Novinkový mix XI - Co kdyby se Iron Man dostal na Sakaar?

Novinkový mix XI - Co kdyby se Iron Man dostal na Sakaar?

Ostatní
Novinkový mix XI - Co kdyby se Iron Man dostal na Sakaar?

Po delší době opět shrnutí informací, kterým jsme nevěnovali takovou pozornost na předních stranách.

1005 1
17. duben 2020, napsal Michal Černý

Karanténní opatření se samozřejmě nedotkla jen nás, obyčejných lidí, ale i všech těch herců, režisérů a producentů, kteří teď mají trochu dovolené navíc. Naštěstí si několik z nich řeklo, že by bylo fajn se s námi podělit o nějaké zajímavosti a detaily z hotových, ale i budoucích projektů. A tak se poslední měsíc dozvídáme vcelku i zajímavé zákulisní detaily jednotlivých filmů MCU a celkové pozadí jejich vzniku, od příběhů herců až po myšlenky režiséra. Viz naše předchozí články.

Yeah, Mark Ruffalo! Huh?

Taky se potvrzují i některé spekulace. Potvrdil se Sam Raimi jako režisér duhé Strangeovy sólovky a nyní i Mark Ruffalo svými vyjádřeními dává jasně najevo, že někdejší dohady o tom, zda se ještě ukáže v roli Professora Hulka, už nebudou jen řeči do větru. Kupříkladu ohledně seriálu She-Hulk řekl toto:

„Nic není ve stavu, že by se to dalo označit za jasnou věc. Ale nějaké dohady o přítomnosti Bannera/Hulka v tomhle seriálu tu jsou. Pokud přijdeme opravdu s něčím dobrým, může to být zajímavé. Tak je to v tuhle chvíli. Nic ještě není na stole.“

Popravdě je všem ale nadmíru jasné, že Ruffalo v MCU ještě pár let zůstane. Ano, v seriálu She-Hulk se ukáže. Tvůrci se jednak vyjádřili, že chtějí co nejvíce zachovat její původní origin a jednak je to zcela logické a nic v MCU jejich kompletnímu příběhu nestojí. Neznámou je tady spíš zpracování a fanouškovská reakce. Ale spekulovat tady můžeme, až se na tom skutečně začne pracovat.

Nejiná debata je ohledně působení Hulka v celém rámci MCU. Vypadá to, že se všichni snaží vymyslet, jak mu dát větší prostor. Jenže je tady pořád studio Universal, které na tuto postavu vlastní práva. Ohledně příběhu pro jeho (zatím nemožnou) sólovku říká:

„Je tu jeden nápad a já si myslím, že je zajímavý. Nikdy jsme skutečně nepronikli do Bannerova/Hulkova života. Je pořád stranou, oproti ostatním Avengerům. Stálo by za to vyplnit všechny ty díry a ukázat, co se stalo v jeho životě mezi všemi těmi filmy.“

Takže zase jen potvrzení a doplnění spekulací, které jsme shrnuli v článku ZDE. A na závěr ještě drobná zajímavost z doby jeho obsazení do prvních Avengers:

„Chtěl jsem po nich, aby mě vyhodili. Říkal jsem, že nevím, jestli jsem ten správný. Nikdy jsem nic takového nedělal… Byl jsem vyděšený a pořád jsem. Ten technologický aspekt mi to dělá těžší. Prakticky pořád trpím. Ale mým heslem je udělat si z nepřítele kamaráda. Pouštím se do věcí, které mne zocelují a dávají mi výzvy.“

What If…?

Zatímco živá zpracování stojí, na animovaných projektech se může u počítačů pracovat dál. I samotní tvůrci této série říkají, že tomu aktuálně věnují veškerý svůj čas.

Jak už víme, každá z epizod bude sledovat jeden film MCU, kde se zkrátka věci stanou jinak. Peggy Carter dostane sérum namísto Rogerse, T'Challa se ukáže v podobě Star-Lorda, dočkáme se zombie-verse na motivy slavné série z roku 2015 anebo Iron Mana jako gladiátora na Sakaaru.

Tato poslední možnost dostala reálné základy na základě dvou událostí. Ta první je práce znuděných fanoušků. Jeden z nich totiž objevil v propagačních materiálech na tuhle sérii Iron Mana ve zbroji, která má zdánlivě gladiátorské vylepšení. Chviličku před ním se objevil i Howard Stark. Druhá už je poněkud jasnější. Jeff Goldblum tohle řekl v jednom z Interview:

„Před pár dny jsem si opět zahrál Grandmastera. Byl jsem v Disney Studios a nahrál jeho hlas pro jednu epizodu série What If…? Tahle epizoda obsahovala mě, Irona Mana a Korga. Režisér Taika Waititi už svůj part nahrál. I já si to těch pár hodin užíval.“

Robert Downey Jr. ale pro tenhle seriál potvrzen nebyl, a tak je otázkou, kdo jiný by IM nadaboval. Je velice pravděpodobné, že se tohoto animovaného počinu dočkáme mnohem dřív, než v příštím roce a myslím, že by to byl ideální dárek pod stromek. Rozhodně je se na co těšit.

A nakonec poněkud stručnější výklad současných událostí:

Ještě chvilku zůstaneme u RDJ a Iron Mana. Při natáčení třetí sólovky se Robert zranil a nemohl tak dotočit některé scény. Jenomže aby se stihlo datum premiéry, museli tvůrci přikročit k nouzovému řešení. Pro natočení poslední scény filmu (hod reaktorem do oceánu) použili dvojníka a hercovu tvář dodělali digitálně. Tenhle nikým nepostřehnutý fakt sdělil fanouškům Chris Townsend, člověk, který byl tehdy zodpovědný za VFX.

Zástupci organizace PETA (boj za práva zvířat) poslali Waititimu dopis, ve kterém ho žádají, aby se Thor stal veganem. Poukázali na fakt, že samotný herec, Chris Hemsworth, sám veganské stravy využívá ke svému tréninku na roli. Stejně tak i Thor v komiksové Ultimate verzi tíhne více k eko-friendly přístupu. A jelikož je Taika nevyzpytatelný, je reálně možné, že Thor se bude živit výhradně pampeliškami.

Možná jste si všimli, že se nikde v poslední době neobjevují zmínky o nových kouscích tištěných komiksů. A skutečně je to tak, protože žádné nové nevycházejí. Všechna velká vydavatelství (u nás CREW) zastavila svoji produkci a vycházet tak mohou pouze digitální kopie. Je dobré tedy zmínit, že oficiální aplikace Marvel Unlimited nyní poskytuje spoustu zajímavých a známých komiksů zcela zdarma, takže se určitě vyplatí registrovat a doplnit si dějiny. O tomhle problému se více dozvíte v chystaném článku mého kolegy Tonyho Trojana v Komiksových Novinkách.

A nakonec hračky. Jistě si vzpomínáte na ,,slavnou" scénu z Endgame, kdy se před Peterem Parkerem sejdou hlavní ženské hrdinky. Pro někoho příliš feministické, pro jiného jeden z vrcholů finální bitvy. Ať tak či tak, můžete si tenhle okamžik připomenout díky Hot Toys. Celá sada se bude pohybovat okolo 1500 dolarů, ale jen samotná Pepper bude stát přes 400.

Chcete od nás získávat aktuální novinky pravidelně ze všech směrů? Tak nás sledujte i na Youtube, Facebooku a Instagramu.

(Zdroj informací – Comicbook.com; Zdroj obrázků – disinsider.com, marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Thor

Thor by se jen držel posledním přáním své matky:)

Reklama