Nejvyšší pocta i pro herce z Marvelu

Nejvyšší pocta i pro herce z Marvelu

Ostatní
5 / 5 333 0
28. květen 2019, napsal Michal Černý

Každý rok předává The Walt Disney Company cenu lidem, kteří se nejvíce zasloužili o slávu a dobré jméno společnosti.

Nejvyšší pocta i pro herce z Marvelu

Tento rok jich bude jedenáct a minimálně dva z nich známe velmi dobře. Vyhlášení proběhne v srpnu na velkém Disney eventu D23 Expo v Anaheimu. „Tato cena je výrazem nejvyšší pocty, kterou můžeme dát. Je to uznání talentu, oslava úspěchu a vyjádření hluboké vděčnosti mužům a ženám, kteří vytvořili nesmazatelnou stopu v naší společnosti a jejím odkazu,“ vyjádřil se generální ředitel Bob Iger. A kdo si teda vysloužil takové uznání? Některá jména jsou pro běžného diváka prakticky neznámá (ta se spíše týkají provozu Disney parků a atrakcí po světě), jiná už na tom jsou lépe.

Kupříkladu slavný skladatel s českými kořeny Hans Zimmer, který se podílel na hudbě k původnímu Lvímu Králi z r. 1994, ale i na novém zpracování, putujícím do kin v létě. Svým umem také naštěstí zasáhl do snímku Iron Man, což se dozajista odrazilo na výsledném hodnocení.

Pocty se taktéž dočká James Earl Jones, který se zhostil ikonického hlasového zpracování Dartha Vadera ze ságy Star Wars, slyšet jej taktéž můžete ve Lvím Králi.

Další oceněnou a pro fanoušky už více známou známou postavou je Ming-Na Wen, ztvárňující agentku Melindu May v seriálu Agents of S.H.I.E.L.D. Nejvíce se proslavila v animovaném filmu Mulan, kde namluvila hlavní hrdinku a taktéž si ji diváci oblíbili v animované sérii Strážci Galaxie na placeném kanále Disney XD. A nakonec samozřejmě to nejlepší. Hned dva lidé, kteří stáli na počátku celého MCU, se tento rok dostali až na ten nejvyšší stupeň. Jsou jimi Jon Favreau a Robert D. Junior.

Jon, aby toho nebylo málo, stál nejen na režisérském postu prvních dvou Iron Manů, ale taktéž se stal výkonným producentem pro třetí díl, týmovku Avengers a další dvě pokračování Age of Ultron a Infinity War. Pro Disney (ještě před tím, než se dostalo k Marvelu) ale odvádí práci už dlouhodobě a to konkrétně svým hlasem, kdy se podílel na televizním animáku Herkules z r. 1999, či se spolupodílel na značce Star Wars v různých provedeních. V této konkrétní spolupráci bude pokračovat v projektu The Mandalorian, a to pro Disney+.

RDJ to má podstatně jednodušší. Ten se za posledních 11 let stal hlavní tváří celého MCU a i když se Disney dostalo k Marvelu až docela nedávno, může Bob Iger směle říct – Tohle je náš člověk. A i když to tak ani původně nezačalo, stal se RDJ opravdu velikou tváří Disney, které mu na oplátku dává – kromě peněz – jedno ze svých největších uznání.

Oslavenci dostanou dvě stopy vysokou sošku, která symbolizuje představivost, kreativitu a osobní kouzlo, které do společnosti každý z nich přinesl. I my se přidáváme ke gratulacím a děkujeme za skvělé zážitky nejen z kina. :)


Nábor do redakce

Mám zájem!Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Redaktor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!