Proměna MODOKA: Jak moc se autoři drželi původní předlohy?

Proměna MODOKA: Jak moc se autoři drželi původní předlohy?

Postava
Proměna MODOKA: Jak moc se autoři drželi původní předlohy?

M.O.D.O.K se v rámci MCU představí jako záporná postava ve filmu Ant-Man and the Wasp: Quantumania. V komiksech je však zpracován trochu jinak…

371 0
17. leden 2023, napsal Nox

Jeho příchod jste mohli zaznamenat v druhém traileru, který MODOKA ukázal pouze v několika záběrech. Přesto, pokud jste se dívali velmi pozorně, jistě jste si všimli, že jej ztvárnil Corey Stoll (podrobnosti ZDE). Po zařazení MODOKA do světa MCU filmů/seriálů volali fanoušci už nějaký ten pátek. Přestože se obrazová stránka vcelku vydařila a MODOK tak odpovídá původní komiksové předloze, jeho původ je ve filmu upraven.

Kombinace rolí

Původního M.O.D.O.K.A mů­žeme znát jako George Tarletona (varianta ze Země-616). Jednalo se o technika, který pracoval pro teroristickou organizaci A.I.M. Jeho prací bylo pomoci sestrojit tzv. Cosmic Cube (kostka se schopností ovládat hmotu, energii i realitu, která je v MCU zastoupena jako Teserakt, tedy krychle obsahující jeden z kamenů nekonečna). Místo toho ale prošel mutací a stal se jakýmsi lidským počítačem. Vzhledem ke zvětšení jeho hlavy pak musel být umístěn do jednotky pro podporu života zvanou „Doomsday Chair“. Jeho transformace je pak spojena také s nabytím nových psychických sil.

Ve filmovém zpracování se setkáváme s MODOKem alias Darrenem Crossem ( herec Corey Stoll byl původně obsazen jako Yellow Jacket již v prvním Ant-Manovi). Marvel tedy dal přednost návratu již známé tváře oproti obsazení nové postavy.

V komiksech je MODOK dost často spojovaný s A.I.M. a obvykle se nachází přímo v jejím vedení. A.I.M. jsme mohli technicky zaznamenat už ve filmu Iron Man 3, avšak oproti jejímu komiksovému protějšku se nástup této zlotřilé organizace v MCU dosud neuskutečnil. Uběhnulo však už 10 let a autoři tak mohou s organizací i samotným MODOKEM mít zcela nové plány. 


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama