Novinkový Mix - Next-Gen Peter Parker a Monopoly s přídavkem Síly

Novinkový Mix - Next-Gen Peter Parker a Monopoly s přídavkem Síly

Hry
Novinkový Mix - Next-Gen Peter Parker a Monopoly s přídavkem Síly

V dnešním mixu se zaměříme na nejnovější aktuality z herního prostředí.

509 0
23. září 2020, napsal Michal Černý

Jak správně (ne)potěšit hráče

Málokoho nenadchla před několika týdny informace, že nám letos Ježíšek nadělí další, a na první pohled skvěle vypadající, titul s celkem oblíbeným Milesem Moralesem v hlavní roli. Před pár dny tohle nadšení podpořila i oficiální ukázka ze hry a určitě budete souhlasit, že tohle opět nezklame.

Jenomže existuje i druhá a temná strana mince. Tou je překvapivě Spider-Man z roku 2018. A přitom to začalo tak dobře. Miles totiž vyjde ve dvou verzích. Launch Edition (cena – 50 dolarů a velikost – 50 GB) a Ultimate Launch Edition (cena – 70 dolarů a velikost – 105 GB). ULE totiž obsahuje kompletně remasterovanou verzi původního Spideyho. To je skvělá informace, ne? Jenomže teď to přijde.

První klopýtnutí je bolestné pro sběratele. Tato remaster verze totiž nebude vydána ve fyzické podobě, tedy pokud by se někdo těšil na další kus do vzácné sbírky, má smůlu. Druhá rána je ale možná mnohem horší. Ta totiž zasáhne úplně všechny. Abyste se totiž mohli naplno pokochat všemi vylepšeními a prozkoumali každý koutek re-designovaného světa, budete si muset hru projít úplně celou od začátku. Veškeré uložené pozice a vše, co jste dokázali, totiž nelze do nové verze přetáhnout.

Playstation to vysvětluje tak, že nejde jen o jednoduché vylepšení grafiky, ale o předělání hry tak, aby pasovala do potřeb PS5. Čekají nás prý mnohem lépe vypadající charaktery včetně očí, vlasů a obličejové animace. Také se můžeme těšit na next-gen Petera Parkera. Zkrátka, všeho bude víc (obleků, aut, lidí, trofejí…), pojede to rychleji (slíbeno je 60 fps) a vše bude mnohem dokonalejší. Nicméně zavděčit se hráči je opravdu těžké a když mu hned na začátku vezmete všechno, co pracně vydobyl stovkami hodin hraní, nebude to o moc jednodušší.

Spider-Man: Miles Morales vyjde 12. listopadu na PS4 i PS5 a určitě můžete očekávat i naše dojmy a recenze.

Co se děje s Marvel's Avengers ?

Herní Avengers nejsou zdaleka tak generační záležitostí, jak si asi přálo spoustu lidí. V mnoha ohledech bylo dlouhé čekání fanoušků nenaplněno, a třebaže se tam najde určitě nespočet skvělých momentů, zklamání nelze zapřít.

I tak se ale tvůrci úpěnlivě snaží dál, což dokazuje i aktuální update V1.3.0, který opravuje několik desítek chyb, přičemž samotná fanbase jich nahlásila takřka 1000. Ať se jedná o chyby, které zabraňují v postupu, anebo drobné grafické nedokonalosti. Update pak upravuje zvlášť některé věci i na jednotlivých herních zařízeních.

Pokud vás zajímá, co všechno obsahuje, pak úplný seznam změn (aktuálních i budoucích) najdete ZDE. A co bude dál? Hra je venku už tři týdny, přičemž to prakticky není poznat. Okolo se utvořila komunita, která netrpělivě čeká na úpravy a snaží se vše zachránit. A kdo ví, třeba s nástupem nové generace konzolí přijde i nový impuls a ledy se dají do pohybu.

Baby Yoda ve světě financí

Málokterá hra se stala tak oblíbenou, jako právě Monopoly. Navíc má tu skvělou vlastnost, že na ni můžete napasovat prakticky jakýkoliv motiv a nic ze základů hry samotné se vůbec nezmění. Dočkali jsme se tak desítek verzí jako Star Trek, Jurský park, Pán Prstenů, Nintendo, Simpsonovi atd.

Na své si tento rok (a jednou provždy) přijdou hlavně fanoušci série The Mandalorian, protože na trh přichází Star Wars: The Mandalorian Monopoly. Původně měla tahle deskovka vyjít až 1. října, ovšem Amazon se rozhodl jinak a vy si tak už teď můžete hru za 40 dolarů (plus dalších 38 za dopravu) objednat už teď.

Hrát můžete za Mandaloriana, Caru Dune, IG-11 anebo Kuiila. ChceTE-li vyhrát, musíte nasbírat nejvíce Imperiálních kreditů, ovšem pozor. Uzme-li Impérium vašeho malého, zeleného společníka, hra končí pro všechny. Narazit dokonce můžete i na samotného Moffa Gideona.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama