Přetáčky: Eternals a další

Přetáčky: Eternals a další

Filmy
5 / 5 248 0
18. červen 2020, napsal Johnny

Koronavirová pandemie se dotkla mnoha oblastí. Ušetřen pochopitelně nezůstal ani filmový průmysl. Posunutá data premiér, pozastavená natáčení. Co ale takové přetáčení?

Přetáčky: Eternals a další

Jedním z filmů, kterých jsme se měli dočkat ještě letos, byli Eternals – příběh o mimozemské rase. Premiéra byla nicméně v důsledku nastalých okolností odložena z 6. listopadu 2020 na 12. únor 2021. Jedná se ovšem o specifický případ, kdy nedošlo ke zpoždění natáčení – tvůrci hlásili hotovo dlouho předtím, než svět zachvátila krize – doba uvedení byla změněna v důsledku posunutí premiéry Black Widow.

Zatímco přesouvání termínů a změny v časovém harmonogramu lze za současné situace poměrně úspěšně přičítat koronavirovému řádění, s přetáčkami je poněkud složitější pořízení (obzvláště, když už natáčení stihnete prohlásit za ukončené). Jejich smyslem odjakživa bylo nahrazení původních, tedy již existujících – a z nějakého důvodu nevyhovujících – scén novými. A pokud zrovna nejste Andrej Babiš a nepotřebujete nějak obhájit další schodek v rozpočtu, všechno na ten ošklivý virus hodit prostě nemůžete.

Salma Hayek, jedna z předních tváří výše zmíněného snímku, v úterý na svůj Instagram umístila fotku se svým novým účesem. Což by samo o sobě možná nebylo nic až tak zajímavého, protože se mnohdy zdá, že kromě sdílení obědového menu je to zřejmě jediným smyslem této aplikace. K fotce však herečka připojila i krátký popisek, kterým sdělila, že tento nový účes má co do činění s očekávanými přetáčkami. V tuto chvíli tak víceméně není pochyb o tom, že řeč je právě o Eternals.

To, co bývalo dříve považováno za indikátor nějakého průšvihu, se však časem stalo běžným standardem velkých studií. Kevin Feige, hlava Marvel Studios, se dokonce nechal slyšet, že přetáčky tvoří nedílnou součást studiové produkce.

„Přetáčky jsou pro naše filmy klíčové, začalo to již s Iron Manem. Vždycky tvrdíme, že v Marvelu jsme chytří filmaři, ale nejsme géniové a nejlepším způsobem, jak přijít na nějaký dříve netušený problém, je podívat se na ten film. Takže film natočíme, pustíme si ho a usoudíme: ‚Tohle není dobré a tohle nefunguje.‘. Máme systém, který je v tomhle celkem přesný a efektivní. Někdy to zabere o den více, jindy patnáct dní. Někdy je potřeba ještě více času na to, aby mohl vzniknout co možná nejlepší film.“

Zároveň Feige přiznal, že snímek Eternals je jedním z nejriskantnějších filmů, který zatím studio produkovalo.

„Je to hodně velký film. Je navíc hodně drahý. Děláme ho, protože věříme ve vizi (režisérky Chloe Zhao, pozn. Redakce), věříme v to, co mohou tyto postavy dokázat a věříme, že je potřeba dále růst, vyvíjet se a posunout náš žánr kupředu.“

(Zdroje obrázků – comicbook.com, Instagram/sal­mahayek, marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Nábor do redakce

Mám zájem!Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Johnny
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!