Proč Iron Man sestrojil Iron Spider Suit?

Proč Iron Man sestrojil Iron Spider Suit?

Filmy
5 / 5 562 0
23. říjen 2020, napsal Johnny

Odpověď na otázku z titulku článku lze nalézt v Marvelovské příručce nesoucí název The Wakanda Files: A Technological Exploration of the Avengers and Beyond.

Proč Iron Man sestrojil Iron Spider Suit?

Abychom si to napřed v rychlosti shrnuli, v MCU (Marvel Cinematic Universe) jsme se se Spider-Manem v podání Toma Hollanda poprvé setkali ve filmu Captain America: Civil War. Tony Stark se zde víceméně chopil role jeho mentora a tento vztah přetrvával i ve Spider-Manově sólovce Spider-Man: Homecoming.

Poté, co tu Spider-Man svedl souboj s Vulturem, začal Iron Man pracovat na způsobech, jak by mohl svému svěřenci pomoci (můžeme to nazvat třeba mesiášským komplexem…). Ke konci filmu tak můžeme poprvé spatřit vzhled nového Spider-Manova obleku (Iron Spider Suit), který zde Peter Parker s díky odmítl.

Jak již ale všichni víme, nakonec to celé dopadlo trochu jinak. Během Thanosovy invaze v Avengers: Infinity War na sebe Peter oblek přece jen navlékl a proháněl se v něm po svém „probliknutí“ i v Avengers: Endgame.

V rámci jedné kapitoly The Wakanda Files (blíže jsme vás o této příručce informovali ZDE) ve svém osobním záznamu Tony Stark uvádí, že začal vyvíjet Iron Spider Suit krátce po svém výzkumu nanočástic. Už po bitvě mezi týmy Starka a Kapitána Ameriky, která se odehrála v Německu, Tony přemýšlel, jak Spider-Manovi vylepšit jeho arzenál.

Stark si byl vědom Peterova Pavoučího smyslu, ale přesto chtěl, aby jeho oblek uměl i něco navíc. Na řadu tak přišla vylepšení všeho druhu, nový oblek tedy zahrnuje například vylepšené web-shootery, systém podpory života, nebo třeba takzvaný průhledový displej. Ve výsledku se zkrátka jedná o kompletně vylepšenou „zbroj“.

Server Comicbook.com nedávno přinesl rozhovor s expertem přes speciální efekty Julianem Foddym (Industrial Light and Magic), který se se svým týmem podílel na tvorbě druhého Spider-Mana s podtitulem Far From Home. Řeč přišla i na to, jak se v průběhu času Iron Spider Suit změnil.

„Chtěli jsme hlavně zvýšit úroveň zaměření na detail, což zahrnuje jak model, tak textury. Například to zrcadlení uhlíkových vláken bylo obsaženo v texturách, které ale byly poté pohlceny, ale zapracovali jsme na stínování, aby z toho nakonec vzešlo více.“

Marvel prý také dobře reagoval na poukázání toho, že se oblek postupně mírně opotřebovává a sbírá tak různé rýhy a škrábance:

„Šlo o to, aby bylo jasně vidět, že Peter ten oblek už nějakou dobu má a prošel si již několika bitvami, což si na obleku vybralo svou daň.“

Na závěr Foddy prozradil, v čem spočívala inovace z filmařského hlediska:

„K samotnému nasazování masky, směrem k nanotechnologii, jsme přispěli několika svými nápady. V Infinity War to celé probíhalo velmi rychle, byla to záležitost několika snímků. V našem provedení je to lehce plynulejší. Zatímco v Infinity War se jednalo řekněme o tři, nebo čtyři snímky, v našich záběrech jde o patnáct až šestnáct snímků. Takže tohle jsme trochu předělali. Podíval jsem se na elektrické obvody a něco z toho jsme převzali. Jako když máte základní desku počítače a vidíte, jak tam fungují elektrické obvody.“

Co na vzhled Iron Spider Suit říkáte vy? A jakou verzi Spider-Manova obleku máte nejraději?

(Zdroje obrázků – comicbook.com, reddit.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


PILSCO