Novinky o seriálech „WandaVision“ a „Loki“

Novinky o seriálech „WandaVision“ a „Loki“

Seriály
5 / 5 433 0
3. únor 2020, napsal Nevka

Na zoubek seriálu Falcon a Winter Soldier jsme se dnes již podívali. Teď ale přichází na řadu kousky, o kterých jsme nevěděli prakticky nic. SuperBowl spot odhalil mnohé, a my se tak na to můžeme společně podívat.

Novinky o seriálech „WandaVision“ a „Loki“

WandaVision

Již od prvních záběrů je jasné, že tady už má Marvel z poloviny vyhráno. Nedá se sice říct, že by fanoušci seriál na samém prvopočátku potřebovali, ale originalita a verva, s jakou se do něj tvůrci pustili, je jednoduše úžasná. Samotná myšlenka sitcomu je už sama o sobě něčím s čím jsme se ještě v MCU nesetkali. To, že k němu Feige svolil, chtělo docela dost odvahy. Bez pevného vedení a jasné vize by se totiž první komiksový sitcom mohl hodně rychle zvrtnout. Problémem může být například vtip, nejistota kudy „příběhově“ postupovat nebo chabé výkony herců, na kterých to prostě sedí. A minimálně toho posledního se zřejmě vůbec bát nemusíme.

Elizabeth Olsen je naprosto okouzlující a doslova všechny jednotlivé styly jí sedí. Já osobně si nejvíce oblíbil ten kudrnatý a rozčepýřený. Mimiku má skvělou, a k tomu všemu jí zdatně sekunduje Paul Bettany, který se vrací ke své roli Visiona. Celý vizuál seriálu navíc dost připomíná například „Krok za krokem“ a celkově je dobově autentický. Pomyslnou třešničkou na dortu je přítomnost komiksového obleku, který Scarlet Witch ještě ve filmech neměla. Za nás tedy palce nahoru a hodně se těšíme na výsledný produkt.

Ale teď k příběhu… Z jednotlivých záběrů je evidentní, že se sitcom bude odehrávat napříč mnoha lety, a navíc bude jeho začátek situován do minulého století. Díky tomu se nám potvrdila informace, že se všechno bude odehrávat v nějaké jiné realitě, kterou si zřejmě pro vlastní potřeby vytvoří právě Wanda. Otázkou stále je, jestli tato realita bude jediným hybným bodem, nebo zda bude docházet k jejímu mísení s reálným světem. Druhou variantu by mohla podporovat scéna, kdy se barevná Wanda objeví v černobílém světě. Ztrátu kontroly nad jednotlivými „přenosy“ zatím nevidíme, ale troufáme si říct, že časem se všudypřítomná idylka změní na pořádné šílenství, které vyvrcholí snímkem Doctor Strange in Multiverse of Madness.

Nejzajímavější novinkou je však to, že budou mít Wanda a Vision děti. Na tuto možnost jsme naráželi již ve článku o Hulklingovi (->odkaz<-), ale nyní jsme schopni ji definitivně potvrdit. Kromě toho, že můžeme vidět těhotnou Wandu v těhotenské barevné sukni následuje i scéna, kdy ona i Vision stojí nad kolébkami, ze kterých vyletí dva dudlíky. Ty by pak měly symbolizovat jejich syny Wiccana a Speeda. Byla by hodně velká náhoda, kdyby to všechno bylo úplně jinak.

Pomineme-li i přítomnost svatby, postřehů k WandaVision by asi bylo dost. Vzhůru na Lokiho!

Loki

Nejvíce skoupý, ale zato nejstylovější návrat na scénu si odbyl Loki. Jeho suchá hláška: „Vypálím to tady do základů.“, potvrzuje, že se seriál bude točit kolem toho šílence, který se v roce 2012 snažil srovnat se Zemí i New York. Celý vývoj, kterým si od té doby prošel, je tedy pryč a my potkáváme maniaka, který spolu s Teseractem zmizel v hlubinách alternativní reality. I když se může zdát, že do hlavního vesmíru už z tohoto důvodu zasáhnout nemůže, opak je pravdou. Loki si cestu zpátky vždy najde… Z krátké ukázky nejde jinak poznat prakticky nic. Můžeme jen odhadovat, že je Loki na nějakém výslechu a opět vyhrožuje tím, čeho všeho je schopný. Ptáte se, kde nebo kdo s ním mluví? Na tyto otázky vám teď neodpovíme. Budeme si muset počkat, co nám Marvel v budoucích měsících naservíruje.

Loki má na sobě totiž kus oblečení s nápisem TVA. Pro ty, kteří se v komiksech tolik neorientují, to zřejmě odkazuje na „Time Variance Authority“. Jedná se o něco, co by v reálném světě mohlo připomínat časoprostorovou policii. Vzhledem k tomu, kolik nepořádku asi Loki dokáže natropit, se ani nedivíme, že by po něm někdo podobný šel. Když si zahráváte s časem, následky na sebe nenechají dlouho čekat.

A tímto máme seriály Disney+ zase na nějakou tu chvíli z krku. Celkový pocit z nich je zatím naprosto skvělý. Disney vědělo co dělá, když dalo Marvelu na své nové platformě tolik prostoru. Vedle Mandaloriana nám tak roste nejedna velká konkurence pro HBOGo a Netflix.

->Pokud jste ještě nečetli článek o Falconovi a Winter Soldierovi, dostanete se na něj přes tento odkaz.<-

Na který z těchto tří seriálů se těšíte nejvíce vy?

O své názory se s námi můžete podělit v komentářích pod článkem, nebo na Facebooku.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Nábor do redakce

Mám zájem!Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Nevka
Nevka
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!