Novinkový mix

Novinkový mix

Filmy
5 / 5 555 0
25. červen 2019, napsal Michal Černý

Poslední dny nám přinesly další kousky do skládačky budoucnosti MCU. Tak si je v rychlosti pojďme probrat.

Novinkový mix

Black Widow

Nejdřív se podíváme na naši oblíbenou sexy hrdinku Natashu. Natáčení je v plném proudu a po počátečních rozpacích to nakonec vypadá docela slibně. Štáb se pohybuje ve skutečných lokacích, jako je Norsko a momentálně Maďarsko. V tom druhém případě je to konkrétně Budapešť, takže je veliká pravděpodobnost, že se konečně dozvíme, co se to krucinál v tomhle městě kdysi stalo. S tím by se mohlo pojit malé cameo Jeremyho ,,Hawkeye“ Rennera. Co ale fanouškům nedá spát asi nejvíc je otázka, jakou spojitost má tenhle film s připravovanou mytologií 4 fáze MCU.

Jeden důvod je jasný ihned. Je jen málo diváků, kteří si nepřáli sólovku se sympatickou Scarlett a jelikož z nějakých podivných důvodů se nevešla do uplynulých 11 let, přichází teď, trochu nečekaně, o to víc s dychtivostí. K rozluštění celé záhady se ale nyní připojil další střípek. Na internet unikly fotky a video, které ukazují spolupráci naší hrdinky s další blonďatou krasavicí. Tedy, jedna fotka a jedno video, kde spolu jedou na motorce. Důležitější je další foto, které zabírá dvě skříňky se jmény Natasha a Yelena. To první znáte, to druhé možná ne. Úplně ve zkratce.

Yelena Belova je taktéž bývalá agentka KGB a po tom, co Natasha své působení v ruských tajných službách ukončila, převzala její roli Black Widow. Je tohle snad úkol snímku? Představit nástupkyni a potencionálního člena budoucích, nových Avengers? A jak je to vlastně možné, pokud se tohle všechno odehrává – nejspíše – v 90. letech? Bude i v tomhle snímku důležitý faktor Multiverse?

Každopádně, i přes mnoho dotazů, které nejspíše zodpoví letošní Comic-Con v San Diegu, má tenhle film dost dobrou šanci být skvělým akčním thrillerem ve stylu druhého Kapitána. Jo, a abychom nezapomněli, ven vylezlo i (zatím) nepotvrzené logo snímku. Líbí se? :)

Shang – Chi

Tady už tolik informací nemáme. Film vlastní scénáristu a režiséra a to je asi tak všechno. Veškeré detaily zná jen opravdu málo lidí a fanoušci tak mohou zatím jen spekulovat o každém detailu. Tím nejdůležitějším je samozřejmě hlavní hrdina a to je oblast, kde se to mírně posunulo. V hledáčku studia jsou totiž nyní dva herci, se kterými jsme tu čest už měli.

Donnie Yen (Rogue One: A Star Wars Story) a Ludi Lin (Strážci vesmíru) jsou momentálně těmi nejžhavějšími kandidáty. Ovšem jestli jsou oba zvažování do hlavní role, to už je ve hvězdách. Ale určitě by bylo fajn je tam mít oba dva. Natáčet by se mělo podle nepotvrzených spekulací v Austrálii (stejně jako třetí Thor), ale stejně jako v případě Black Widow, budeme si muset ještě měsíc počkat na hodnotnější info.

Far From Home

A nakonec náš milovaný Spidey. O něm už bylo napsáno až moc, vezmeme to tedy v rychlosti a na konci se, spíš než na novinky, jukneme na jednu zajímavost a ultimátní konspiraci. Od první ukázky z filmu uteklo už moře času a proběhlo několik lusknutí. A s tím přišly i změny. Viděli jsme nové kostýmy, nečekaná odhalení a ještě více nečekaná spojenectví. Jo, tím myslím Mysteriovo přizvání do Avengers (kdo dal Peterovi povolení udělat někoho členem týmu?). A vůbec, Peter a Quentin se během stovky televizních spotů velmi sblížili a zdá se, v sobě našli přátelské zalíbení. Tedy, tak to je nejspíše z Peterovy strany, protože my, čtenáři, nezapomínáme a moc dobře víme, co je pan Beck zač. Prostě, držíme se na pozoru.

Okolo filmu se točí nespočet teorií, které ještě rozvířily reakce několika málo lidí, kteří ho již měli možnost vidět. Hovoří o mnoha zvratech a čeká nás prý nejedno překvapení a nadšení se dá tedy tak trochu přirovnat k prvním reakcím na Endgame. Splní film očekávání v podobě plného uzavření 3 fáze a epický nástup do té další? A co že jsem to myslel tou konspirací?

Inu, na internetu se objevilo foto, které zachycuje dva bannery s Nickem Furym vedle sebe. A světe div se, na každém z nich má Fury pásku přes jiné oko. To je přece jasný, řeknete si, studio potřebovalo mít hrdinu na druhé straně plakátu a s převrácením nastal bohužel zrcadlový efekt. Kdo by v těch miliardových rozpočtech hledal chybu v grafice, že jo? Fotografie si všimnul i samotný S. L. Jackson, který ji svým osobitým způsobem okomentoval na svém Instagramu.

Jenomže, co když je za tím vším něco víc? Co když se jedná o skrytou stopu a veliký ,,plot twist“? My v redakci si totiž myslíme (aspoň někteří), že film odkryje dalšího záporáka, kterým je Chameleon, mistr převleků, jenž se v přestrojení za Furyho spaktuje s Mysteriem a společně přechytračí všechny okolo sebe.

Anebo se nakonec opravdu jedná jen o nepozornost, kterou už se nikomu nechtělo řešit. :)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!