Professor Hulk je zpět!

Professor Hulk je zpět!

Seriály
5 / 5 1128 0
3. březen 2020, napsal Michal Černý

Komiksové festivaly a setkání nejsou jen obří panely, kde Kevin Feige odhaluje epické plány na dalších 125 fází MCU, ale i menší setkání fanoušků všech druhů komiksů, her, cosplaye… a zkrátka příznivců všech těch podivných odnoží moderní pop-kultury.

Professor Hulk je zpět!

Jedním z takových míst setkání je The Chicago Comic & Entertainment Expo (C2E2), které se konalo před pár dny, konkrétně 28. února – 1. března. Jedním ze vzácných hostů byl i Mark Ruffalo, který se během svého panelu, jak už u něj bývá zvykem, rozpovídal možná o něco víc, než by v Marvelu chtěli. Anebo ještě málo, u něj člověk nikdy neví.

A co Mark tak důležitého prásknul?

Jak asi už většina fanoušků MCU na internetu zaznamenalo, tou nejdůležitější informací se stalo oficiální potvrzení zvěstí o možném návratu Marka do role Professora Hulka v chystaném seriálu She-Hulk na Disney+. Docela pokrok, pokud vezmeme v úvahu, že ještě pár týdnů zpět si nebyl Mark jistý, zda se vůbec do MCU s touhle postavou vrátí. Sice doslova neřekl, že je cokoliv oficiálně potvrzeno, ale konkrétní jednání ohledně dalšího zapojení proběhla a vzhledem k velikému tlaku mnoha fanoušků a nekritickému přístupu samotného herce, nemá Feige vůbec nad čím přemýšlet. Otázkou tedy není, zda ano, ale jakým způsobem.

Debata se poté stočila k představám Marka, jak s postavou naložit:

„Abych k vám byl úplně upřímný, chci film, ve kterém uvidím ultimátní souboj Bannera s Hulkem, jehož výsledkem je Professor Hulk. Posloucháš, Kevine? My chceme Professora Hulka! Jediná osoba, které se Hulk ve vesmíru bojí, je Banner a já chci vidět jejich poslední zúčtování. A taky možná Wolverina.“

Po prvotním hypu, který dokáží taková slova navodit, si ale uvědomíte dvě věci. Úplně si totiž nejsem jistý, zda se najde dostatek fanoušků, které zrovna tohle zajímá. Buďte upřímní sami k sobě. Chcete tohle vidět jako samostatný film? A druhá věc jsou nechvalně proslulá práva na postavy. Hulka totiž stále vlastní studio Universal. Jenomže na obě dvě překážky má mistr Ruffalo řešení:

„Můžeme to přetvořit v seriál a tím tak trochu obejít Universal. Ten vlastní práva na Hulka, jako samostatný film, což je ten důvod, proč žádný nemůžeme udělat. Co ale můžeme, je udělat TV show!“

„Začal bych tím, že Hulk je opět na útěku. Myslím, že to u něj funguje. Při dnešních digitálních možnostech by se z toho mohla stát velmi zajímavá podívaná.. Zastihli bychom ho v okamžiku, kdy si říká – Už to dál nechci dělat! V jeho nové identitě je to ale těžké. Takřka nemožné se skrýt.“

Mark má evidentně spoustu nápadů, jak a kam oblíbeného zelenáče posunout a jak vyplnit díry v jeho nejasné minulosti. A Wolverine vs Hulk? Možná se dočkáme, ale kdo ví, jaké bude herecké složení.

Odpíchnout se budeme muset od faktu, že v She-Hulk nejspíše tvůrci téměř dodrží kánon a Jennifer Walters obdrží pořádnou infuzi krve od svého bratrance Bruce Bannera, v našem případě Professora Hulka. Tak mě napadá, ta infuze mohla proběhnout ještě před jeho zrodem, čili buď se v krátkosti v seriálu podíváme před Endgame, anebo skutečně dostane jednu profesorskou a tím pádem může mít She-Hulk i nepatrně jiné schopnosti.

Ale to už moc zabíhám do spekulací. Zkrátka, ať tak či tak, očekávám v seriálu spíše Hulkovu mentorskou podporu, přičemž beru v potaz jeho poničenou ruku. Jestliže s ním ale budou chtít pracovat dál, budou muset tvůrci vymyslet řešení, jak ji dát do pořádku. Že by pomohla nějaká vyspělá civilizace v hlubinách vesmíru, na kterou při svém útěku narazí?

Moderátorka panelu mu položila ještě pár otázek, mezi nimiž byla i ta, který z jeho kolegů podle něj předvedl nejlepší výkon.

„Robert. Robert je můj hrdina. Stal se definicí Iron Mana, který tohle všechno začal. Pokaždé, když s ním pracuju, tak na něj obdivně zírám. Dělal to nejdéle s tou největší grácií a na nejvyšší úrovni a když Iron Man zemřel, zlomilo mě to.“

I přes jistotu dalšího výskytu Professora v MCU nemá nikdo vůbec ponětí, co s ním dál. Mark má určitě spoustu dalších, a mnohem lepších, nápadů, ovšem znáte to.

Herec míní, Feige mění.

Nezapomeňme na informaci, že se v tomto seriálu chystá návrat generála Thaddeuse Rosse aka Red Hulka, který by ještě mohl zamíchat kartami. V tu ránu se nám nabízí jednoduchá varianta,což je souboj Zelení vs Červený. Na potvrzení takových dohadů si ale ještě docela počkáme, protože nás zároveň postihla další zpráva, a to odložení natáčení She-Hulk z července až na listopad. Lepší příležitost pro vpašování čehokoliv do scénáře už nebude.

(Zdroje obrázků a informací – hnentertainment.co, twitter.com/@fuf­falochina, comicbook.com, sporcle.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO