Pavoučí hrdina pro PlayStation 4

Pavoučí hrdina pro PlayStation 4

Hry
Pavoučí hrdina pro PlayStation 4

Spider-Man míří na PlayStation 4 a dle všeho nás čeká skvělý zážitek. Do rukou dostaneme Petera Parkera jako ostříleného hrdinu, který je se svými schopnostmi naplno zžit. Čeká nás otevřený svět se spoustou boje, RPG prvky a houpání po sítích.

1245 0
4. duben 2018, napsal Zechy

Spider-Man míří na PlayStation 4 a dle všeho nás čeká skvělý zážitek. Do rukou dostaneme Petera Parkera jako ostříleného hrdinu, který je se svými schopnostmi naplno zžit. Čeká nás otevřený svět se spoustou boje, RPG prvky a houpání po sítích.

Nejnovější zkušenost s pavoučím hrdinou budeme moci prožít na konzoli PlayStation 4, kde se jejího vývoje chopilo studio Insomniac Games, které má s vývojem pro konzole od Sony své zkušenosti. Pro první PS například stáli za sérií Spyro the Dragon.

Otevřený svět New York City

Vítejte v New York City, město, jehož povaha vede k tomu, že je prolezlé tunou organizovaného zločinu. Je zde ovšem jeden člověk, který má ambice to vše zastavit – Peter Parker alias Spider-Man.

Město je vyobrazené na základě satelitních snímků, tudíž Central park najdete tam, kde má být nebo finanční čtvrť vypadá tak, jak byste ji čekali. Krom věrného zobrazení New Yorku nám ale Insomniac nabízí ještě něco extra – Město je dokonale propojeno s komiksovým světem Marvelu.

V herním univerzu tohoto Spider-Mana existují Avengers, najdete zde jejich věž. Dr. Strange určitě také není nikomu cizí, nachází se zde jeho Sanctum Sanctorum. Lidé dokonce vědí o chudé, i když vlastně né tak chudé, zemičce v Africe. Můžete zde totiž najít ambasádu Wakandy. Zda ovšem bude mít někdo z Avengerů své cameo, netušíme.

Starý mazák Spider-Man

Náš pavoučí hrdina v této hře bojuje se zločinem již osm let, čili dostáváme do rukou ostříleného hrdinu mazáka, který velmi posunul hranice svých schopností. Čehož samozřejmě budeme moci využít.

Na co se Game Informer zaměřil, bylo jak Spider-Man posunul své akrobatické schopnosti. Kromě toho že fyzika tradičního Spider-Manovského houpání vypadá krásně plynule. Velice snadno za pochodu můžete několika tlačítky změnit možnost pohybu ve vzduchu z tradičního pohupování.

Jeho vylepšené schopnosti pak můžeme pozorovat například při střetu s budovou. Insomniac nechce váš pohyb nikterak omezovat, čili dle úhlu, pod kterým na budovu míříte, ji Spider-Man buď oběhne po straně nebo svižně vyběhne na střechu, odkud se nakonec můžete vydat k jejímu konci a skočit zpět do pohupování.

Vylepši své schopnosti i vybavení

Kromě otevřeného světa zde ale máme také RPG prvky. Spider-Man například sbírá zkušenostní body, za které dostává levely a může tak vylepšovat své schopnosti. Spider-Man tak nakonec může svým postupem dojít i do okamžiků, kdy umí vracet rakety nepřátel. Než ale tuhle schopnost získáte, musíte si vystačit se štěstím, když na vás namíří někdo raketomet.

Peter Parker je ale také vědec, čehož bylo též využito. Máte k dispozici Crafting Materials a můžete tak vyrábět a vylepšovat své widgety. Tím to ale nekončí, máte také možnost si vyrábět nové obleky.

Právě jeho widgety a obleky jsou dle vývojářů skvělá příležitost, na kterou se mohli zaměřit. A dávají vám tak možnost si upravit svou zkušenost se Spider-Manem takovým způsobem, aby odpovídala vašemu hernímu stylu.

The City Never Sleeps Initiative

Se Spider-Manem si zjevně budeme moci užít dost hodin hraní. Jakmile dokončíte hlavní příběhovou linii, rozšíření “The City Never Sleeps Initiative” přináší spoustu dalšího obsahu.

Naleznete tak zde spoustu padouchů, unikátní příběhové linie, mise, výzvy, ale také obleky. První bonusový obsah, The Heist, se například zaměřuje na Black Cat.

Pro toto DLC navíc zde není stanoven žádný cenový model, ba dokonce ani mikrotransakce.

“K sakru ne!”

Prohlásil kreativní ředitel Bryn Intihar na možnost mikrotransakcí.

Musíme si ale počkat…

Vypadá to, že po měsících mlčení, kdy marketing pro hru, která byla oznámena jako budoucí trhák, byl prakticky nulový, se nakonec nemusíme zjevně obávat, že mlčení by bylo kvůli zpackanému vývoji.

Z popisu, který nám Game Informer přináší z jejich dvou denního hraní Spider-Mana v Insomniac Games, to vypadá, že se opravdu můžeme těšit na další skvělou zkušenost s naším pavoučím hrdinou.

To vše ale má svou cenu. Spider-Man pro konzole PlayStation 4 výjde až 7. Září.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama