Návrat postav z Netflixu

Návrat postav z Netflixu

Seriály
5 / 5 454 0
16. říjen 2020, napsal Johnny

Od doby, kdy Netflix přestal vytvářet seriály založené na postavách Marvelu, si fanoušci pokládají jednu otázku – Kdy je uvidíme v MCU?

Návrat postav z Netflixu

Po počátečních úspěších seriálů Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage, Iron Fist, The Defenders a The Punisher, kdy bylo chváleno především uzemněné pojetí postav, se s přibývajícími sériemi dostavil úpadek sledovanosti.

To vedlo až k rozhodnutí o zrušení těchto seriálů, ke kterému Netflix přistoupil v roce 2018. Podle zpráv pocházejících ze serveru Variety má ovšem Netflix držet veškerá práva spojená se svými show a tím pádem i postavami po celé dva roky od momentu jejich zrušení.

Z tohoto důvodu se tedy zatím nikdo z těchto hrdinů v žádném projektu MCU objevit nemohl. Ti bystřejší si ale jistě již stačili dát dohromady dvě a dvě (tedy vlastně dvě a dva tisíce osmnáct) a analyzovali, že právě od letošního roku budou moci v Marvel Studios veškeré tyto postavy používat.

Abychom byli úplně přesní, k navrácení všech práv nedojde ve stejný okamžik, neboť seriály byly rušeny postupně. Prvním v tuto chvíli již navrátivším je Iron Fist, se kterým mohou v Marvelu dle libosti nakládat od 12. října.

19. října se pak vrací Luke Cage, 29. listopadu Daredevil a 18. února současně Frank Castle alias Punisher a Jessica Jones. Nicméně vzhledem k tomu, že před uplynutím posledního data se dočkáme stejně „pouze“ projektu WandaVision, je tento rozptyl zanedbatelný.

Zůstává však nejasné, zdali u Disneyho (kam Marvel Studios spadá) získají i přístup k Netflixovským sériím samotným, což by teoreticky mohlo vést k jejich zařazení na kanál Disney+. S tím se pojí otázka, jakým způsobem se vlastně včlenění dotyčných charakterů dočkáme?

Ovšemže oficiální stanovisko hlásá, že všechny tyto seriály tvoří součást MCU. Kdybychom přistoupili na tuto premisu, nebyl by pak s integrací všech postav v podstatě žádný problém. Troufnu si ale za sebe tvrdit, že ve skutečnosti žádná z těch sérií do MCU nikdy nepatřila.

Zatímco některé zaryté fandy jsem tímto výrokem možná dost pobouřil, jsem si celkem jistý, že se najde i spousta těch, co mi dají za pravdu. Představa, že se třeba takový Punisher, který v souboji doslova rozmlátí svému soupeři kotoučem hlavu na kaši, nachází ve stejném vesmíru jako neustále vtípky trousící Avengers, je sice příjemná a vskutku vábná, ale zároveň je to čistá fantasmagorie. Change my mind.

V úvahu tak opět přichází prostá možnost představit nám zvlášť každého pěkně od začátku, popořádku, s kompletním servisem. Alternativou je pak samozřejmě poslední dobou poměrně často omílané zapojení Multiverza.

Režisérka Deborah Chow, známá hlavně díky Mandalorianovi, nedávno údajně vedla s Marvel Studios nějaká jednání. V této souvislosti se spekulovalo, zda nejde o novou sérii Iron Fista. Vzhledem k tomu, že po Iron FIstově návratu bezprostředně následuje návrat Luka Cage, vyvstala však i možnost vzniku série pojednávající o týmu Heroes For Hire.

Datum Daredevilova návratu zase připadá zrovna na dobu natáčení třetího Spider-Mana. Nyní již víme, že se v tomto filmu objeví Jamie Foxx jako Electro, jistá je i účast Doctora Strange a mluví se dokonce i o účinkování předchozích dvou filmových Spider-Manů – Tobeyho Maguira a Andrew Garfielda. Proč by se potom nemohl v kratičkém cameu představit i „ďábel strážný“?

Jak se situace nakonec vyvrbí si budeme muset ještě počkat, jisté ale je, že se máme na co těšit a snad nás tak Disney nezklame. Která postava vám v MCU momentálně nejvíce chybí a proč? V jakém formátu byste si přáli své hrdiny opět vidět?

(Zdroje obrázků – digitalspy.com, screengeek.net, thedirect.com, youtube.com/Fil­mcut Clips)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Johnny
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO