Pustí se Marvel do R-kových filmů?

Pustí se Marvel do R-kových filmů?

Filmy
1839 0
31. květen 2018, napsal Nevka

Co chybí mnoha fanouškům MCU? V poslední době to budou hlavně drsné a krvavé snímky, ke kterým se odvážil přistoupit třeba Fox se svým Deadpoolem a Loganem. Můžeme v brzké době očekávat něco podobného i u Disney/Marvelu?

Pustí se Marvel do R-kových filmů?
Samotné MCU sbírá u fanoušků se svými filmy jeden úspěch za druhým. Co však mnoha lidem přeci jen chybí, jsou drsné a krvavé snímky, ke kterým se odvážil přistoupit například Fox se svým Deadpoolem a Loganem. Můžeme v brzké době očekávat něco podobného i u Disney/Marvelu?

Většinu ze zarytých fandů asi potěšíme, protože vedení společnosti se shodlo, že cesta tady je. Navíc by se po ní údajně i rádi dali, protože s koupí Foxu (pokud se nic nepokazí) se otevřou dveře do světa brutálních a naturalistických filmů hlavně díky Deadpoolovi. Mnoho diváků se obávalo, že u Disneyho se místo pro Wadea Wilsona, tak jak ho známe, nenajde místo. Bob Iger, který je generálním ředitelem The Walt Disney Company však pochybnosti vyvrátil a potvrdil, že konkrétně Deadpoola rozhodně měnit nebudou. Byli by ostatně sami proti sobě. Formát, který snímek tohoto anti-hrdiny má, je totiž nadmíru úspěšný a nemá cenu ho nijak měnit.

Další, kdo je s celou situací nadmíru spokojený, není nikdo jiný než Kevin Feige. Ten si na „Rudou divizi“ (budu tak pojmenovávat R-kové filmy v MCU) brousí zuby už delší dobu. Podle jeho slov doposud nebyl prostor k tomu, aby Marvel vyrukoval zrovna s takto drastickým stylem filmů. Ve chvíli, kdy se ale přidají práva Foxu, který se stejnými principy už nějakou dobu pracuje, nebude nic stát v cestě aplikovat podobný postup i tady. Pokud je řeč o konkrétních postavách, má vize společnosti mnoho společného s touhami komiksových milovníků. Mezi nejčastěji zmiňované totiž patří všem známý Ghost Rider, Blade a Moon Knight.

První zmiňovaný se sice vcelku nedávno (před rokem) objevil ve čtvrté sérii Agents of S.H.I.E.L.D., ale zde se jednalo o postavu Robbieho Reyese. Johnny Blaze měl sice v jedné epizodě drobné cameo, ale jinak pro něj nebyl logický prostor. Se současným postojem hlavního universa k seriálům však můžeme očekávat, že filmy budou děj ignorovat. To stejné potká i původní filmovou sérii, která se nesetkala s pozitivní reakcí diváků ani kritiků. Zde si hlavní roli střihnul Nicholas Cage. Je tedy vysoce pravděpodobné, že bychom konečně dostali to, co bychom si přáli.


O poznání lépe je na tom s minulými snímky Blade. První díl trilogie byl totiž vyloženě povedený a Wesley Snipes se na svou roli perfektně hodil. Další díly už sice kvalitativně šly dolů, ale oproti Daredevilovi, Elektře, nebo druhému Ghost Riderovi byly přesto koukatelné. Blade by se navíc mohl utkat třeba s Morbiem, který je z hlediska filmového zatím naprosto netradičním záporákem. Zde je však problém, že práva na Morbia momentálně vlastní Sony, které se dokonce tváří, že by mu zafinancovalo samostatný snímek. V tomto případě tak uvidíme, jak dopadne Venom. Ten buď cestu této sólovce otevře, nebo nejspíše nadobro zavře. Než se posuneme dál, stojí za to zmínit, že fanoušci s případnou rolí Bladea nejčastěji skloňují jméno Johna Boyegy.

Nakonec se dostáváme k Moon Knightovi. Tato postava je u nás z této trojice známá asi nejméně. Čtenáři komiksů se s ní ale mohli setkat ve 43. svazku série NHM, kde se mimo originu postavy objevila i fantastická série Warrena Ellise. Pokud se chcete o této postavě dozvědět ještě trochu více, klikněte → zde ← (budete přesměrováni do naší databáze). Psychopatický Marc Spector by byl zřejmě naprosto neotřelým zpestřením filmového světa. Musel by se ho však chopit schopný a dostatečně šílený režisér, protože přenést na plátno charakter této postavy nebude úplně snadné.

Uvidíme tedy, jak to celé dopadne. O těchto postavách se totiž mnohokrát diskutovalo i o možnosti seriálu na Netflixu. Za mě by si ale třeba Ghost Rider zasloužil spíše samostatný film, protože seriály nemají dostatečně vysoký rozpočet na kvalitní CGI hořící lebky. Všechno však stojí na kvalitních scénářích, které rozhodnou o tom, jak bude daný počin kvalitní.


Můžeme však čekat, že dostaneme i pěkný ranec R-kových postav, které momentálně vlastní Fox. Je třeba počítat s tím, že jestli „Rudá divize“ opravdu vznikne, zřejmě nebude prosazována na tak vysoké úrovni, jako třeba Avengers. Momentální pojetí universa totiž úplně nedovoluje, aby do snímku se Spideym přiběhl Blade a chtěl si z pavoukova srdce udělat polévku. Sice by si to mnoho lidí přálo vidět asi stejně jako jeho interakci s Deadpoolem, ale v této době to není moc pravděpodobná možnost.

A co vy? Máte taky představu o tom, jestli byste viděli rádi „Rudou divizi“ ve filmech, nebo radši seriál od Netflixu?Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš