Nick Fury dostane vlastní seriál

Nick Fury dostane vlastní seriál

Seriály
5 / 5 279 0
26. září 2020, napsal Michal Černý

Už v samotných začátcích MCU se spekulovalo o tom, že by Fury měl dostat vlastní sérii. Po dlouhých 12 letech se tak skutečně stane.

Nick Fury dostane vlastní seriál

Není to ale poprvé, co měl tento agent působit ve vlastním televizním projektu. Znalci historie jistě znají film Nick Fury: Agent of SHIELD v hlavní roli s Davidem Hasselhoffem. Tenhle snímek se měl původně stát pilotním dílem k navazujícímu seriálu, nicméně k tomu naštěstí nedošlo.

Když o několik let později v MCU roli převzal legendární a výtečný Samuel L. Jackson, ožil chtíč diváků po dalších detailech z Furyho života. Sám herec nebyl proti, ale nechal rozhodnutí čistě na Marvelu. Tam ale měli jiné plány, ve kterých nebyl na jakýkoliv seriál prostor.

Ten přichází až teď a z reakcí diváků je jasně poznat, že se na nový rozšířený koncept, kde hrdinové dostanou větší prostor a více možností spolu kooperovat, velmi těší. Je tedy skvělá zpráva, že se na tuto oblíbenou a žádanou postavu nijak nezapomnělo a dál se s ní počítá jako s důležitou součástí MCU.

Jaká je Furyho budoucnost?

Díky filmům Captain Marvel a Spider-Man: Far From Home, a díky dalším indiciím, je patrné, že Fury má společnou cestu se Skrully a zároveň s organizací S.W.O.R.D., což je zjednodušeně vesmírná obdoba S.H.I.E.L.D.u se základnou na oběžné dráze Země. Je již zcela zjevné, že Marvel chystá adaptaci eventu Secret Invasion (více o této události ZDE) a protože má Nick s vůdcem Skrullů Talosem velmi přátelský vztah, bude hrát v téhle části příběhu jistě důležitou roli.

Co se týká S.W.O.R.D.u, je pravděpodobné, že díky svým zásluhám povýšil a je ředitelem této nově vzniklé organizace, která Zemi chrání před hrozbami z vesmíru. Ředitel Fury by tak opět mohl být spojkou mezi důležitými postavami celého univerza, tedy tím, co mu jde nejlépe.

Sice není známo, v jakém časovém období se má seriál odehrávat, ale aspoň mně přijde logické už nechat minulost být (s výjimkou v podobě Black Widow) a soustředit se na mnohem rozlehlejší, a pro mnohé mnohem hůře uchopitelnější, univerzum, ve kterém se současně může odehrávat několik důležitých událostí. V takovém chaosu není prostor se jakkoliv ohlížet přes rameno na něco, co ani nemá význam detailněji zkoumat.

Určitě se budu víc těšit na projekt, který na jedné straně ukazuje fungování S.W.O.R.D.u s Fu­rym v čele a na druhé může položit pevné základy pro události Secret Invasion. K tomu všemu se navíc také spekuluje o tom, že vznikne seriál Agents of S.W.O.R.D, který by dokázal pokrýt vznik a fungování organizace. Tím by dostal Furyho sólo projekt více prostoru pro jiná témata a snad i tedy plné zaměření na ,,spolupráci" se Skrully.

Ovšem bez jakékoliv další informace nad tímto nemá smysl laborovat a nezbývá nic jiného, než si počkat na další detaily, které si jistě velmi brzy někde vynoří. Projekt se teprve vyvíjí a kromě hlavního herce má i scénáristu a producenta v osobě Kylea Bradstreeta, kterého můžete znát z práce na dramatickém seriálu Mr. Robot, který zabodoval na cenách Emmy, odkud si odnesl dvě nominace a jednu výhru za hlavní mužskou roli (2016 – Rami Malek)

Na konec je ještě dobré si připomenout, že S.W.O.R.D. se poprvé objeví naplno už v seriálu WandaVision, je tudíž i docela pravděpodobné, že se s Furym, byť na malou chvíli, potkáme i zde. WandaVision má být (nebo aspoň tak působí na diváky) důležitým milníkem mezi starou a novou verzí MCU, a tak by asi bylo i celkem příhodné, aby se charakter, který sehraje zásadní roli v nejbližších událostech, v takovém projektu ukázal.

S informací přišel exkluzivně magazín Variety.

Jak se těšíte na nový seriál? Čím se podle vás bude zabývat a jste rádi, že čím dál více postav získává vlastní sólové projekty?

(Zdroje obrázků – thedirect.com, slashfilm.com, screenrant.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


PILSCO