Příchod mutantů do MCU. Jak brzy ho očekávat?

Příchod mutantů do MCU. Jak brzy ho očekávat?

Postava
Příchod mutantů do MCU. Jak brzy ho očekávat?

Příchod mutantů do MCU je nám prezentován pomocí maličkých indicií ve filmech a seriálech čím dál častěji. Pojďme si společně zrekapitulovat, co o velkolepém příchodu mutantů zatím víme.

370 0
5. září 2022, napsal Homer91

Ačkoliv diváci vzpomínají na poslední výskyt mutantů ve filmech s výrazným despektem (nutno zmínit hlavně X-Men: Dark Phoenix (58% hodnocení na ČSFD) a The New Mutants (51% hodnocení na ČSFD)), postavy s genem X se mezi komiksovými fanoušky těší stále velké oblíbenosti. Toho jsou si lidé z Marvelu moc dobře vědomi a pomalu nám servírují drobečky, jenž nás mají na tento velkolepý příchod připravit. Otázka zní tedy jasně: Za jak dlouho můžeme mutanty v MCU očekávat? A jak může jejich příchod změnit celý vesmír MCU?

Připomeňme si ten pocit příjemného překvapení, když se v oficiálně prvním seriálu MCU WandaVision za dveřmi objevil Wandin bratr Quicksilver, navíc s tváří Evana Peterse. Byla to obrovská věc! Stačí si na internetu dohledat reakce na tuto scénu a všem musí být okamžitě jasné, jak moc je příchod mutantů do MCU vítaným krokem. Bohužel si také všichni vzpomínáme, jak zápletka s Quicksilverem v seriálu dopadla. V ten moment všechno nadšení zmizelo a vystřídalo jej výrazné zklamání. Mnozí fanoušci se cítili touto zápletkou podvedeni a vtípek s Ralphem Bohnerem se stal naprosto nevydařeným.

304358808_595948375518945_4447927311452949102_n.png

Dalším naservírovaným drobečkem existence mutantů byl příchod Profesora Charlese Xaviera v nejnovějším filmu s Doctorem Strangem s podtitulem: V mnohovesmíru šílenství. Marvel se příchodem této oblíbené postavy příliš netajil a její přítomnost odtajnil formou charakteristického hlasu Patricka Stewarta rovnou v prvním traileru. Jak se říká, dvakrát do stejné řeky nevstoupíš. Tohle musel být nepochybně náš profesor Xavier takový, jak ho všichni milujeme. A jak to nakonec dopadlo? Jednoduše řečeno, Profesor Charles Xavier odešel ze světa MCU tak rychle, jako se v něm znenadání objevil.

Je důležité podotknout, že ani v jednom z uvedených případů nezaznělo slovo mutant. Tento výraz zazněl dost překvapivě až v jednom z posledních seriálů na Disney+, Ms. Marvel. Závěrečný díl šestidílné série nám totiž oznámil, že má hlavní hrdinka „něco divného v genech. Něco jako mutaci“. Když do toho zazněla ikonická znělka z X-Menů z 90tých let, dala se tato scéna považovat za oficiální představení prvního mutanta v MCU. A tím se dostáváme k tomu nejdůležitějšímu: Jak dokáže příchod mutantů změnit celý vesmír MCU?

MARVEL CINEMATIC UNIVERSE často své fanoušky překvapuje a upravuje známé příběhy z komiksů tak, aby jim to lépe hrálo do karet. Děje se tak už od samotného počátku (například když Tony Stark vytvořil Ultrona, přestože v komiksech byl jeho stvořitelem Hank Pym, nebo když je Scarlet Witch prezentována jako mocná čarodějnice, přičemž v komiksech jde o jednoho z nejmocnějších mutantů). Také v případě Ms. Marvel se rozhodli tvůrci pro několik „vylepšení“. Zatímco v komiksech je tato pákistánská hrdinka členkou rasy Inhumans, v seriálové verzi je tento zásadní detail pozměněn. Z toho plyne, že nemůžeme očekávat v brzké době (zda-li vůbec někdy) představení rasy Inhumans na filmovém plátně (jak jsme už informovali v jednom z předchozích článků). Nerozhodnou-li se nám tvůrci představit některé klíčové členy této rasy jako mutanty, přijdeme tak o mnoho zajímavých postav.

305103881_766300467927609_7651388987410992456_n.png Další drobeček ve druhé epizodě She-Hulk. „Muž bojující v baru se železnými drápy“. O koho může asi tak jít?

Další zásadní změnou celého MCU pro příchod X-Menů je časové zasazení projevu genu X na všechny mutanty. Nelze očekávat, že by během příchodu Thanose na Zem existovala Škola pro nadanou mládež profesora Xaviera. Na rozdíl od členů Eternals by X-Meni své nezasahování do důležitých historických momentů tak jednoduše neobhájili. Zcela nepochybně se tedy můžeme těšit na samotný zrod jednotlivých mutantů. Z toho důvodu nelze očekávat příchod známých tváří zpět ve svých ikonických rolích, samozřejmě vyjma menších cameí. Nezapomínejme totiž, že je aktuálně rozjetá Sága mnohovesmíru (Multiverse saga), což lze vnímat jako ságu neomezených možností.

Kevin Feige v minulosti přislíbil, že nám svět mutantů bude představen do Fáze 10. Vzhledem k aktuálně končící Fázi 4 (posledním filmem této fáze je oficiálně Black Panther: Wakanda nechť žije) se toto mohlo mnohým zdát jako velmi dlouhá doba. Nyní to však vypadá, že by se mohlo celé představení mutantů v MCU značně urychlit. Disney+ totiž poškádlilo fanoušky postem na sociální síti s Wolverinem s tváří Hugh Jackmana (z filmu X-Men: Budoucí minulost) a označením #XMEN odkazující na 8. září. Tento den má streamovací gigant naplánovanou prezentaci Disney+ Day a očekává se plno novinek. Doufejme tedy, že se nám na této prezentaci dostane alespoň některých zásadních odpovědí ohledně příchodu mutantů do MCU.

286834965_644535837101028_8313904494799468120_n.png

O prezentaci Disney+ Day vás budeme informovat na našich stránkách.

"Venku jsou mutanti s neuvěřitelnými silami a hodně jich nesdílí můj respekt k lidstvu. Jestliže se jim nikdo nepostaví, dny lidstva mohou být sečteny.“ – Charles Xavier


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama