Režisérka a scénáristka Eternals do toho jde naplno

Režisérka a scénáristka Eternals do toho jde naplno

Filmy
2 / 5 144 0
10. leden 2021, napsal David Schmirler

Chloé Zhao debutovala v roce 2015 filmem Songs My Brothers Taught Me. V loňském roce pak přišla s chváleným dramatem Země nomádů, přičemž jsme touto dobou měli být už dva měsíce po premiéře jejího napjatě očekávaného blockbusteru s názvem Eternals.

Režisérka a scénáristka Eternals do toho jde naplno

Tato víceméně neznámá režisérka patří k tvůrcům, kteří si zakládají na vlastním scénáři, a nerada si nechává do svého řemesla výrazně zasahovat. To se nezměnilo ani pod střechou největšího komiksového studia. Zhao totiž sama od sebe kontaktovala šéfa Marvel Studios Kevina Feigeho s nápadem na Eternals, jenž se mu natolik zalíbil, že jí svěřil jak psaní scénáře, tak režii. To se nepoštěstí každému “nováčkovi“ – dokonce ani třeba režiséru Taikovi Waititimu, který stojí za snímkem Thor: Ragnarok, jenž je mnohými považován za jednu z nejlepších marvelovek (ke čtvrtému dílu Thor: Love and Thunder už si scénář napsal kompletně sám).

Jedinými tvůrci, kterým se na začátku podařilo prosadit si svůj vlastní scénář k marvelovce a následně jej zrežírovat, byli do této chvíle pouze Joss Whedon (Avengers 1–2) a James Gunn (Strážci galaxie 1–3). Sama režisérka to okomentovala tím, že zkrátka a dobře musí být u projektu již od samotného počátku, aby do něj mohla přinést své zkušenosti a svůj pohled. Nečekejme tedy, že se jedná pouze o nějaký přepis scénáře. Režisérka do toho šla naplno, a jedná se tak o její plnohodnotný výtvor. Co však můžeme čekat od někoho, kdo právě přešel z „indie produkce“ (nezávislé filmy) do blockbusterové tvorby?

Velkou výhodou je jistě to, že si tato nadaná řežisérka zachová svůj vlastní kreativní proces, v němž zanechá i velký kus sebe sama. My se tak můžeme těšit na speciální marvelovku, jež by měla skloubit jak obří momenty plné akce, tak i komornější a citlivější scény, ve kterých bude naopak kladen důraz na postavy a emoce.

Česká premiéra Eternals je stanovena na 4. listopadu letošního roku.

Na co se v nové epické marvelovce Eternals těšíte nejvíc?


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

David Schmirler
David Schmirler
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO