Opravdový důvod změny režiséra sequelu Doctora Strange

Opravdový důvod změny režiséra sequelu Doctora Strange

Filmy
3 / 5 212 0
5. červen 2021, napsal IvanaT

Režisér prvního dílu dobrodružství Stephena Strange měl více důvodů k odchodu od Marvelu, jak prozradil C. Robert Cargill.

Opravdový důvod změny režiséra sequelu Doctora Strange

Jeden z nejočekávanějších filmových počinů MCU s pořadovým číslem 28, Doctor Strange in the Multiverse of Madness, už oficiálně ukončil natáčení. Je to výborná zpráva pro diváky, kteří netrpělivě vyčkávají, kdy oblíbeného čaroděje s tváří Benedicta Cumberbatche znovu spatří. Panovaly jisté naděje, že bychom ho mohli zahlédnout v seriálu WandaVision na Disney+, ale s posledním dílem hraného seriálu tyto naděje vyhasly; strážce Agamottova oka se neobjevil. Důvodem prý byla snaha, aby se zachovala celistvost děje. Co to přesně znamená, zůstane pravděpodobně tajemstvím. Se Strangem se však počítá v animovaném seriálu What if…? (též z dílny Disney+), následně pak také v jeho druhé sólovce.

Bystrému oku divákovu zcela jistě neušla změna v režisérském křesle. Zatímco první díl natočil Scott Derrickson, druhý vzal pod svá křídla Sam Raimi, kterého ostřílení marvelovští veteráni rozpoznají jako režiséra původní trilogie Spider-Mana, kde si zahrál pavoučího muže Tobey Maguire. Změna mnohé potěšila, ale určitě si lidé kladli otázku, z jakého důvodu odešel Derrickson od režie příštího kasovního trháku? Vždyť jednička byla skvělá a bylo vidět, jak si Derrickson postavu bývalého neurochirurga skutečně oblíbil.

Mohli jsme vidět úplně jiného Strange

Situaci osvětlil C. Robert Cargill, spoluautor prvního Doctora Strange, který se měl též podílet na tvorbě druhého dílu. V rozhovoru pro Cinemablend upřesnil:

„Ano, byly to umělecké neshody. [Derrickson] chtěl mít film takový a Marvel makový.“

Je fakt, že Derrickson toužil do pokračování Strange zapojit padoucha Nightmare a celkově ladit snímek do hororové atmosféry, což je jeho režisérská parketa. Marvel jeho vizi nesdílel, jejich představa byla dosti jiná, a tak v kinech uvidíme úplně jiný film, než Derrickson původně zamýšlel. Cargill zároveň dodal, že za jejich odchodem nestály pouze „umělecké neshody“, což byl prozatímní jediný oficiální důvod, který ovšem fanoušky neuspokojil. Vysvětlil, že separaci od Marvel Studios inicioval právě Derrickson, a to převážně proto, že jej více zajímal jeho vlastní projekt, film The Black Phone, který má spatřit světlo světa v lednu 2022 a na kterém chtěl pracovat právě s Cargillem. Pracovali na něm spolu už během příprav na Strangovu dvojku a Derrickson byl dokonce s The Black Phone ochoten několik let na Cargilla počkat, jen aby si jeho spolupráci opravdu pojistil. Nakonec se však oba po těžkém rozhodování rozhodli s Marvelem rozpojit síly dříve a plně se soustředit právě na svůj projekt, na kterém pracovali s nadšením. A nejspíše to byl dobrý krok, neboť jsou prý s výsledkem „spokojeni a jsou na něj náležitě hrdí“. Ať tak či onak, Derrickson stále zůstává výkonným producentem Doctora Strange 2 a vypadá to, že se s Marvelem nerozloučil ve zlém.

Sequel bude pěkná jízda mezi dimenzemi

A co nás tedy v pokračování čeká? My jsme na našem Facebooku již informovali, že kolují zvěsti o padouchovi Shuma-Gorath, který má jakožto hlavní nemesis jít po krku nové postavě Americe Chavez se schopností procestovávat dimenze multiverza skrze vlastnoručně vytvořené portály. Tyto informace nyní potvrdil web Illuminerdi. Doctor Strange se tak pravděpodobně bude pokoušet Americu vyrvat ze spárů (nebo spíše chapadel) vesmírné příšery a u toho dostatečně prozkoumá koncept multiverse – což se zdá být hlavní premisou celé Čtvrté fáze MCU. Setkali jsme se s ním už ve zmíněném WandaVision a mohli bychom se dočkat jeho rozšíření v chystaném seriálu Loki (premiéra v červnu 2021). Měl by též být jedním z témat třetího Spider-Mana: No Way Home, ale nejvíce by jej měl prozkoumat právě čaroděj Strange ve svém sequelu. Že to bude jízda, značí nejen jeho název (Madness znamená šílenství či bláznovství), ale i přítomnost Wandy (Elizabeth Olsen), která by se mohla pokusit napravit škody, co napáchala ve Westview.

Musíme mít ovšem na paměti, že tu máme co dočinění s Marvelem, neuvěřitelným tajnůstkářem, a veškeré detaily a osudy postav se s největší pravděpodobností dozvíme až v kinosálech, kam Doctor Strange in the Multiverse of Madness zamíří 22. března 2022.

Zdroje: mcuexchange.com, thedirect.com


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.


PILSCO