Nejpopulárnější ženy Marvelu

Nejpopulárnější ženy Marvelu

Postava
Nejpopulárnější ženy Marvelu

Nejznámější postavou Marvelu vůbec je prakticky bez debat Spider-Man. Co ale kdybychom si zúžili okruh na ženy?

155 0
8. březen 2023, napsal Johnny

Měřit popularitu postav jako takovou je poměrně ošemetná věc. Nejlépe vypovídající by asi byla celosvětová anketa se zaškrtáváním, jaká jména jsou respondentům povědomá a jaká ne.

Dnes se ale na nejpopulárnější ženy Marvelu podíváme z trochu jiného úhlu. Jako podklad nám konkrétně poslouží čtenost sólových komiksů našich milých superhrdinek s daty převzatými ze serveru Read Comic Online.

Zůstává pravdou, že je to metodika trochu nespravedlivá, protože nezohledňuje angažmá v týmových projektech typu Avengers či X-Men. Najde se přitom mnoho takových, kdo právě v těchto komiksech jasně září (Black Widow, Jean Grey atd.), ačkoliv jejich případné vlastní série tolik úspěchu nesklízí.

Sestavený žebříček tedy podává informaci o čtenářském zájmu o samostatná čísla daných postav. Výsledky vás možná docela překvapí.

5. X-23

Laura Kinney, známější zřejmě jako X-23, je vlastně docela fajn. Musí se sice nechat, že do značné míry jí cestu vyšlapal její tatínek Wolverine, ale oblíbenost si získala dost rychle. Zajímavé je, že debutovala původně v animáku X-Men: Evolution v roce 2003. Na stránky komiksu se dostala až v příštím roce.

4. Spider-Woman

Spider-Woman se pochopitelně se svým mužským protějškem co do slávy nemůže příliš měřit (odpusťte, bojovníci za genderovou rovnost a studenti sociologie), přesto však figuruje na předních příčkách mezi ženami. První a nejznámější Spider-Woman je Jessica Drew.

3. Silk

Pavoučí žena ještě jednou, jen tak trochu „jinak“. Cindy Moon se poprvé v komiksu objevila teprve v roce 2014. A už to stihla dotáhnout do MCU a brzy má přijít řada i na Sony’s Spider-Man Universe.

2. Spider-Gwen

Ano, ano, do třetice všeho dobrého. Posedlost Marvelu tímto živočišným druhem se zdá být skoro stejně chorobná jako obsese jistého konkurenčního vydavatelství netopýry… S původem je to tentokrát ovšem trochu složitější. Gwen Stacy totiž vykoukla na svět už v roce 1965, ale její alternativní verze s pavoučími superschopnostmi (a mesiášským komplexem) až v roce 2014.

1. Ms. Marvel

Ihned se usaďte a něčeho se pevně chyťte. Nádech, výdech. Hezky zhluboka. Vidíte správně, prvenství skutečně patří Ms. Marvel. Tuto přezdívku historicky používalo více postav, zde se však ještě ke všemu jedná zrovna o Kamalu Khan. Nejde ani tak o to, že vznikla teprve před 10 lety… Je to prostě Kamala.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz