Robert Downey Jr. - Uvidíme ho ještě v MCU?

Robert Downey Jr. - Uvidíme ho ještě v MCU?

Filmy
5 / 5 854 0
5. září 2020, napsal Johnny

Se završením třetí fáze MCU (Marvel Cinematic Universe) přišla řada i na loučení s některými herci, kteří se na tomto projektu podíleli takřka od začátku. Jedním z nejoblíbenějších byl Robert Downey Jr., představitel Tonyho Starka alias Iron Mana.

Robert Downey Jr. - Uvidíme ho ještě v MCU?

Protože srdce fanoušků jsou neoblomná a cesty osudu – zvláště pokud jde o komiksy – nevyzpytatelné, stále visela ve vzduchu otázka, zda Downeyho přece jen v roli excentrického génia, miliardáře, playboye a filantropa ještě neuvidíme, byť jsme se s ním nedávno celkem dramaticky rozloučili.

Koneckonců, přivedení mrtvých postav zpátky k životu není ve světě kinematografie zase až tak ojedinělou záležitostí. Jedním z nejslavnějších takových návratů zřejmě zůstane oživení Bobbyho Ewinga ze seriálu Dallas. Univerzum založené na komiksech pak nabízí poněkud sofistikovanější škálu nástrojů, jak se takového zvratu dobrat (nedovedu si představit, kterému šílenci by se události z Infinity War a Endgame musely zdát).

Robert Downey Jr. se nedávno objevil v podcastu Smartless, pořádaném Jasonem Batemanem, Seanem Hayesem a Willem Arnettem. Na otázku, jak zvládá vybalancovat svůj čas strávený s rodinou a ten spojený se studiem Marvel, odpověděl celkem jednoznačně. S Marvelem je prý již všechno dořešeno.

Pro všechny, kdo dosud doufali v nějaký velkolepý comeback, se jedná o zarmucující zprávu. Opravdu se ale s Downeym v MCU již nikdy nesetkáme?

Na veřejnost se již dříve dostaly záběry z filmu Black Widow, jenž má mít premiéru letos v listopadu, kde je Tony Stark v Downeyho podání celkem jasně vidět. Má to ale háček spočívající v chronologickém zasazení snímku, jehož děj se odehrává ještě před Infinity War (což je poměrně logické, vzhledem k tomu, že hlavní hrdinka je již taky po smrti…nejspíše).

Navíc se ihned začalo spekulovat o tom, zda se nejedná o nepoužitou scénu z filmu Captain America: Civil War, což by potvrzovalo Downeyho slova o tom, že s Marvelem už dávno skončil. Tato scéna by měla zachycovat rozhovor Tonyho StarkaNatashou Romanoff, kde jí radí, aby se dala na útěk.

V každém případě, možnost vidět tuto dvojici dohromady znovu na jednom plátně, zavání pořádnou dávkou nostalgie. Nehledě na to, zda půjde o onu diskutovanou, již více než 4 roky starou scénu, nebo ne. Obzvláště přihlédneme-li k tomu, že to spolu tito dva Avengeři svým způsobem táhli už od Iron Mana 2. Může tak nakonec jít o milé a přátelské rozloučení s oběma charaktery.

Jak ale bylo zmíněno už na začátku, u komiksových adaptací člověk nikdy neví. I herec Downeyho formátu může časem změnit názor. Naděje umírá poslední a fanoušci v tomto případě dovedou být, co se nejrůznějších teorií týče, velmi nápadití. Kromě samotného zmrtvýchvstání se nabízí příchod totožné postavy z alternativního vesmíru, jiné časové linie, nebo alespoň připomínání prostřednictvím flashbacků. Tou nejpravděpodobnější se ale zdá být varianta nasazení Starkovy AI, tedy situace, kdy Tony před svojí smrtí doslova zkopíroval sám sebe do počítačového systému. Ostatně, ne, že by se to v komiksech nestalo.

Jedna z nejoblíbenějších teorií pak zvažuje nástup Riri Williamsové coby hrdinky Ironheart. Tato mladá dáma by se svým vlastním oblekem, sestrojeným podle Iron Manova, mohla zaujmout jeho místo. A fanoušci opakovaně dávají najevo, že jestli k takové události skutečně dojde, chtěli by jako hlas systému umělé inteligence obleku slyšet právě Roberta Downeyho Jr.

Nakonec tu ještě zbývá série What If…?, kde většina herců namluvila svoji animovanou verzi, přičemž RDJ by zde účinkovat neměl, ovšem je velmi těžké si představit, že by se tam neukázal ani v jedné scéně.

A co vy? Přejete si jakýkoliv návrat Downeyho Jr. do MCU, anebo jste plně spokojeni s jeho linkou a je pro vás uzavřená?

(Zdroje obrázků – comicbook.com, screengeek.net)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


PILSCO