Kdy se dočkáme pokračování Shang-Chiho?

Kdy se dočkáme pokračování Shang-Chiho?

Filmy
Kdy se dočkáme pokračování Shang-Chiho?

Simu Liu se nedávno vyjadřoval ke své budoucnosti v MCU a plánech pro Shang-Chiho 2.

256 0
14. listopad 2022, napsal filmfanouch

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings (a legenda o deseti prstenech) se se svými celosvětově utrženými 432 miliony dolarů možná neřadí mezi největší hity Marvel Cinematic Universe, přesto tento úspěch bohatě stačí na další plány, především druhý sólový film. Dvojka Shang-Chiho sice prozatím nebyla oficiálně potvrzená vedením Marvelu a nemá ani stanovené datum premiéry, avšak představitel postavy, Simu Liu nedávno v rozhovoru pro ComicBook prohlásil, že je dvojka určitě na cestě.

„Myslím, že toho vím tolik, co ostatní, že? Pokračování určitě bude, myslím, že tahle část byla očividná, ale už to bylo i potvrzené… Co se týče toho kdy, myslím, že je to teď jen otázka načasování, a jak to udrží moje záda v dalších letech. Pokud budeme moct, klidně jich udělám 40 (filmů, pozn. red.).“

Mimo Simu Liua v hlavní roli by se měl ovšem vrátit i režisér a scenárista Destin Daniel Cretton, avšak ten bude mít dost možná ruce plné. Očekávání, že druhý díl Shang-Chiho dorazí ještě před vyvrcholením 6. fáze MCU v podobě Avengers: Secret Wars v květnu 2026, se tak možná nevyplní. Cretton by se měl totiž chopit i režie alespoň jedné epizody seriálu Wonder Man na Disney+, ale zejména obrovského projektu, jímž je páté pokračování Avengers s podtitulem The Kang Dynasty. Je tak těžké říct, zda je v jeho silách stihnout zrealizovat dva velké blockbustery v tak těsném, časovém rozmezí.

I přesto, že jsme se na internetu mohli setkat s celým názvem pokračování, konktrétně Shang-Chi and the Wreckage of Time (Trosky času), ani ten nebyl ještě oficiálně potvrzen. Na druhou stranu však Marvel v létě tohoto roku zakoupil ochranné známky ™ různých titulů pod jejich značku, přičemž k nim patří i výše zmíněný. Zdá se, že fascinující podtitul naznačuje, že další sólový outing Shang-Chiho bude v rámci MCU mnohem významnější než jeho předchůdce. Dá se také očekávat, že se potvrdí teorie spojené s tím, že mají prsteny moci cosi společného s usilováním Kanga (v podání Jonathana Majorse) o ovládnutí mnohovesmíru. I když je pochopitelně možné, že je titul pouze zavádějící… Šušká se také, že by se další sága MCU mohla jmenovat the Timeless Saga což by mohlo znamenat, že Shang-Chi 2 zapadne až zde. Vzhledem k výše zmíněnému maximálnímu vytížení Destina Daniela Crettona v rámci Multiverse ságy, by i toto načasování dávalo smysl.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama