Ovládne Marvel filmovou produkci a vrátí se The Defenders?

Ovládne Marvel filmovou produkci a vrátí se The Defenders?

Filmy
4 / 5 316 0
12. leden 2020, napsal Michal Černý

S tím, jak se rozšiřuje produkce filmů a seriálů z komiksového prostředí Marvelu, roste oprávněně v mnoha lidech otázka – Není to už trochu moc? Tahle zpráva to možná dorazí ještě víc.

Ovládne Marvel filmovou produkci a vrátí se The Defenders?

Na začátek si ale pojďme říct, že touha po seriálech je nám vlastní. Zkrátka máme rádi příběhy, dlouhé a zapeklité a rádi sledujeme vývoj a stárnutí postavy spolu s hercem (pokud v ní vydrží několik let). Není to žádný moderní výdobytek, ale desetiletí dlouhá tradice, která se dotýká všech žánrů.

Ve skutečnosti chceme vidět spoustu komiksových charakterů v živém, nebo minimálně animovaném ztvárnění a prožít s nimi nějakou akční a zábavnou pouť. A taky se to už pěknou řádku let děje, my se ale podíváme blíž na současné a možné budoucí zpracování.

Pokud se ohlédneme, pak za sebou uvidíme pěknou řádku seriálových zpracování marveláckých postav. Daredevil, Jessica Jones, Iron Fist a Luke Cage se objevili samostatně ve svých sériích, ale i v týmovce The Defenders. Následně Agents of S.H.I.E.L.D. vedeni oblíbeným agentem Coulsonem, Agent Carter, Runaways, Cloak and Dagger, Punisher a další. A pak do toho vlítlo Disney+.

Ať chceme nebo ne, MCU je svým zpracováním ojedinělý projekt a není se vůbec čemu divit, když se jeho strůjci snaží, aby rostl. Ostatně, diváci to vyžadují. Výše popsané mělo jen naznačit, že hraný komiksový vesmír je kolem nás už spoustu let a není nijak hrozivé, když pokračuje dál. A to jsme dokonce momentálně v situaci, kdy všechny tyhle seriály ukončí svůj život a jediné, co teď bude existovat, je rozšířený filmový vesmír na již zmíněné platformě Disney+. Zklamání z ukončení některých sérií tak vystřídalo překvapení, že Marvel chce v seriálech pokračovat, jen jinak a jinde.

Tahle podoba ale nejspíše nebude trvat dlouho, což je taky důvod, proč vznikl tento článek. Takový plot twist na konec.

Ředitel televizní společnosti ABC (která je mimochodem taktéž součástí Myšákova království) Karey Burke prozradil, že má za sebou setkání s Kevinem Feige, na kterém se s ním bavil o možném vývoji dalších seriálů z Marvel Universa. Že myslel rozšíření MCU asi netřeba dodávat. Burke nezapomněl poznamenat, že se skutečně bavili jen teoreticky a že Feige se momentálně soustředí na rozdělané projekty právě na D+. A nereálné to určitě není, vždyť právě ABC je stanice, na které poběží tenhle rok závěrečná sedmá sezóna Agents of S.H.I.E.L.D. a stejně tak stanice, kde se objevila i Agent Carter a taktéž bohužel i Inhumans.

Prakticky tedy nic nového pro ABC, ani pro fanoušky. Zajímavější se zpráva stala ve chvíli, kdy se začaly objevovat v kuloárech zvěsti o návratu Defenders, tedy návrat Jessicy, Lukea, Iron Fista a Daredevila , a to přímo do spárů MCU, což je určitě pozitivní zpráva a uvidíme, kam se tahle jednání posunou.

Ohledně seriálů by tedy žádný problém být neměl, samozřejmě až na samotné zpracování, což stejně uvidíme až ve výsledku. Tím zapeklitějším problémem je spíše filmová produkce. Tenhle rok je to ještě fajn, protože nás čekají jen dva filmy a dva seriály, ale jakmile se vynoří rok 2021, čeká nás záplava, jakou jsme ještě nezažili. Hned 4 filmy a minimálně tři seriály. Ty měly být původně taktéž 4, ale série WandaVision dostala nečekaně prostor o pár měsíců dřív. Konečný počet tedy ještě neznáme, ale pravděpodobně to už více nebude.

Když se ale vrátím zpět k filmům, nesmíme zapomínat na to, že pořád hovořím o produkci Disney. Jenomže pak je tu ještě Sony se svým Spider-Verse, takže si tento rok ještě můžeme přičíst další dva filmy (Morbius a Venom 2) a minimálně další jeden pro příští rok. Jenomže kdo ví, co si Sony usmyslí se svým vesmírem dělat. Může se dohodnout s Disney, ale taky nemusí. Vlastnit Spider-Mana a další přidružené postavy totiž úplně stačí. Ne nadarmo má Spider značka mnohem větší procento obliby, než Marvel samotný.

Jak jsem tedy už říkal na začátku, spousta lidí má oprávněně obavy, jestli toho už není zkrátka moc. Jedna realita střídá druhou, některé jsou propojené, jiné nikdy nebudou. Seriálům se bude více či méně dařit vždy, protože co pokazíte jednou sérií, můžete zachránit v další. Pokud vám dají diváci a hlavně sponzoři šanci. Zkazíte-li ale film…druhý…třetí, tak se z toho těžko hrabe. Už teď se vyčítá Marvel Studios přílišné opakování motivů, jedna linka příběhů a v některých případech i dokonce ruinování postav jen pro to, aby se hodily do celkové opěrné linky. A to fanoušci neodpouští. Nesuďme ale příštího dne před večerem. Tvůrci nám slibují mnoho změn a nových zpracování, nechejme se tedy překvapit. Tu zásadní otázku ale položím.

Bude při takové frekvenci možné zachovat nadstandardní kvalitu pro všechny?

(Zdroje obrázků – splashreport.com, trendolizer.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!