Pořád se něco děje #1 - Herní Avengers a Návrat Killmongera

Pořád se něco děje #1 - Herní Avengers a Návrat Killmongera

Ostatní
775 0
5. červenec 2019, napsal Michal Černý

Nová sólovka pavoučího souseda válcuje kina, ale to neznamená, že všude okolo stojí čas.

Pořád se něco děje #1 - Herní Avengers a Návrat Killmongera

Začneme něčím pro hráče. Nedávno jsme dostali první pořádnou ukázku projektu Marvel´s Aven­gers. Po dvou a půl letech čekání ale namísto ovací přišla spíš rána přímo do obličeje. A otázka – To je všechno? – se začala objevovat víc než často. Těch důvodů, co se všechno v detailech pokazilo, je možná několik, ale ten hlavní je bohužel už v tom, jak to celé vypadá.

Je to zkrátka nedodělaný.

Možná za to může ta dlouholetá masáž, ale pokud něco nelze upřít filmovému zpracování, pak je to výběr herců a bohužel i fakt, že u některých došlo k tak fatálnímu propojení, že už si žádnou jinou tvář pod tím charakterem ani nechcete představit. Z těch ta epičnost zkrátka vyzařuje, aniž by museli předvádět kdovíjaké výkony. No a logicky pak hráči, kteří jsou natěšení a nabuzení na to, až si zahrajou za svoje hrdiny i za klávesnicí a ovladačem, očekávají aspoň náznak minimální osudovosti, která přechází hráčovi do prstů. Jak moc si u toho vzpomínám na první hraní původní pecky Medal of Honor. Ani jsem nevěděl, jak vypadám, ale každá chvíle ticha, proložená vzdáleným psím štěkotem, anebo skvěle vygradovaná hudba spojená s akční sekvencí, mi přidávala na zážitku minimálně polovinu štěstí. Něco takovýho chci od kvalitních her.

Spojení.

Víte, koho mi připomíná například Cap? Wrestlera Kurta Angela, který byl můj hrdina v roce 2002, když jsme s kámošem ze třídy hráli Smackdown na PS1. Byl to takový tatík ze sousedního domu, co se zdál sice sympatickej, ale těžce zapadající do průměru těch středně lepších zápasníků.

Thorovo charisma je tu stejné, jako v jeho druhé MCU sólovce, a to raději ani nemluvím o bezduchém a nenápaditém brnění, hispánský Stark je spíš do počtu namísto toho, aby ztělesňoval lídra, anebo minimálně právoplatného člena Avengers a lord Farquaad v přestrojení za Black Widow je kapitola sama pro sebe. A tak jediné, co lze snad pochválit je zpracování Hulka a návrat k jeho vlasatějšímu designu plus příběh pro singleplaying, zatím slibně nastíněný. To ale neubírá nic na faktu, že místy mi ukázka zavoněla PS3 zpracováním, neochotou myslet na nejmenší detaily a upřímně, mnohem víc se mi líbí nejnovější zpracování pecky God of War. Vydanou minulý rok. Protože si vždycky vzpomenu s radostí na původní sérii na PS2 a spoustu probdělých nocí.

A s tímhle mne nespojuje téměř nic, natož abych si to spojoval s jakoukoliv výraznou emocí spojenou s MCU.

Proč ale všechno tohle povídání? No, nedávno se vytasili tvůrci s tím, že věří aspoň v takový úspěch, jaký má ještě doteď Marvel´s Spider-Man od Insomniac Games. Celkem odvážný výrok. Mimochodem, vývojáři do této hry právě přidali kostýmy z filmu Far From Home a vypadá to skvěle. Vydání Avengers se chystá na příští rok, což znamená dost práce za sakra málo času. Jestli se tedy někomu bude chtít. I když světýlko tu je, a to v podobě spolupracující složky, společnosti Eidos Montreal, stojící za skvělými sériemi jako je Thief a Deus Ex. Naděje na výraznější změny si ale pro jistotu schovejte na jiné tituly. A to zamrzí.

Wakanda Forever 2!

Na začátek, upřímně, moc nechápu to pohoršení nad uvedením Panthera do MCU. Film jako takový je u mnoha lidí spíše v tom šanonu Horší průměr a neradi se o něm baví. Jako jo, CGI často spadá pod čáru a oscarový úspěch lze víc přiřadit k politickému, než uměleckému umu, ale tak co. Soundtrack super a některé scény (jako například shledání T´Chally s otcem na pláních pod fialovou aurorou) jsou, aspoň pro mě, vizuálně a hudebně skvěle pojaté. A taky je mi dost sympatická Letitia Wright (Shuri).

Snímek nám taky dal dva stylové záporáky, z nichž jeden si získal velikou oblibu, konkrétně Killmonger v podání Michaela B. Jordana. A až na trochu zvláštní a absolutně nedomyšlený souboj v závěru jde o parádní postavu, které je pro jeden film škoda. Možná proto začaly díky herečce Angele Bassett, která hraje ve snímku opět Královnu Matku Ramondu, kolovat zvěsti o jeho zapojení do druhé sólovky. A zpráva kolovala tak dlouho, až se dotaz dostal k samotnému Velkému, Kevinovi Feigemu. Ten informaci popřel s tím, že jde o čisté spekulace a fámy, protože Ryan Coogler, scénárista a režisér, teprve začal film psát a jakékoliv detaily nezná ani on sám. Těžko by tak někdo jiný mohl mít mnohem důvěrnější informace, než ,,běžná“ herečka z castu. To poslední teda neřekl, ale chápeme se. :)

Anebo jsou prostě lidi jen líní si umět představit víc možností, než je jen dokola přinášet ty stejné postavy, než se omrzí. Kromě čestných výjimek samozřejmě. Objeví se tedy Killmonger v dalším kočičím dobrodružství? Ve vzpomínce, hologramu, umělé inteligenci…možná. Jinak si to moc představit neumím. Zvlášť ve chvíli, kdy s velikou pravděpodobností potřebujete uvést jinou postavu, důležitou pro MCU univerzum do budoucna. :)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!