Nate Moore: Můžeme mít nového Black Panthera, ale Chadwick Boseman byl jen jeden

Nate Moore: Můžeme mít nového Black Panthera, ale Chadwick Boseman byl jen jeden

Filmy
Nate Moore: Můžeme mít nového Black Panthera, ale Chadwick Boseman byl jen jeden

Již zanedlouho nás v kinech čeká pokračování Black Panthera.

135 0
28. říjen 2022, napsal Johnny

Po smrti Chadwicka Bosemana vzniklo několik táborů s různými názory ohledně toho, kam by se měla v rámci MCU dále ubírat série Black Panthera. Část viděla nejlepší řešení v tom, aby roli Black Panthera po T’Challovi převzala jeho sestra Shuri, kterou hraje Letitia Wright. Právě tato možnost je také tou nejpravděpodobnější variantou, byť žádné oficiální potvrzení ze strany Marvel Studios nezaznělo.

Další skupina lidí si přála, aby se vrátila postava Killmongera, kterému vdechl život Michael B. Jordan. To už by ale vzhledem k příběhu prvního Black Panthera, kde na konci Killmonger umírá, bylo o něco složitější.

V neposlední řadě se ovšem také objevily hlasy volající po přeobsazení T’Chally. I zde padaly důrazné argumenty, zejména poukazující na četná přeobsazení z minulosti, k nimž již v MCU došlo. Mnohdy šlo přitom o celkem významné postavy – typickým příkladem budiž nahrazení Edwarda Nortona v roli Bruce Bannera jeho kolegou Markem Ruffalem.

Tuto kampaň pak také zaznamenali i přímo ve studiu. Osobně se k záležitosti vyjádřil Nate Moore, známý mimo jiné i jako producent filmů Captain America: Civil War nebo Black Panther.

„Nedovedu si představit obrátit se na jakéhokoliv jiného herce, i kdyby byl nejlepší na světě, a sdělit mu, že od teď je T’Challa. Nedovedl jsem to a stále to nedovedu. Další lidé na to budou mít třeba jiný názor. Jsme si vědomi té zpětné vazby, jak to lidé cítí. A myslím si, abych byl upřímný, že je to tak správně. Každý bude mít jiný názor. Za sebe mohu říct, když jsem toho byl součástí, že jsem to nemohl udělat. Nedokázal jsem to.“

To, že Boseman zůstane v MCU již navždy jediným T’Challou, oznámil už v prosinci 2020, tedy pár měsíců po jeho smrti, sám Kevin Feige. Těsně před premiérou však veškeré vzpomínky a s nimi související debaty znovu ožívají.

Black Panther: Wakanda Forever zamíří v Česku do kin 10. listopadu.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama