Novinkový mix VII - Into the Spider-Verse 2? Díky!

Novinkový mix VII - Into the Spider-Verse 2? Díky!

Ostatní
316 0
2. listopad 2019, napsal Michal Černý

Poslední dny vynesly na světlo pár zajímavých informací z marveláckého univerza, tak se na ně opět společně podíváme.

Novinkový mix VII - Into the Spider-Verse 2? Díky!

Když přišel v r. 2018 do kin snímek Into the Spider-Verse, dalo se okamžitě a s jistotou tvrdit, že dostane pokračování. Bylo by totiž hodně divné, kdyby se tak nestalo. Skvělá a inovativní animace spolu s různorodostí hlavních postav vytvořily moderní kult, stejně jako se to stalo v případě Raimiho Spider-Mana z roku 2002, anebo ještě lépe jeho pokračování z roku 2004.

Mimochodem, jak SM 2, tak Spider-Verse jsou zatím jediné dva snímky z pavoučí kolekce, které získaly Oscara a mnoho a mnoho dalších nominací a výher ze soutěží po celém světě. Dohromady to je 91 prvních míst a 109 dalších příležitostí.

Ale k věci. Na co fanoušci čekají víc jak rok se nyní potvrdilo. Into the Spider-Verse 2 přijde do kin 8. května 2022. Je samozřejmé, že neznáme žádné další podrobnosti, co se příběhu týká, nicméně aspoň známe dva nové členy týmu.

Jsou jimi portugalský režisér Joaquim Dos Santos, který se animované tvorbě věnuje už dlouho a začínal kupříkladu na TV sérii Justice League Unlimited (DC). Druhou posilou je scénárista Dave Callaham, kterého známe už trochu lépe, neboť momentálně pracuje na filmu Shang-Chi and The Legend of the Ten Rings (2021) anebo na konkurenční Wonder Woman 1984.

V případě hlasů pro hlavní postavy nevíme už vůbec nic, ale dá se předpokládat, že aspoň ty dostanou stejné obsazení. Těšit se tak snad můžeme opět na Shameika Moorea (Miles), Mahershala Aliho (strýček Aaron), na kterého se můžeme v MCU těšit jako na nového Bladea, anebo Nicolase Cage (Spider-Man Noir).

Premiéra filmu je daleko, stát se tak může všechno. Těšit se ale můžeme už teď.

Ms. Marvel

Jak jistě víte, streamovací platforma Disney+ nám nabídne v rámci 4. fáze hned tři MCU seriály. Jedním z nich bude i Ms. Marvel alias Kamala Khan, pákistánská dívka, obdivovatelka Avengers, zejména Captain Marvel.

Okolo této postavy je poslední dobou celkem rušno. Některým vadí její náboženská orientace, jiným zase postava jako taková, ovšem řečeno klasikem – Může se vám to nelíbit, můžete se zlobit, ale to je tak vše, co se s tím dá dělat.

Zásadní trefou byla i její nedávná prezentace coby hlavního a plně hratelného charakteru do připravované hry Marvel´s Aven­gers, o tom ale později.

Ať tak či tak, Kamala se stane, anebo je tak aspoň momentálně zamýšlena, jednou z těch zásadnějších postav celého MCU vesmíru. Samozřejmě, ne ihned, ale nebude to dlouho trvat a většina charakterů ze staré gardy odejde a nahradí je jiní. Mladší a modernější. A navíc, jestliže bude skutečně Captain Marvel vedoucí postavou nového týmu hrdinů, pak Kamalu můžeme brát jako jejího mladšího parťáka. Což jí přidává na pomyslné důležitosti. Marvel se evidentně dost snaží, abychom tuhle postavu znali dobře.

Ale to nejdůležitější. Na seriálu se začne pracovat už v dubnu příštího roku, což je dobrý důvod začít shánět hlavní představitelku. Znáte někoho, kdo by se na tuhle specifickou roli hodil? Hoďte nám případně svoje tipy do komentářů, ať se máme nad čím zamyslet.

Ant-Man 3

V případě mravenčího mistra už pokračování tak jisté nebylo. Ant-Man sice do MCU přinesl svůj osobitý humor v podání skvělého Paula Rudda, bezkonkureční vyprávěcí schopnosti Michaela Peñy (Luis) a samozřejmě Quantum Realm, která sehrála dost podstatnou úlohu v Avengers: Endgame. Ovšem musíme si přiznat, že to je tak všechno. Ant-Man je spíše postava, která dokáže vtipným a zajímavým způsobem doplnit tým, ale je pro něj dost složité stát na vlastních nohách. Alespoň co se jeho prvních dvou filmů týkalo.

Zkrátka, nic převratného v žánru to nepřineslo a i když si mnozí přáli zakončení trilogie, nebyl tu žádný mocný hype, který by studio donutil k akci. A i přesto, stane se.

Peyton Reed se vrátí do režisérského křesla, což mimo jiné také znamená, že se stane v MCU prvním režisérem, který dokončí svoji vlastní trilogii. Potvrzený je samozřejmě taktéž Paul Rudd do role Scotta Langa a Michael Douglas opět jako Hank Pym. A to je vše. Otazník ale spíše než nad postavami visí nad příběhem.

Vzhledem k zaplněnosti 4. fáze se dalšího dílu dočkáme nejspíše až na začátku fáze 5 s tím, že je určitá pravděpodobnost malého camea kupříkladu ve druhém Strangeovi, kam se dokonce trochu hodí i tématem. Prozkoumáme ještě podrobněji Quantum Realm a odhalí se nám její další možnosti? Ovlivní nějaká klíčová událost filmu směřování 5. fáze?

Zase nám vychází, že se musíme nechat překvapit, ale je dobré si připomenout, že v době natáčení snímku se bude (doufáme) naplno připravovat Blade, Fantastic 4, či Mutanti, takže počítejme s tím, že MCU bude v lecčems úplně jiné a Ant-Man se tak bude pohybovat na úplně jiné půdě než doteď.

Marvel’s Avengers

Tuto hru zmiňujeme v našich článcích docela často, ale není divu. Od svého prvního traileru na ní tvůrci evidentně pracují a vcelku pravidelně dostáváme nové informace a další střípky do celkového očekávání z budoucího paření.

Jak jsem již zmínil, poslední veliká událost bylo to, když byla oznámena Ms. Marvel jako další hlavní hratelný charakter. Je tím jasně naznačeno, abychom si na Kamalu zvykli, protože bude brzo úplně všude. To ale nejsou všechny novinky, které nás při hraní čekají a tvůrci teď opět přišli s dalším dílem do skládačky v podobě komentované prohlídky herních mechanik.

V přiloženém traileru tak uvidíte o trochu víc pozadí celého příběhu, který se bude odehrávat 5 let po rozpadu týmu (Ach, co nám to připomíná?) a právě Kamala by měla být dost výraznou posilou pro znovusjednocení týmu. Vidíme i grafické zlepšení v několika oblastech, ale co je důležitější, samotné možnosti nás, coby hráče.

Hra skrývá mnoho kostýmů za celou 80letou éru Marvelu, které budou objevitelné buď v samotném gameplayi, anebo klasicky ke koupi v obchodu. Dokonce se najdou i zcela originální designy samotných tvůrců. Dále vidíme klasický strom schopností a možnost na svých hrdinech kombinovat jak schopnosti, tak i vybavení, což dává hráči docela pestrý výběr toho, jakým stylem se jeho postava vydá do boje.

A nakonec, hru si buď můžete užít sami v obligátním Story módu, anebo v sekci Warzone, kde bude možnost propojení s dalšími třemi hráči na síti a prostupovat tak jednotlivými misemi společně.

Vydání je naplánováno na 15. května 2020 a my věříme, že to dopadne dobře a že se do té doby dozvíme spoustu zajímavých informací a uvidíme ještě lepší vizuál než doteď. Přece jenom, docela bychom si to zasloužili. :)

(Úvodní obrázek – Tumblr.com, Ant-Man – ComicBox.eu, Ms. Marvel – Albawaba.com)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!