebrání ještě spousta, v blízké době se můžete těšit na další podrobné články.

Nezapomeňte v komentářích vyjádřit svůj názor ke scénám i předloženým teoriím. Pokud máte nějakou svou interpretaci, tak sem s ní!


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


Nábor do redakce

Mám zájem!