Novinkový mix V - Endgame uzdravena!, Dr. Magneto a Nové ceny pro Strange

Novinkový mix V - Endgame uzdravena!, Dr. Magneto a Nové ceny pro Strange

Ostatní
5 / 5 595 2
16. září 2019, napsal Michal Černý

Co by znamenal svět komiksů bez spekulací a dohadů, které často bývají mnohem zajímavější, než je samotný výsledek. Dneska se na některé podíváme a přidáme pár zajímavostí navíc.

Novinkový mix V - Endgame uzdravena!, Dr. Magneto a Nové ceny pro Strange

Jako každý rok, i tentokrát proběhla událost Saturn Awards, což je vcelku veliká akce pro výtvory z žánru Sci-Fi, Fantasy a Hororu. A jak se dalo trochu očekávat, snímek Avengers: Endgame si tuhle show ukradl téměř celou pro sebe. Z mnoha nominací si jich nakonec odnesl celkem 6, tedy nejvíce ze všech.

Nejlepší filmové zpracování komiksu – Nejlepší herec (Robert D. Jr.) – Nejlepší výtvarná produkce (Charles Wood) – Nejlepší střih (Jeffrey Ford a Matthew Schmidt) – Nejlepší Make-up – Nejlepší vizuální/speciální efekty (Dan DeLeeuw) Ovšem Endgame nebyla jediná marvelovka, které se dotklo ocenění. Svých pár minu slávy dostal i snímek Far From Home, respektive hlavní hvězda Tom Holland a jeho herecká partnerka, Zendaya.

Druhým nejúspěšnějším projektem se, pro zajímavost, stal seriál Game of Thrones se čtyřmi cenami.

Spekulace ze zákulisí

Není dne, kdy by si fanoušci nepřáli návrat Tonyho Starka, potažmo RDJ, do MCU. A to klidně i jako umělou inteligenci, astrální projekci, osobu z alternativní dimenze, nebo jakkoliv vás napadne. A tenhle sen se možná, aspoň na maličkou chvíli, splní. Začaly se totiž šířit zvěsti, že by se právě charakter Tonyho mohl objevit v chystané sólovce Black Widow (2020). Ihned na začátku ale zklamu veškeré naděje v to, že by se mělo jednat o plnohodnotnou roli, kdy dostane větší prostor sám pro sebe. Podle jiných zdrojů by totiž tohle cameo nemuselo být nic nového a tvůrci by jen použili vyřazený materiál ze snímku Captain America: Civil War, který nebyl uveden v žádných bonusech a byl pouze promítán na několika událostech. Jde o vymazanou scénu, kdy se Tony setkává s Natashou po bitvě s Winter Soldierem. Tony nechává Natashu jít, aby se mohla připojit ke Capovi a ostatním. Taková role, navíc bez nutnosti toho, aby se RDJ opět účastnil natáčení, je samozřejmě možná, časově zapadá a není to nic proti ničemu, co se filmové kontinuity týká. Ale upřímně, nebylo by lepší, kdyby byl teď na chvíli od Starka klid a všichni se tak mohli soustředit na všechny ty nové a úžasné věci, které nám byly slíbeny?

Pak tu máme opět oblíbeného Spideyho. Tentokrát v krátkosti. Objevilo se info, že Sony nabídlo Disney novou formu dohody. Ta říká, že si může půjčit jak Spider-Mana, tak i Venoma s tím, že získá 30% podíl na zisku (Disney chtělo původně 50). Spoustu lidí je opět nadšeno a přeje si návrat legendy zpátky do MCU, ale tuhle zprávu berte spíše jako bolestné přání, než opravdovou událost. Je lepší se těšit na zapojení Spideyho do Venom – Verse a přát Disney, ať s naším pavoučím sousedem naloží co nejlépe. Protože to umí, když se jim skutečně chce.

Magneto. Parádní charakter, který je, aspoň ve filmovém světě, velmi oblíben. Velikou zásluhu na tom mají Ian McKellen a Michael Fassbender, kteří tuhle postavu ztvárnili více než dobře. Jenomže ani jeden z nich už si roli nezopakuje, protože v MCU se s nimi začne pěkně nanovo. Myšleno absolutně. Další spekulace (ale dost reálná) nám říká, že v novém zpracování mutantí existence budou jak Magneto, tak Profesor X Afro-Američané. Ano, čtete správně. Poté, co se uklidní prvotní vášně a přistoupíme na tuhle hru, tak vlastně zjistíme, že to až takový problém ve skutečnosti není. Pokud vás napadá, co by dělal černý kluk v koncentračním táboře (který by se tak daleko ani nedostal), tak můžete zastavit v dohadech. Cast těchto dvou postav pravděpodobně postavený na mladších hercích, protože pokud by byl Magnetův původ opět datován do doby Druhé světové, byl by ve světě po Endgame už poněkud starší. V pozdější historii najdeme docela dost událostí, ve kterých může mladý Magneto figurovat a zažít krutost a násilí, z čehož se následně jeho charakter vyvinul. Nejhorší tedy bude ten fakt, že pro jeho postavu budou muset tvůrci vytvořit úplně nový origin, což pro spoustu skalních fanoušků původní komiksové předlohy bude problém.

Co se týká Profesora, tam moc změn není třeba. U něho je to totiž prakticky jedno a stejně, jako ho proslavil Patrick Stewart před 19 lety, může to udělat kdokoliv jiný pro dnešní generaci.

No a když jsme u těch mutantů, jedna zajímavost na konec. Kevin Feige na již zmíněných Saturn Awards odtajnil vymazanou post-credit scénu pro prvního Iron-Mana, která nikdy neměla spatřit světlo světa. V ní vystupuje Nick Fury, který, kromě jiných věcí, zmiňuje i nehodu s gamma zářením, kousanec od radioaktivního brouka a různé mutanty. Se Spideym a X-Meny se tedy evidentně počítalo už od samotného počátku MCU, ale vzhledem k mnoha nejrůznějším okolnostem byly tyto zmínky nakonec vynechány. Inu, ne vždy jde vše podle plánu.

Kouzlo kam se podíváš

A úplně na konec trochu komiksu, s Dr. Strangem v hlavní roli. Jak je všeobecně známo, ruce nejvyššího kouzelníka nebyly vždy úplně vpořádku. Nebo aspoň od oné slavné nehody, která začala jeho epickou cestu. Jenomže věci se mění a Marvel přichází s menším updatem postavy.

V nedávných událostech totiž Strange potřeboval nutně chirurgické dovednosti. Nebyl čas na přivolání pomoci, nebyla možnost pro použití magie. Rozhodl se tedy použít zakázané zaklínadlo, které způsobilo nejdříve rozplynutí rukou a jejich následné znovuobjevení. Strange tak poprvé po mnoha letech opět mohl využít svoje chirurgické dovednosti a zachránit člověka od jisté smrti. I přes to, že Strange tohle všechno udělal pro záchranu života, byl varován, že jeho čin bude mít nedozírné následky. A právě o tom bude nová série s názvem Surgeon Supreme (viz obrázek dole), kterou mají na svědomí Mark Waid a Kev Walker. Jak Stephen Strange naloží se svýma rukama, které jsou opět schopny operovat? Vrátí se ke svému řemeslu, anebo najde způsob, jak díky tomu vylepšit svoje magické schopnosti? Komiks vychází už v prosinci tohoto roku, máme se tedy opět na co těšit.


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

ad Magneto

A BP2 bude běloch haha…konec srandy. V Marvelu je miliony postavy různých ras a vyznání a tohle přebarvení klasických postav nesnáším. Magneto je jen jeden a basta. Doufám, že jde o spekulace.

No, tohle info je přímo úvaha od Feigeho, takže ta pravděpodobnost je poněkud vyšší.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!