Nejlepší komiksy k přečtení před dvojkou Doctora Strange

Nejlepší komiksy k přečtení před dvojkou Doctora Strange

Seriály
Nejlepší komiksy k přečtení před dvojkou Doctora Strange

Mnohovesmír šílenství (Multiverse of Madness) nám již pomalu klepe na dveře a první nedočkavci si začínají při odpočítávání posledních desítek hodin rvát vlasy. Máme pro vás záchranu.

509 0
4. květen 2022, napsal Johnny

Doslova na poslední chvíli jsme pro vás připravili krátký seznam komiksů s Doctorem Strangem, kterými se naladíte na správnou vlnu a usnadníte si zdánlivě nekonečné čekání na premiéru. Jdeme na to!

Avengers/Doctor Strange: Rise of the Darkhold

Pojem Darkhold je nám již v MCU dobře známý. Jde o takzvanou „Knihu Zatracených“, která se v rámci seriálu WandaVision dostala do rukou Scarlet Witch. V komiksech se jedná o výtvor bytosti známé jako Chthon, který figuruje jako antagonista k Doctoru Strangeovi.

A právě o tomhle pojednává výše zmiňovaný komiksový svazek, jenž obsahuje celou dekádu příběhů točících se kolem Avengerů, respektive hlavně Wandy, a Doctora Strange, jak různým způsobem přichází do kontaktu s danou knihou.

Je otázkou, jaký vliv bude mít Darkhold na samotný film, potažmo budoucnost MCU, ale pro pochopení významu tohoto artefaktu jde o velmi dobrý základ.

The Way of the Weird

The Way of the Weird je začátek komiksové série Doctora Strange datující se zhruba do stejné doby, ze které pochází i jeho první film z MCU. Jason Aaron a Chris Bachalo, autoři komiksu, pojali toto dílo způsobem, jenž slouží jako opětovné představení postavy širokému spektru čtenářů.

Příběh se přímo dotýká dopadů aktivit Doctora Strange na multiverzum jako takové. Vzhledem k takto nastíněné tématice asi netřeba před příchodem něčeho, co v názvu nese „Multiverse of Madness“, ještě něco dodávat.

Into Shamballa

V tomto příběhu sledujeme Strange, kterak se vrací do Himálaje za účelem jakéhosi spirituálního probuzení. Komiks zrovna neoplývá akcí, přesto však patří mezi nejlépe hodnocené z hlediska vyprávění. Jedná se spíše o určitý druh charakterové studie.

Proslýchá se, že kdo tuto sérii nečetl, nemá ani právo vůbec se nazývat fanouškem Doctora Strange… A do které skupiny patříte vy?

The Shuma-Gorath Saga

Shuma-Gorath by se měl podle všeho osobně ve druhém Doctoru Strangeovi objevit, a to dokonce jako hlavní antagonista (ačkoliv z licenčních důvodů snad pod jiným jménem), takže jeho popularita v poslední době značně narostla.

Originální sága ze 70. let, ve které byla tato entita poprvé představena, tak slouží jako ideální možnost k seznámení. Pokud jste tak ještě neučinili, určitě si tedy urychleně sjednejte schůzku.

The Oath

The Oath lze považovat za jeden z nejslavnějších příběhů Doctora Strange z moderní éry. Zaměřen je především na přátelství mezi Strangem a jeho věrným služebníkem Wongem. Výmluvný název naráží na Hippokratovu přísahu, kterou Strange jako lékař samozřejmě složil, přičemž se ale jako Nejvyšší čaroděj řídí i jinými zákony.

A v tom spočívá to kouzlo, když se záchrana života bližního svého zvrhne doslova ve hru na život a na smrt. Ani Wong samozřejmě ve filmu nebude chybět – a co více, díky probliknutí, jak víme, nese titul Nejvyššího čaroděje v současnosti on. Což by pro nadcházející události mohlo být zajímavé.

(Zdroje obrázků – collider.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama