Novinkový mix IX - Blade už brousí čepel a Spider-Man čeká na novou herní generaci

Novinkový mix IX - Blade už brousí čepel a Spider-Man čeká na novou herní generaci

Ostatní
5 / 5 528 0
26. leden 2020, napsal Michal Černý

Značka Marvel začíná opět nabírat na otáčkách a těch informací kolem filmů, seriálů, her, komiksů a dalších projektů je zkrátka tolik, že to neobsáhneme všechno. Pojďme se tedy v krátkosti u některých zajímavých zastavit.

Novinkový mix IX - Blade už brousí čepel a Spider-Man čeká na novou herní generaci

Cesta krve

Ať se v MCU světě stane následující dva roky cokoliv, je všem jasné, že to bude mnohem rozsáhlejší a složitější, než si teď umíme představit. Prostor dostane spousta charakterů, pro něž bude živé zpracování ojedinělou zkušeností. Také se rozšíří objem schopností a hrdinů/záporáků, kteří se mohou v takto vybudovaném vesmíru objevit.

A jedním z nich je určitě Blade. V MCU ho ztvární Mahershala Ali. Ano, ten, který ztvárnil v seriálu Luke Cage záporáka Cottonmouthe, ale o tom jindy. Půjde jistě o riskantní návrat oblíbeného zabijáka upírů, protože teď bude záležet na tom, jakým způsobem začlení studio upírskou tematiku do světa, který ještě nemá ani mutanty. Navíc, začlenění obou se začne odehrávat až za 2 roky, s koncem filmové Phase 4.

Na internetu lze zachytit navíc info, které hlásí začlenění Bladea do nového uskupení Avengers. Pokud je to pravda, má s touto postavou studio větší plány a věří v její úspěch. Nezbývá, než si počkat.

Trochu pomoct mu teď může konkurence (?) v podobě Morbia, který se do kin vsaje už za pár měsíců. Minimálně vizuálně a hudebně to vypadá fajn, ale znáte trailery. Uvidíme, jak vysoko laťku nastaví a jakou půdu připraví pro Bladea a upírskou záležitost obecně. Taky nezapomeňte, že vysoký rozpočet není vždycky to, co zaručuje úspěch. Ale co si budeme povídat, od Feigeho a jeho týmu člověk tak nějak očekává, aspoň v tomhle případě, pořádný rozjezd.

Pavučina úspěchu

Milujete Spidyeho, skvělé hry, nebo nejlépe obojí dohromady? Pak mám fantastickou zprávu. Herní Spider-Man, vzniklý ve spolupráci Sony a Insomniacu v roce 2018, dostane oficiálně další díl. Dočkáme se prý během léta příštího roku, a to rovnou na PS5. Takže dvě skvělé zprávy najednou! A do toho se teď objevily nějaké detaily z vývoje, které nemusí být pravdivé, ale zajímavé by rozhodně být mohly.

Těšit se prý můžeme na Venoma, Mysteria, Green Goblina, Carnage a spoustu dalších. Se Spideym se opět potkáme nejen na Manhattanu, ale i v Brooklynu a Queensu. Mise v ulicích se mají stylově podobat těm ve stylu Diabla a v neposlední řadě obsahuje informace zmínku o klonování ve spojitosti se společností Oscorp.

Každopádně ať tvůrci vymyslí cokoliv, snad nikdo nečeká nic menšího, než jasnou ukázku, jak se dělá hra se Spider-Manem, potažmo s libovolným komiksovým hrdinou. O to zajímavější bude souboj s Tomem Hollandem, který zhruba v dobu, kdy hra vyjde, bude v kinech bojovat o sympatie přívrženců Sony ve třetí sólovce v rámci MCU. Kdo urve větší potlesk? Tipnete si?

Asijská adventura

O postavě Shang-Chiho se zmiňuji celkem pravidelně a ani dnes ho nevynechám. Tentokrát ale nechci polemizovat nad jeho obsahem, nýbrž se zmínit o zajímavém potenciálním obsazení nové ženské role. Té by se totiž měla zhostit Michelle Yeoh. Pro ty, kteří by náhodou nevěděli, pak její nejznámější role jsou šermířka Jü Šu Lien ze skvělého snímku Tygr a Drak (2000) a bond girl Wai Lin po boku Brosnana ve filmu Zítřek nikdy neumírá (1997). Ve stejném roce ji časopis People zařadil na seznam 50 nejkrásnějších lidí světa. Větší fanoušci si ještě budou pamatovat dřívější spolupráci s Jackie Chanem (Police Story 3).

Moderní filmařina ji zavedla do vesmíru Star Treku v nové sérii Discovery, objevila se dokonce ve druhých Strážcích Galaxie, ale její role by v tomhle případě byla úplně jiná. Jako perlička pak slouží fakt, že se měla objevit ve druhém a třetím Matrixu jako Seraph, což kvůli pracovnímu vytížení odmítla.

Jednoduše, Michelle by se do projektu Shang-Chi skvěle hodila a pokud skutečně s Marvelem jedná, pak chválím nápad ji oslovit. O důvod víc se na tenhle film těšit.

Rok Černé vdovy

Jestliže se bude příští rok hodně mluvit o Spider-Manovi (jakože bude), pak tento rok patří z veliké části Black Widow. Nejenže se dočkáme její poslední kapitoly v MCU (aspoň co se Natashy týká), ale taktéž dostaneme úplně novou komiksovou sérii. Tvůrci slibují její největší dobrodružství, lákají na postavy, které nyní prohloubí filmové zpracování – Yelena Belova a Red Guardian a hlavně na starou dobrou Black Widow, jak ji všichni známe. Sama scénáristka Kelly Thompson v rozhovoru pro IGN říká:

„Myslím, že je to neuvěřitelně bohatá postava, která se velmi dobře pohybuje na pomezí mnoha žánrů. Může to být ale celkem záludné, zvláště ve chvíli, kdy pokud nemáte pro její příběh jasnou vizi, dostanete se do problémů…Příběh si hraje se samotnou podstatou toho, kdo Natasha je, ale myslím si, že to děláme novým způsobem. Bude to pro ni cesta plná emočních a fyzických překážek a na konci ji uvidíme úplně jinou, než jaká byla na počátku. A taky si troufnu tvrdit, že v úplně jiné roli, než na jakou jsme u ní zvyklí…Tohle je příběh, na který čekám spoustu let a jaký jsem vždy jako fanoušek chtěla vidět…“

Na nové dobrodružství naší oblíbené agentky se můžeme těšit už v dubnu.

Red Skullova lapálie s penězi

Trápilo vás, proč se Hugo Weaving neobjevil jako Red Skull v Infinity War a Endgame? Teď už budete moc spát, protože sám herec to vyzradil v nedávném rozhovoru. A jaké je to tajemství? Nic jiného než peníze. Studio mu totiž nabídlo mnohem méně, než Hugo očekával a nedokázali se nijak vzájemně dohodnout. Marně ho studio přesvědčovalo, že nejde o tak velikou roli a navíc jde o situaci, kdy postavě propůjčuje jen svoji vizáž a hlas, bez nutnosti fyzického hereckého výkonu.

Svět se ale nezbořil a zatímco jeden dveře zabouchne, druhý je s radostí otevře. Což se stalo Rossovi Marquandovi, který se role s nadšením ujal. V rozhovoru na San Jose Fan Festu k tomu už dříve řekl:

„Miloval jsem hrát Red Skulla a doufám, že si ho zahraju znova…Je to jedna z postav, kterou jsem jako malý maloval nejčastěji. Taky jsem kreslil Sabretootha, Wolverina, hodně Omega Reda, ale Red Skull byl zkrátka jeden z prvních a možnost si ho zahrát pro mě byl bláznivý a nejvíc úžasný sen…Nevím, jestli je ještě někdy v budoucnu v MCU objeví, ale pokud ne, rád bych si zahrál Moon Knighta…je to úžasný charakter!“

A ještě pořád se i tohle přání může vyplnit, neboť herce pro tuhle postavu ještě neznáme. Tedy, nic proti Hugovi, ale možná dobře, že nepokračoval dál. Díky tomu se splnil sen jednomu člověku, který má ke komiksům nejspíše mnohem blíž, což je pro jejich živé zpracování neskutečně velká výhoda.

(Zdroje obrázků – screenrant.com, pushsquare.com, nerdreactor.com, marvel.com, thenerdy.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO