Postavy Marvelu, které inspirovaly The Boys – 2. část

Postavy Marvelu, které inspirovaly The Boys – 2. část

Ostatní
Postavy Marvelu, které inspirovaly The Boys – 2. část

Posledně jsme načali zajímavé téma.

643 0
20. červenec 2022, napsal Johnny

Které postavy Marvelu (a DC) se staly inspirací pro The Boys? Vítejte u pokračování našeho článku.

Lamplighter – Pyro (Green Lantern)

Lamplighter umí ovládat oheň, byť patrně potřebuje zažehnutou pochodeň (nebo alespoň zapalovač či sirky), aby mu to k něčemu bylo. To se podobá jistému nám dobře známému mutantovi. Objevují se ale i názory, že je Lamplighter podobný spíše Alanu Scottovi jako Green Lanternovi, který zase namísto pochodně potřeboval ke svému „superhrdinskému účinkování“ lucernu.

Kimiko – Wolverine, X-23, Deadpool (Lobo)

Kromě toho, že je Kimiko poměrně zdatná bojovnice, se může chlubit také hojivým faktorem. Ne že by měla kostru potaženou adamantiem, vysouvací drápy na kterékoliv z končetin či nevymáchanou pusu, ale inspirace je zde zcela jasná.

The Mesmerizer – Professor X, Emma Frost (Martian Manhunter)

Mesmerizer není v pravém slova smyslu telepat. Nedovede s vámi totiž navázat spojení na dálku nebo komunikovat prostřednictvím myšlenek. Umí však nahlédnout do vaší paměti a vytáhnout tak prakticky jakoukoliv událost z minulosti. Potřebuje k tomu akorát fyzický kontakt s dotyčnou osobou.

Doppelganger – Mystique, Morph (Martian Manhunter)

Měnění vlastní podoby patří mezi další oblíbené schopnosti napříč literaturou i filmem. Své o tom věděl i starý dobrý Rumburak. V případě Doppelgangera máme oproti ostatním k dispozici informaci o tom, že zůstávat příliš dlouho v jedné cizí podobě je pro něj bolestivé.

Ezekiel – Mr. Fantastic (Plastic Man, Elongated Man)

Jestli vás někdy byť jen na milisekundu přepadly nemravné myšlenky ohledně toho, jak by mohl zužitkovat své schopnosti Mr. Fantastic třeba v oblasti pornoprůmyslu, Ezekiel má k této představě dost blízko. Na rozdíl od Reeda Richardse to není vědec, ale náboženský fanatik.

Termite – Ant-Man (Atom)

V „intimní oblasti“ používá své schopnosti dále postava jménem Termite. Tentokrát se jedná o zmenšování. Fantazie okolo toho, jak asi může vypadat milostný život Ant-Mana a Wasp, je opět o něco bohatší.

Stormfront – Storm, Thor (Shazam)

Kromě nadlidské síly a výdrže dovede Stormfront ještě létat a také, řečeno tak nějak lidsky, metat blesky. Není od věci zmínit, že zatímco v komiksech jde o muže, pro potřeby seriálu bylo pohlaví postavy změněno.

Soldier Boy – Captain America, U. S. Agent (Nuke)

Symbol národa a uctívaný supervoják. Soldier Boy představuje víceméně to, co si při stvoření Captaina Americy nepřál vynálezce superséra, aby americká armáda produkovala jako na běžícím páse. Záliba ve štítu zřejmá.

Blindspot – Daredevil

Skrze Blindspota přichází ze strany The Boys dost možná největší narážka na absurditu slavných komiksových superhrdinů vůbec. Ztráta zraku kompenzovaná zbystřenými smysly, především sluchem, a perfektní akrobatické dovednosti. Napadlo vás někdy, co by si tak Daredevil počal s poraněným sluchovým ústrojím?

Pro informaci čtenáře se rozhodně nejedná o vyčerpávající výčet. Pokud vám tu chybí nějaká další konkrétní postava, dejte vědět. Třeba se dočkáte dalšího pokračování.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama