Nejznámější hostitelé Phoenix Force – 2. část

Nejznámější hostitelé Phoenix Force – 2. část

Komiksy
Nejznámější hostitelé Phoenix Force – 2. část

Jsme zpátky se slíbeným pokračováním.

116 0
10. únor 2023, napsal Johnny

Pokud vám unikl předchozí článek, nezoufejte, naleznete ho ZDE. Nyní se vrhneme na další postavy.

Rachel Summers

Minule jsme začínali s Jean, na což se hodí příznačně navázat s její dcerou. Přesněji tedy s dcerou alternativních Jean a Scotta. Kromě telepatických a telekinetických schopností zdědila Rachel po matce také pouto s Phoenix Force, ačkoli během minisérie X-Men: Kingbreaker došlo k jeho určitému uvolnění.

Korvus

Se zmíněnou minisérií je také neodmyslitelně spjat příslušník mimozemské rasy Shi’ar jménem Korvus. Jeho předek Rook’shir kdysi ovládal Phoenix Force prostřednictvím meče zvaného Blade of the Phoenix (v překladu Phoenixova čepel, pozn. redakce). Korvus byl původně vyslán na misi zabít Rachel, než mezi nimi vznikl romantický vztah.

Nightcrawler

Nightcrawler se k Phoenix Force ve skutečnosti dostal tak trochu jako slepý k houslím. Podstatné je zejména to, že hostitelem se stal v alternativní realitě v rámci série What If. V daném příběhu se nikdy nepřidal k X-Menům. Namísto toho se z něj stal Dark Phoenix. Nakonec se však obětoval, aby zachránil svou planetu.

Omega Kid

Quentin Quire patří mezi relativně mladé postavy Marvelu. Přesto se však řadí mezi nejmocnější telepaty. Neméně zajímavé je, že jako hostitelé Phoenix Force vystupují v komiksech zpravidla jeho budoucí verze.

Thane

Kdo by to byl řekl, že hostitelem Phoenix Force jednou bude i Thanosův syn. A zrovna během zuřivého tažení proti svému otci. Ani díky této moci nicméně Thane nedokázal získat nad Thanosem převahu.

Echo

K tomuto osudovému spojení došlo teprve nedávno, během linky Enter the Phoenix z přelomu let 2020 a 2021. Pro nás je ovšem zajímavé hlavně to, že již na sklonku letošního roku by podle očekávání měla Echo po svém debutu v Hawkeyeovi dorazit na Disney+ s vlastním seriálem. Mohlo by nás snad čekat i setkání s Phoenix Force?

Napadá vás ještě nějaký další hostitel, který by si zasloužil čestnou zmínku? Neváhejte se podělit o svůj názor!


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz