Odinova falešná Infinity Gauntlet

Odinova falešná Infinity Gauntlet

Odinova falešná Infinity Gauntlet

6. červen 2018 Zechy Filmy 0 3202

Tentokrát nebudeme teoretizovat, co přijde dál, ale podíváme se na to, jak to mohlo být s falešnou rukavicí v Odinově trezoru. Ostatně za celých deset let MCU vyvolává rukavice více otázek než odpovědí…

Prvně jsme Infinity Gauntlet mohli spatřit v Odinově trezoru v Thorovi, jenže nakonec jsme v Age of Ultron zjistili, že rukavici má Thanos. To nakonec Ragnarok vysvětlil tím, že Hela Odinovu rukavici označila za falešnou. A aby zmatku nebylo málo, v Infinity War jsme zjistili, že Thanos si ji zjevně nechal vyrobit teprve nedávno

To, jak rukavici pojalo Infinity War ovšem na jednu stranu půjde ruku v ruce s tím, že Russo Brothers některé náměty od Jose Whedona zkrátka zahodili, dopadl tak například vztah Banner <> Natasha. A jelikož oficiální vysvětlení falešné rukavice chybí, není nic lepšího, než aby někdo na internetu vymyslel smysluplnou teorii, jdeme na ní:

Odin se pravděpodobně dozvěděl o podstatě Kamenů nekonečna díky jeho otci Borovi, který získal od Temných elfů Reality Stone. Po smrti jeho otce začala růst Odinova touha po moci, a vědom si moci Kamenů nekonečna, vydal se na vesmírné dobývání se svou dcerou, Helou, po boku. Jejich cíl: Získat všech šest Kamenů nekonečna. Mezitím Asgardský král zaúkoloval Nidavellir – Stvořit zařízení, co umožní využít moc Kamenů v jednotě. Ti tak začali tím, že vytvořili zkušební model, rukavici, kterou osadili falešnými Kameny, a Odin tak mohl mít představu majestátnosti tohoto cenného artefaktu, až jej plně osadí.

Bod zlomu ovšem přichází, když se Odin dozví o Soul Stone a ceně, kterou by za něj musel zaplatit: Obětovat to nejcennější, obětovat svou dceru Helu. To bylo něco, co Odin nedokázal. Přestal být dobyvatelem a rozhodl se být králem. Této změně ovšem nerozuměla Hela, která moc dobře věděla, co Kameny dokážou. Znala jejich pravou moc, protože jí Odin pověděl, proč válčí, a s její touhou po moci to velice ráda podpořila. Díky jejímu nepochopení jeho změny tak nakonec Asgarďan uvěznil svou dceru v Hellu a falešnou rukavici ukryl do svého trezoru, jako upomínku toho co získalco ztratil… A přísahal, že vše, co teď dobyl, bude ochraňovat. Z Odina se tak stal Všeotec/Allfather, ochránce devíti světů. Nidavellir nakonec tak vyřadil formu Infinity Gauntlet a Odin se rozhodl schovat Space Stone na Midgardu.

Odin tak určitě věděl, kde se Reality Stone skrývá, kde jej Bor uchoval, pokud je tato teorie pravdivá, pak věděl, že Soul Stone se skrývá na Volmiru. Mohl též tušit, kde se skrývá Power Stone. Pravděpodobně ovšem netušil, že na Midgardu je Time Stone v podobě Oka Agamottova, jelikož nechtěl riskovat dva Kameny na jednom světě. A zjevně dost určitě netušil, kde je Mind Stone.

Když Thanos před svým zmasakrování Xandaru a získáním Power Stone dorazí na Nidavellir, aby mu vyrobili zařízení, které Kameny dokáže využít v jednotě, zjevně nemusel nikdo moc bádat, a použili plány na rukavici pro Odina.

Tato teorie by tak vysvětlovala, proč Odin byl původně dobyvatel, proč se změnil, proč měl falešnou rukavici, jak Hela mohla vědět, že je falešná a pravděpodobně znala i sílu Tesseractu (“Tohle není špatné”, pronese, když se u Tesseractu zastaví), proč Odinova změna vedla k boji mezi ním a Helou a proč Thanosova rukavice vypadá jako ta, kterou měl Odin.

Král Asgardu mohl také využít Tesseract k tomu, aby Helu přepravil do pekelného světa, tato říše by totiž neměla být pro pouhé smrtelníky. Odin tímto krokem mohl porušit “přírodní zákony” a mohl tak dát vzniknout proroctví Ragnaroku. Destrukce Asgardu mohla být cestou, kterou se vesmír sám vyrovnal s tím, co Asgarďan spáchal.

Můžeme jen doufat, že tyto věci nám Avengers 4 jakkoli osvětlí, a možná bude praxe odlišná či podobná… Osobně mi to ale přijde jako logické vysvětlení událostí minulých, o kterých v MCU netušíme. A jak vám se tato teorie líbí?

Ohodnoť článek

Pro ohodnocení článku se, prosím, přihlaš zde.

Průměrné hodnocení 0 / 5

O autorovi
Zechy
Zechy
Zechy
Administrátor

„Tony Stark Světa Marvel. Tvořím náš web a starám se o všechny technické záležitosti.“

Komentáře

Pro psaní komentářů se, prosím, přihlaš nebo zaregistruj.

Zatím nebyl napsán žádný komentář.