Pokračování filmového Doctora Strange se hýbe kupředu

Pokračování filmového Doctora Strange se hýbe kupředu

Filmy
1757 0
22. srpen 2018, napsal Nevka

Již nějaký ten pátek se méně či více spekuluje o tom, jestli k nám v blízké době dorazí nová sólovka Nejvyššího čaroděje. A světe div se, dohady najednou nabírají jasnější kontury a vše se začíná jevit poměrně reálně.

Pokračování filmového Doctora Strange se hýbe kupředu

Většina fanoušků odhadovala, že právě Stephen by se svou magií mohl dorazit bezprostředně po Guardians of the Galaxy Vol. 3. Jenže jak všichni víme, Disney si duplo a vyhodilo Jamese Gunna za jeho dávné „pedofilní“ komentáře na Twitteru. Ač se samotní představitelé Strážců a hlavy Marvelu snažili zvrátit situaci a Gunna na post režiséra vrátit, bohužel se nepovedlo a celý projekt se teď zmítá v problémech.

Kromě očividného problému, kterým je scházející režisér, se navíc množí i protesty ze strany herců. Nejvýrazněji se projevuje představitel Draxe – Dave Bautista. Ten na sociálních sítích spustil pořádnou lavinu negativních příspěvků právě na samotné Disney. Tudíž je docela nasnadě, že se Strážci, i přes Gunnův hotový scénář (který studio přes nastálou situaci použije), na plac hned tak nedostanou. Prostor pro natáčení na jaře 2019 je tak náhle volný.

Nejnovější informace tak mluví o tom, že tohle místečko si pro sebe zabral nový Doctor Strange. Z hlediska posloupnosti, která je v MCU nějakým způsobem dodržována, se jedná o logický krok. Stephen je momentálně na řadě a už tak ho v tuto chvíli předběhl dravý Peter Parker, jehož sólovka Far from Home dorazí už příští rok v létě.

O režisérovi momentálně není žádná informace, takže nemůžeme potvrdit, jestli se vrátí Scott Derrickson nebo magie pozná úplně nového mistra. Co je však prakticky jisté, je návrat Morda v podání Chiwetela Ejiofora. Zatím netušíme, jestli bude jeho postava tahat na pozadí za nitky a v plné síle nepovede útok až v potencionálním třetím díle, ale zatím to berme tak, jak to je. Dveře pro dalšího záporáka však rozhodně zavřené nejsou.


Jistě si teď říkáte, že je relativně škoda (SPOILER) informovat o sólovce postavy, která je momentálně zřejmě mrtvá – minimálně její popel poletuje někde v pošramocené atmosféře Titanu. Každopádně zrovna Doctor Strange je jeden z těch, u kterých jsme odhadovali jejich přežití na základě všech dostupných faktů. O co tedy jde?

Pokud budeme vycházet z prohlášení Ancient One, že za svou smrt nikdy v životě neviděla, dá se předpokládat, že Stephen viděl v jedné z budoucností světlo na konci tunelu. Tady vycházíme z domněnky, že Prastará využila veškeré možnosti, aby se podívala až za svou smrt. Pravda, tato myšlenka by nabourávala fakt, že Agamottovo oko umožnilo vidět 14 000 605 bu­doucností – pokud by Strange v některé z nich zemřel, zřejmě by neměl vědět, jak tento konkrétní střet dopadl. Nicméně tady už se pouštíme na pole složitých spekulací a existuje i možnost, že tento artefakt pozná jednu smrt, která je definitivní, a ke které osud postavy bez vyhnutí směřuje. Jedná se o zajímavou myšlenku, ale pořádně člověku zamotá hlavu.

Důležité však je, že film se už blíží a my se máme zřejmě na co těšit. Třeba taková křižovatka mezi dimenzemi Fandazar Foo by se na plátně vyjímala jistě skvěle.

Jste rádi, že před Strážci dorazí ještě nový Doctor Strange, nebo byste raději viděli vrchol jejich trilogie?

Napište nám svůj názor do komentářů.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


Nábor do redakce

Mám zájem!