Pravidla, která musí Marvel Studios následovat

Pravidla, která musí Marvel Studios následovat

Filmy
2079 0
10. září 2018, napsal Zechy

I když pod vlastnictvím myšího doupěte odpadají starosti s penězi, kterých pro vás Mickey Mouse bude mít dostatek, nese se to i v duchu přísných pravidel, která je třeba dodržovat. Výjimkou samozřejmě není ani Marvel…

Pravidla, která musí Marvel Studios následovat

Infinity War to dotáhl do nejexkluzivnější kategorie filmů, když se jako čtvrtý film v historii dostal přes dvě miliardy, samotný MCU poté zvládl vydělat už přes 17 miliard dolarů… No i přesto si Marvel nemůže dělat co se mu zachce, a musí dodržovat přísná pravidla Disneyho rodiny. Díky Screen Rant se nyní na jednu desítku pravidel můžeme podívat:

Falešný scénář a místnost bez oken

Jako každé jiné studio, ani Disney nechce, aby byly jejich nápady vyspoilovány. Zatím co ve škole vám s velkou radostí zadávali domácí úkoly, u Disneyho neexistuje – scénář si prostě domů nevezmete.

Jediný okamžik, kdy dostanete do ruky scénář je v místnosti bez oken, kde vám navíc bude zkontrolován telefon u dveří. A když už scénář máte v ruce, stejně si nemůžete být jisti, že je to ten pravý.

Udržovat Disneyho image

Disney je samozřejmě v první řadě rodinná společnost, jejíž prvotní cílovkou byly vždy děti. V tomto případě je samozřejmě nutné udržovat obrázek Disneyho firmy, a to i svým chováním.

Zpětně se ostatně o tom velmi tvrdě přesvědčil James Gunn…

Datum vydání

Žádné soupeření uvnitř firmy ani překrývání… Žádné dva Disneyho filmy nesmí vyjít ve stejný měsíc.

Žádné kouření

V 50. letech minulého století už dávno nejsme a kouření už není považováno za něco cool, jak tomu bylo kdysi.

Kouření na obrazovce je nepřípustné.

Přísná dieta a cvičení

Být hrdinou není žádný med. Když zrovna žádný padouch neohrožuje svět, Disney vám stejně klid nedopřeje.

Všichni herci MCU musí dodržovat dvouhodinové cvičení, alespoň každý den… Minimálně.

Easter Eggy a reference

”I’ve got no strings…” Ultron si tuhle větu jen tak z prstu nevytáhl. Je-li váš film vydán pod vlajkou House of Mouse, stává se i vaší povinností přijít s nějakou referencí na jiný majetek z Disneyho rodiny.

Žádné popravy

Možná to nakonec není Thorova chyba… Třeba by Thanosovi po hlavě určitě šel! Jenomže popravy vnímá Disney jako příliš strašlivé pro své publikum, a tak Thanos s obrovským úsměvem mohl lusknout prsty…

(Vše ale samozřejmě mělo svůj scénaristický důvod.)

DC? Neznám!

Jakmile se jednou stanete členem rodiny MCU, nesmíte propagovat rivaly. Takže na to, aby nám nakonec Downey řekl, že má radši Batmana, či Evans, že má radši Supermana, musejí herci počkat, až jejich kontrakt skončí.

Tajná dodávka

To takhle přijede černá dodávka a z ní vyskáká několik cápků, co vám hodí pytel přes hlavu a unesou vás…

No dobře, zas tak brutálně to možná neprobíhá… Ale občas je třeba skrývat pravé místo natáčení, loudiví novináři jsou všude. Takže herce čas od času naloží dodávka, která je odveze na tajné místo natáčení. V ní se také dozvědí ty nejdůležitější detaily.

24/7

Jakmile Mickeymu prodáte svou duši… Ehm, podepíšete s ním pracovní smlouvu… Nesmíte si v žádném případě vypnout mobil!

Od okamžiku podpisu totiž musíte být dostupní 25 hodin denně, 8 dní v týdnu. Je třeba abyste byli dostupní na okamžité reshooty, camea, veřejné výskyty, … Jak často asi někoho zavolali z nějaké párty…Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Zechy
Zechy
Administrátor

Kde nás najdeš