Organizace S.W.O.R.D. v MCU potvrzena!?

Organizace S.W.O.R.D. v MCU potvrzena!?

Seriály
504 0
17. prosinec 2019, napsal Michal Černý

Pokud patříte spíše k filmovým, než komiksovým nadšencům, pak vám možná uniklo, že kromě S.H.I.E.L.D.u e­xistuje i další, velmi podobná organizace. Co to pro MCU znamená?

Organizace S.W.O.R.D. v MCU potvrzena!?

Předně, co se stalo, že musel vzniknout tenhle článek.

Uniklé fotografie z natáčení jsou nemilá komplikace, zvláště v případě, kdy odhalují více či méně zásadní zápletku z díla. A to se možná momentálně na place, kde vzniká seriál WandaVision. Jedny takové zveřejnil i server JustJared. Na nich vidíme kromě pár jiných lidí Elizabeth Olsen (Scarlet Witch) a Teyonah Parris, která ztvárňuje dospělou verzi Monicy Rambeau, což je ta holčička, která po mohla vybrat nový look pro Captain Marvel.

Jenom bokem doplním zajímavost, že Monica díky impulsu extradimenzionální energie získá superchopnosti a stane se součástí několika hrdinských týmu. Jedním z nich je ten, ve kterém jsou spolu Black Panther a Blade. Čeká nás tedy afroamerická týmovka?

Ale to je na jiné téma a pro nás teď nedůležité. Podívejme se na další fotky, kde je náš cíl. Je to právě Teyonah, vycházející z neznámé budovy, přičemž to nejdůležitější můžeme spatřit v levé části lehce rozmazané fotografie. Jasně vidíme logo obsahující meč, což je přesně logo S.W.O.R.D.u. V ostřejší verzi, ale jen v záběru na herečku, můžeme sice s obtížemi, ale i tak rozpoznat tento symbol na přístupové kartě do budovy, kterou má za pasem. A co že to přesně je tahle firma? (Mimochodem, podobu loga vidíte v náhledovém obrázku)

S.W.O.R.D. je sesterská organizace S.H.I.E.L.D.u, jejíž sídlo ale není na Zemi, nýbrž na její orbitě ve vesmíru. Nezaměřuje se tedy na hrozby pozemské, ale ty z vnějších světů. Její premiéra přišla v roce 2004, kdy ji představil ve své sérii Astonishing X-Men režisér a scénárista Joss Whedon. Její ředitelkou je mutantka Abigail Brand . Co se týká členů, těch není mnoho a pro většinu jsou to neznámá jména, až na Spider-Woman a Beasta.

Pak přišel v roce 2015 event Secret Wars a po této organizaci se slehla zem. V nové verzi MU ovšem začal existovat projekt Alpha Flight, jehož členkami byly Captain Marvel a opět Abigail Brand.

Základnu S.W.O.R.D.u jsme ale mohli vidět už dřív. Vzpomínáte si na tu poslední scénu z Far From Home, kdy jsme narazili na Nicka Furyho na neznámé vesmírné stanici spolu se Skrully? Co ještě chceme víc? Přihodím zajímavost, že během eventu Secret Invasion, v němž hlavní roli hrají právě Skrullové, je vesmírná základna organizace zničena a zemře mnoho agentů.

Zdá se tedy, že jedno z překvapení, které pro nás tvůrci chystali, je venku. Můj dojem z toho celého?

Vlastně to ani není nelogické. Hrozba z vesmíru je ve světě MCU věcí, se kterou už musí lidstvo tak nějak počítat. Po tom, co Země všechno zažila, je každému víceméně jasné, že Thanosem to všechno jenom začalo. Plus si dodejme přítomnost Captain Marvel, která k Zemi taky přitáhne ohromnou pozornost.

Důležitá poznámka téměř na konec. Proslýchá se, že se na natáčení WandaVision chystá i Benedict Cumberbatch (Dr. Strange) a mít tak v závěru seriálu malou roli, která ho uvede pro jeho druhou sólovku, kde se naopak objeví, už ve větší a důležitější roli, Wanda alias Scarlet Witch. A právě film Dr. Strange in the Multiverse of Madness přinese podle slov Feigeho ten skutečný Multiverse, který nám sliboval už zmíněný Far From Home.

Když to splácnu dohromady a odpovím na původní otázku, co to znamená pro diváky MCU.

Nick Fury je i nadále v akci a nejspíše je ředitelem S.W.O.R.D.u. Na orbitální základně spolupracují lide spolu se Skrully. Přítomnost této rasy je vždy velmi riskantní věc a tudíž se může lehce stát, že se dočkáme ztvárnění již zmíněného eventu Secret Invasion. Ovšem už sám fakt, že chce Marvel představit živou verzi této organizace v seriálu s čarodějnicí, která bude mít co do činění s Multiversem, je zajímavost sama o sobě. Dočkáme se tedy první zmínky o mutantech už v roce 2021? Způsobí Strangeova aktivita trhliny v prostoru a smíchají se dvě reality? Je tohle ten impuls pro X-Meny v MCU? A nakonec, až bude Fury tenhle podnik předávat jinému vůdci, kdo jiný by to měl být, než její původní ředitelka?

S.W.O.R.D. je možná jen detail na pozadí, ale v tomhle detailu se pomalu a jistě připravuje půda pro mutanty v MCU.

Už za rok a půl!

(Zdroje obrázků – JustJared.com, static2.srcdn.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO