Novinkový mix III

Novinkový mix III

Ostatní
605 0
9. srpen 2019, napsal Michal Černý

Po více než týdnu tu máme přehled zajímavostí a novinek, které stojí aspoň za pár řádek.

Novinkový mix III

Začneme zprávou, kterou zaregistroval asi každý, ale proč si k tomu neříct víc, že jo? Andy Glum Serkis se ujal režisérské židličky Venoma a spousta lidí se ptá, co to vlastně znamená. Nuže, v první řadě jeho režisérská kariéra. Ta začala až v roce 2017 snímkem Breathe (Nádech pro lásku) v hlavní roli s Andrewem Garfieldem (The Amazing Spider-man 1,2), což je životopisné drama o průkopníkovi v oblasti pomoci pro postižené. Dílo sklidilo lehce nadprůměrné hodnocení napříč kritikou a prakticky ani moc lidí neví, že něco takové vzniklo. Rok 2018 patřil dvěma snímkům. Televizní projekt The Ruins of Empires, zabývající se spirituálními tématy jakéhosi hip-hopového umělce a Mowgli: Legend of the Jungle, který nebyl ani zdaleka tak úspěšný, jako předchozí pokus Jona Favreaua (v MCU jako Happy Hogan) s názvem The Jungle Book. Mimochodem, vznikne pokračování.

Když to lehce přeženu, dá se celá tahle Venom situace přirovnat trochu k praktikám v Marvel Studios, kdy téměř neznámý režisér dostane na starost potencionální petardu s mnohem vyšším rozpočtem, než na jaký byl zvyklý. Ale přece jen, v Andyho případě je to ještě jiná písnička. Jako režisér se možná teprve rozkoukává, nicméně co se vitzuální stránky týká, každý asi tuší, co je tenhle pán zač. Glum, King Kong, režisérské přicmrndávání u Hobita, Ulysses Klaw v MCU, hlavní chlupatý hrdina Caesar z moderní trilogie o vzniku Planety Opic, Snoke ze Star Wars. Jestli tomuto muži něco nelze upřít, pak je to jistě zapojení do projektů, kde se snoubí zajímavé nápady a věc zvaná Motion Capture (zjednodušeně – převod pohybů reálného herce do jakékoliv jiné digitální podoby). Andy je víceméně považován v této oblasti za odborníka a abych odpověděl na otázku plující ve vzduchu. Jeho přínos Venomovi může být aspoň v tomhle ohledu zajímavý a můžeme se třeba dočkat nějakého nového stylu natáčení a tím pádem i lehce upravené konečné verze digitální podoby filmu. Uvidíme a necháme se překvapit.

Disney! Stačí říct tohle jedno slovo a lidi se můžou začít rvát. Jedni jejich postupné skupování všech možných značek ze srdce nenávidí, jiným je to jedno a spíše se soustředí na jednotlivé projekty samostatně. Ať tak či tak, bude to právě kanál Disney+, který ve spolupráci s Marvelem začne v příštím roce vysílat seriály spojené s MCU. D+ ale začne žít už letos 12. listopadu (min. v USA) a zdá se, že je na co se těšit. Bude nám nabídnut nejen Marvel, ale především podstatná část vlastního obsahu, taky filmy Pixaru, pořady z National Geographic, či série Star Wars.

Služba samotná bude stát 7 dolarů měsíčně ( cca 160 Kč), anebo 70 dolarů ročně, ale USA verze bude navíc nabízena v balíčku se sportovním kanálem ESPN+ a další streamovací službou Hulu za 13 dolarů (cca 300 Kč). Velmi dobrou zprávou je česká lokalizace a na oficiálních stránkách ZDE se můžete už teď bezplatně zaregistrovat pro odběr novinek. Mimochodem, 23. – 25. srpna proběhne už několikrát avizovaná akce D23 Expo, kde bude mít svůj panel i Marvel. Tam se snad dozvíme bližší podrobnosti jak o seriálech, tak i dalších detailech jako právě fungování služby v jednotlivých částech světa. Nám zbývá jen doufat, že se Disney poučí třeba z chyb Netflixu a až u nás všechno poběží, tak na 100%.

Víte jak se říká, že do stejné řeky dvakrát nevstoupíš? No, tak se to skutečně jen tak říká.

Na povrch totiž vyplula informace o tom, že by se do castu The Eternals mohla připojit Gemma Chan, kterou známe jako modrou vojandu Minn-Ervu z filmu Captain Marvel. Malý háček je možná v tom, že tahle postava jednak v příběhu zemřela (nebo to tak minimálně vypadalo) a taky si těžko můžeme představit nějaké spojení mezi jejím příběhem a starověkým dobrodružstvím Eternalů a dalších bohů. Proto je pravděpodobnější varianta, pokud tahle jednání skutečně probíhají, že si zahraje úplně jiný charakter. V MCU by to nebyla žádná novinka a upřímně, kdo by ji bez make-upu na první dobrou poznal?

Podobná zpráva se týká Briana Coxe, který ve filmové sérii X-Men (tedy, pouze ve snímku X2: X-Men United) ztvárnil ikonického záporáka Williama Strykera, který byl u toho, když vzniknul adamantiový Wolverine. V tomhle případě samozřejmě ještě nebyl nikdo konkrétní osloven, protože mutanti v MCU je teprve hudba budoucnosti. Brian si tak upravuje půdu pro další jednání a jen tak ,,náhodně" do éteru prohlašuje, že je k hovorům s producenty na toto téma otevřený a v případě zájmu o jeho osobu nemá s návratem do stejné role žádný problém. Hlavně prý kvůli nadšení a celkové atmosféře v tehdejším týmu. Řekl mu ale aspoň jeden člověk , že příště to bude natáčet někdo úplně jiný a ještě navíc pod dohledem Velkého Myšáka? :)

Endgame! Už zase. :) Tvůrci a hlavně režiséři mají poslední týden opravdu podivné představy o tom, jak (do)vysvětlit některé detaily příběhu a maličkosti okolo. Tak si třeba představte, že Thanose by v souboji 1v1 porazila nejen Scarlet Witch, ale určitě i Captain America. Co se dozvíme dál? Porazili by ho i Mantis, Kačer Howard, nebo Flerken? Na druhou stranu, jsou tu i zajímavá doplnění, jako to, že Tonyho závěrečné lusknutí bylo natočeno na tom stejném místě (Raleigh Studios), kde se vytvářel první záběr Iron Mana v podání RDJ, anebo jestli vás zajímalo, proč byl Black Panther první, kdo přišel podpořit zbylé hrdiny v boji proti nepříteli, pak z pohledu filmařů je to jednoduché. Sam Wilson (Falcon) musí být ten, který se nečekaně ozve Capovi před závěrečnou bitvou, respektive před nástupem všech ostatních a představí se poměrně vtipným odkazem na svoje vzájemné seznamování.

Spolu od začátku do konce.

A jelikož Sam byl v té chvíli ve Wakandě, je odpověď více než jasná. Pantherovo prvenství je totiž jediná logická možnost. :)

Nakonec jen letmo něco z komiksového světa. Jistě vám neušlo, že se Jonathan Hickman, legendární tvůrce Marvelovského univerza, vrátil, aby oživil zašlou komiksovou slávu mutantích bratrů a sester. Pustil se do dalšího obřího vyprávění, rozděleného do dvou dějových linek House of X a Powers of X a slíbil restart slavné série, který opět oživí svět mutantů a kompletně překope vše, co jsme doposud četli a viděli.

Jaké jsou první reakce? Veskrze pozitivní. Úvod nabízí komplexní, rozsáhlý a co je nejdůležitější, čtivý základ v několika dějových linkách. S tím se pojí postřeh, že spousta čtenářů ve svých recenzích doporučuje si vše pročíst raději několikrát, a to k plnému pochopení detailů dotvářející celý ten nový vesmír. Souhrnně tedy lze říct, že nakročeno je více než dobře a pokud si tento restart udrží nastavenou laťku, můžeme pak snad věřit i ve vzestup jiných sérií, které si oproti svým dávným příbuzným z dob svých počátků vedou podstatně hůř. Více Hickmanů! :)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Nábor do redakce

Mám zájem!Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!