Remastered Peter Parker - Jak v Insomniacu zničili perfektního hrdinu

Remastered Peter Parker - Jak v Insomniacu zničili perfektního hrdinu

Hry
Remastered Peter Parker - Jak v Insomniacu zničili perfektního hrdinu

I mistr tesař se někdy utne. Tentokrát se ovšem pokácel celý strom.

5 / 5 1610 0
16. listopad 2020, napsal Michal Černý

V reakci na novou podobu Petera Parkera – zde – jsem vyjádřil myšlenku, že jeho nová vizáž (podoba Bena Jordana) se ani zdaleka nevyrovná té původní. Na první pohled mi nepřišel až tolik sympatický a navíc, velmi jednoduše lze odhalit ,,evil masterpiece" v pozadí, a to ve formě přiblížení se podobě Toma Hollanda. Otázkou Proč? se bojím zabývat.

Samozřejmě jsem nebyl sám, ve světě už běžela (dopředu prohraná) hashtagová akce na podporu Johna Bubniaka, původního modelu. No a jak si myslíte, že to nakonec dopadlo? Název asi mnohé napovídá.

Pro začátek budu spravedlivý a určitě potvrdím, že jen z prvních screenů a videí lze vidět opravdu veliký posun v grafice a všech těch malých detailech, o kterých tento článek není a kdo se o ně zajímá, jistě si je rád vyhledá. Nicméně nový PS5 ukazuje, co dokáže a přesto určitě nevidíme ani zdaleka to nejlepší, co z něj umí vývojáři vymáčknout. V tomhle ohledu vypadá remaster verze Spideyho skvěle a pokud jste nikdy nehráli původní verzi z r. 2018, užijete si Peterův příběh určitě naplno. Nebo aspoň většina. Ostatně jak nová verze vypadá můžete vidět i na následujících obrázcích, kde Spideyho najdete ve filmovém obleku (The Amazing Spider-Man).

Ten horší moment (nebo spíše momenty) ale přichází ve chvíli, kdy se máme spolu s Peterem (nikoliv Spider-Manem!) vžít do emočně vypjaté situace. A zatímco v originálním zpracování to fungovalo perfektně, nový Peter je prostě…nijaký. Nefunguje to tak, jako tenkrát. Citové propojení? A kde, prosím vás? V Insomniacu se skrze Bryana Intihara (kreativní ředitel Insomniac Games) dušovali, že tato změna je potřebná. Kvůli tomu, aby tvář lépe zapadla k Peterovu hlasu (Yuri Lowenthal), aby mohla vzniknout lepší mimika obličeje vzhledem k možnostem PS5. Bohužel pro nás, ať se snažili vývojáři sebevíc, něco se nepovedlo. Možná jim někdo zapomněl říct, že někdy je to nejjednodušší řešení to nejlepší.

(následující obrázky mohou prozradit důležitou část hry)

Početný zástup hráčů si totiž stěžuje nejen na to, že hlas Yuriho k novému modelu moc nepasuje, ale co je důležitější, nedokáží si k němu vytvořit vztah, zejména při více emočně zajímavých scénách – tetička May a odhalení Dr. Otta Octavia. Zdá se tedy, že studio nedokázalo připomínky hráčů upravit a zcela nepochopitelně vypustili do oběhu Petera Parkera, který je na první pohled minimálně velmi podezřelý a k němuž si ne malá komunita hráčů nedokáže najít cestu.

Abych byl úplně upřímný, ničení ducha Spider-Mana by měl být zločin. A tady by určitě někoho potrestat měli. Vůbec totiž nechápu důvod výměny herců, protože důvody, které jsme dostali, v praxi nefungují. Jak moc do toho mluvilo Sony taky raději nevědět. V každém případě, takhle si zničit reputaci zcela zbytečným krokem vzad umí jen málokdo a je veliká škoda, že jsme tohoto momentu museli dočkat u jedné z nejlepších her na PS vůbec. Přitom stačilo udělat úplně jednoduše to, co se stalo s ostatními postavami. Prostě dostaly klasický redesing, při kterém jim původní vzhled zůstal (viz obrázek na konci, jak by mohl vypadat remaster Peter s původním obličejem).

Ptám se tedy, proč se muselo zničit fungující pouto mezi hráčem a Johnem „Spidey“ Bubniakem? Jaký účel to má, kromě těch výmluv, jež jsme si zopakovali na začátku? Je sice milé dostat skvělou hru s novou a perfektní grafikou, ale k čemu to je, když se máte vžít do role nesympatického kluka. Láká vás to znovu ke konzoli? Myslím si, že asi moc ne. Radost nám tak nejvíc dělá Miles Morales, který sbírá jedno pozitivní hodnocení za druhým, někteří dokonce mluví o mnohem lepším počinu, než je původní Spider-Man. O důvod víc se podivovat nad takovými rozhodnutími. Nezbývá tak aspoň doufat, že nám tvůrci přidají Bubniakovu tvář coby jeden z alternativních ski­nů.

A jak se líbí nový vzhled vám? Jste spokojení, nebo je vám to úplně jedno a nechápete, proč to někdo řeší? Nezapomeňte nás také sledovat na našich Facebookových stránkách, kde se denně setkáte s dalšími novinkami a zajímavostmi (nejen) ze světa Marvelu.

(Zdroj obrázků – Youtube/ Marvel Moments, Youtube/ynSec­tion)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama