Čerstvé novinky o seriálech na Disney+

Čerstvé novinky o seriálech na Disney+

Seriály
809 0
25. srpen 2019, napsal Michal Černý

D23 Expo je za námi a tahle událost nám přinesla zase několik jistě zajímavých a užitečných informací. Pojďme se na ně postupně podívat.

Čerstvé novinky o seriálech na Disney+

The Falcon and The Winter Soldier

Jeden z těch pozitivněji očekávaných seriálů se dočkal zajímavých updatů. Z rozhovorů dvou hlavních představitelů, Anthony Mackie a Sebastian Stan, se zdá, že jejich seriálová interakce se ponese ve velmi přátelském duchu, a to v prostředí akčního thrilleru, jaký jsme například viděli ve skvělé druhé Capově sólovce (Winter Soldier). Tomuto přání přidává plusové hodnoty další obsazení, neboť již taky známe hlavního záporáka tohoto projektu. U.S. Agent v podání Wyatta Russela. A jo, je to syn Kurta ,,Ego" Russela.

Že vám tahle postava nic neříká? Nuže, jeho historie je, tradičně, trochu víc rozvětvená a za svoji kariéru se potkal s mnoha postavami Marvel Univerza, nicméně pro naši věc stačí vědět, že jde o člověka, kterému ve válce umřel bratr a on chtěl uctít jeho památku tím, že se zapíše do armády a bude pokračovat v jeho šlépějích. Bohužel pro něj, válka skončila. Oslovila ho ale tajemná postava říkající si Power Broker, který prý dokázal lidem darovat superschopnosti. Experiment se nakonec podařil a John získal nadlidské schopnosti, jako zvýšená síla a posílené další fyzické atributy.

Následně se jej ujal člověk jménem Ethan Thurm , který se stal jakousi obdobou jeho manažera a John přijal své nové padoušské jméno – Super-Patriot. V téhle roli se dostal do sporu i s Capem, ale nakonec se ukázalo, že za vším stojí starý známý Red Skull. Následně se s Capem spojili a společně porazili teroristy, kteří zabili Johnovy rodiče. Na nějaký čas převzal dokonce i Capovu hrdinskou identitu, ale nakonec přijal svoji vlastní – U.S Agent. Uvidíme, jak si scénáristé s jeho příběhem poradí, ale my pevně věříme, že v interakci s našimi hlavními hrdiny půjde o parádní a choreograficky vyšperkované souboje a neméně zajímavým příběhem v pozadí.

Ohledně dalších věcí, některé určitě potěší fakt, že se v seriálu objeví postava Sharon Carter (Emily VanCamp) a taky vyjádření Anthonyho, který fanoušky ujistil, že se skutečně nestane novým Kapitánem, ale naopak, pořád je a bude Falcon. U Buckyho se prý zase můžeme těšit na nové polohy jeho charakteru, které jsme doposud neviděli. Takže nezbývá než doufat, že z toho nakonec nebude rodinná road-movie komedie. Nechme se překvapit.

WandaVision

Tady ještě pořád moc podrobností neznáme, hlavně co se příběhu týká, ale aspoň víme o dalších nových postavách, které se objeví. Už dříve se objevila zpráva, že se zde dočkáme dospělé verze Monicy Rambeau (dcera Marie Rambeau, parťačky Carol Danverse). Nyní se ke castu připojila jména Randall Park, který si zopakuje roli Jimma Woo z druhého Ant-Mana a Kat Dennings se opět objeví jako Darcy Lewis z prvních dvou Thorů. A nakonec tu je i zatím záhadná role Kathryn Hahn, jejíž hlas znáte z filmu Into the Spiderverse jako Doc. Oliviu Octavius.

Seriál jako celek nakonec povede k druhé ,,sólovce" Dr. Strange, kde se objeví i Wanda. Tvůrci se trochu rozpovídali i o celém pozadí a ujistili fanoušky, že seriál bude stejně kvalitní, jako jakýkoliv Marvel film a celé to bude o vztahu tak nesourodé dvojice, jakou Vision a Wanda je. A ohledně Visiona. U něj stále není jasné, jak přežil. Sám k tomu řekl: ,,Poslední věc, kterou vím je to, že jsem v Infinity War zemřel. Vše, co k tomu můžu říct, je jen to, že čím víc se zahloubáme do příběhu, tím bohatší se stává. Nemůžeme se dočkat, až vám to všechno ukážeme. Doufám, že se vám to bude líbit, protože to bude zvláštní a překvapující."

Loki

Snad nejočekávanější seriál ze všech oznámených. Tom Hiddlestone se díky této roli stal miláčkem většiny fanoušků a jakýkoliv detail z této série je vážen zlatem. Bohužel, ani tady jsme se jich moc nedočkali.

Série bude mít šest hodinových dílů a dočkáme se v nich verze Lokiho, který v Endgame ukradl Tesseract, s jehož pomocí se vydává na cestu časem, aby předvedl další ze svých rošťáren. Už na jednom propagačním materiálu byl zachycen v r. 1975, takže cesta časem moc překvapující již není. Na internetu koluje informace, že Lokiho příběh by měl být završen ve filmu Thor: Love and Thunder, nicméně v tomhle případě by se musel Loki umět přesouvat nejen v čase, ale taky alternativních dimenzích ,což se nám moc nezdá.

Na co se ale můžeme těšit, je opět posun v jeho charakteru, neboť neprošel dalšími událostmi v MCU, které jeho postavu posunuly až do momentu smrti v Infinity War. Jak sám Tom o postavě řekl, má ještě hodně co vyprávět a pořád ho nepřestává překvapovat. Kam nás Loki ve svém novém dobrodružství zavede a co nového se dozvíme bude snad překvapující a cool, jak tomu s jeho postavou doposud.

Režie se ujme Kate Herron, jejíž vášeň je komedie, tak trochu i feminismus a diverzita, přičemž tato témata by ráda uplatnila i ve svých dílech. Doufejme tedy, že jedno z těch překvapení nebude velké odhalení, že Loki je celou dobu žena. :)

What If

Tahle animovaná série bude určitě jedním z těch nejzajímavějších počinů. Do svých rolí se v hlasové podobě vrátí velký počet původních herců ze všech tří fází MCU. Další podstatnou informací je počet dílů, což je 23, stejně jako počet všech dosavadních filmů. Každá epizoda by tak měla ukázat, což značí název, co by se stalo, kdyby. Na panelu byla promítnuta ukázka, kde se prostřídalo několik situací.

Star-Lord byl někdo úplně jiný, Bucky a Cap bojovali proti sobě, přičemž Cap byl zombie, Peggy Carter převzala úlohu Captain Britain, taktéž byl ukázán Watcher, který nás celou touhle sérii bude provázet.

Uvidíme, jaké situace nakonec tvůrci vyberou a v co je přemění. Hodně zajímavá bude určitě epizoda z Endgame, kde je skutečně z čeho vybírat. Přijde nakonec Thanos s Capovou uříznutou hlavou, anebo na scénu vstoupí Ant-Man s velmi oblíbenou fanouškovskou verzí Zadnicového útoku?

No a teď by měl následovat Hawkeye, jenomže co se stalo. Právě, že nic. O něm na D23 nepadla ani zmínka, takže jediné, co pořád víme, je fakt, že se v seriálu objeví s Kate Bishop, ze které nejspíše vytrénuje svoji následnici.

A nyní už k těm největším novinkám.

She-Hulk, Ms. Marvel a Moon Knight

Jestli něco Marvel umí, tak přinášet věci, které člověka umí překvapit. Ať pozitivně, či negativně, prostě se o tom mluví. Nejinak je to i v tomhle případě, kdy nám Kevin Feige trochu rozevřel dveře 4 Fáze a její seriálovou podobu obohatil o tahle tři jména.

She-Hulk, neboli Jeniffer Walters, sestřenice Bruce Bannera. Právnička, kterou postřelili a byla zachráněna díky jeho krvi. Ms. Marvel alias Kamala Khan, pákistánská dívka, součástí rasy Inhumans, obdivovatelka Captain Marvel a Avengers vůbec.

Než se nad tím člověk zamyslí, řeknete si, proč právě tyhle dvě postavy? Ovšem při bližším prozkoumání to má svoji, aspoň malou, logiku. Co se týká zelené hrdinky, její rodinná příslušnost by nám mohla napovědět, že se přeci jen na nějakou chvilku vrátí Bruce Banner (či spíše Profesor Hulk?), po kterém se poslední dobou nějak slehla zem. Objeví se naplno v seriálu, nebo jen pomyslně předá žezlo Hulkovství své ženské verzi, která se následně sama objeví na velkém plátně? V každém případě jde o rodinný řetěz, který aspoň trochu dává smysl.

Ohledně Kamaly je to taky jednoduché. Její působení zde značí taky další, o něco více pravděpodobnější návrat, a to samotné Captain Marvel. Její druhá sólovka nás nejspíše čeká až v další fázi, a tak aspoň dostaneme možnost se seznámit s ,,člověkem", kterého její hrdinská kariéra oslovila natolik, že chce taky pomáhat. A nebojte se, její charakter a schopnosti jsou úplně jiné. Ostatně, její příběh si můžete zopáknout i v jedné z našich rubrik, přímo ZDE.

No a nakonec, nebudeme si nic nalhávat, taky jde hlavně o to, že jsou to ženské charaktery a Marvel chce jednoduše ukázat, že ta éra mužských hrdinů, kteří primárně zachraňují vesmír, je pryč.

A tak nám zbývá poslední, snad nejdiskutovanější z nových postav.

Moon Knight, taktéž přezdívaný Marvel Batman, je fanoušky dlouho očekávaný hrdina a jeho oznámením se mnoha splnil sen. Kdo to vůbec je? V krátkosti, jde o vojáka Marka Spectora, bývalého agenta CIA, který byl postřelen teroristou jménem Bushman. Jenomže jak už to bývá, byl zázračně zachráněn, tentokráte samotným Měsíčním bohem, Khonsuem. A od chvíle, kdy Bushmana porazil, stal se Moon Knightem a jako svoje poznávací znamení si zvolil bílý kostým, díky kterému ho každý pozná.

Říkáte si, skvělé, ale kde je háček? No, je tam a je dost podstatný. Jeho nový charakter totiž není tvořen jen jednou identitou, ale hned čtyřmi. kromě jeho samotného mu v hlavě sídlí ještě Steven Grant, Jake Lockley a bůh Khonsu samotný. Všichni 4 spolu vzájemně spolupracují a díky této ,,schopnosti" se odlišuje od všech ostatních hrdinů, které jsme doposud poznali. Co s tím ale souvisí je fakt, že působení všech těchto osobností nejspíše nemá dost uklidňující vliv a z Marka to dělá tak trochu vyšinutého jedince, který nemá daleko k násilí a hrubému zacházení s okolím. A to je přesně věc, které je třeba se obávat, protože jak všichni víme, Disney+ je spíše family friendly prostředí, kde se dá spoustu věcí zakrýt vtipem, neukázáním některých věcí, které nejsou potřeba vidět anebo je nahradit úplně něčím jiným. V tomhle případě to ale moc nejde a vyřadit tuhle jeho část charakteru je jako udělat z Wolverina obyčejného boxera, z jehož nepřátel stříká akorát tak pot.

Uvidíme, jak si s tímhle v Marvelu poradí, ale už teď kolují informace o tom, že tenhle seriál nebude tak temný, jako třeba Daredevil nebo Punisher. Otázkou pak zůstává, proč si studio vybírá takové charaktery, které nemohou být z povahy prostředí, na kterém se budou vysílat, stejné jako v komiksu? Ale nakonec, kdo ví, jak to bude a zda nezůstanou nějaké výjimky. Čeká nás totiž taky Blade, u něhož si už vůbec nikdo nedokáže představit, že by byl přístupný všem.

No a úplně na závěr ještě tři krátké zprávy.

Jak jsme už dříve informovali, D23 přineslo taky ocenění pro Roberta D. Juniora a Jona Favreaua za přínos Disney. Robert svoji řeč otevřel vtipnou vzpomínkou na svůj první výlet do Disneylandu, kde ho zatkli za kouření marihuany a taky se rozpovídal o tom, jak moc mu Tony Stark změnil život a pohled na některé věci. Ostatně, Robert se ve svém soukromí nyní angažuje na poli technologií a s jejich pomocí chce přinést světu určitou formu pozitivních změn.

Jon s Disney spolupracoval a spolupracuje na více projektech (momentálně se můžeme těšit na Star Wars snímek The Mandalorian) a tak jeho řeč patřila mnoha kolegům v mnoha oblastech. Každopádně, tihle dva udělali pro svět filmu opravdu dost a svoji cenu si zaslouží, a to nejen ve jménu Disney.

Ještě před prezentací se objevily zprávy, že se do MCU zapojí Kit Harington (Jon Snow, Game of Thrones). Fanoušci tipovali hodně postav, kterých by se mohl ujmout, někteří tipovali Wolverina, jiní po zveřejnění novinek i Moon Knighta, ale nakonec to bude někdo úplně jiný. To jméno je Dane Whitman alias Black Knight a objeví se ve snímku Eternals.

Čekáte nějaké info i Spider-Manovi? Tak to bohužel. Poslední informací je oficiální oznámení dvojky Black Panthera s datumem 6. května 2022. Snímek tak bude nejspíše úplně poslední tečkou 4 Fáze.

Z jaké novinky máte největší radost a naopak, rozezlilo vás něco do zelena? Dejte nám vědět do komentářů. :)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO