Namor v MCU oficiálně mutantem

Namor v MCU oficiálně mutantem

Postava
Namor v MCU oficiálně mutantem

Tenoch Huerta, hvězda druhého pokračování Black Panthera, potvrdil, že Namor bude v MCU mutantem – avšak oproti svému komiksovému protějšku nebude vládnout Atlantidě.

344 0
29. září 2022, napsal ajushh

Black Panther: Wakanda Forever (Wakanda nechť žije) s příchodem Namora světu MCU na stříbrném plátně oficiálně představí mutanty. V rozhovoru pro magazín Empire se Tenoch Huerta podělil o detaily týkající se jeho role v chystaném filmu a odhalil, že Namor v rámci Marvel Cinematic Universe je, stejně jako je tomu v komiksech, mutantem. Zatímco režisér filmu (Ryan Coogler) ani hlava Marvel Studios (Kevin Feige) tuto informaci nepotvrdili, je bezpečné předpokládat, že představitel této postavy ví o detailech s postavou spojených. Společně s těmito novinkami magazín také sdílel nové foto antihrdiny, jenž Wakandě v pokračování způsobí řádné obtíže. Zatímco fanoušci mohou oslavovat fakt, že MCU Namor bude věrný své komiksové předloze, co se týče jeho mutantského původu, film přinese také jednu zásadní změnu.

„Můžete si vzít Atlantidu z řeckých mýtů nebo můžete adaptovat něco z reálné kultury.“

Takto Huerta okomentoval království, jemuž Namor vládne ve zdrojovém materiálu. V MCU však Namor povede národ zvaný Talocan. A na základě T’Challova odhalení celému světu o pravé podobě Wakandy (v závěru předchozího filmu) Namor veří, že Talocan je v ohrožení a „musí zasáhnout v zájmu vlastní ochrany“.

Wakanda a Talocan vstoupí do války

Zatím není jasné, proč Namor vidí T’Challovo rozhodnutí jako hrozbu pro jeho lid, avšak diváci se mohou připravit na značnou rivalitu mezi těmito dvěma národy. Jak vysvětluje režisér snímku Ryan Coogler:

„Kontrast mezi T’Challou a Namorem – jejich charaktery a jejich národy – přímo vyskakuje ze stránek (komiksových, pozn. red.). Je to vysněný antagonista.“

Samozřejmě T’Challa nebude tím, kdo se Namorovi ve snímku postaví. Namísto něj to budou Nakia, Shuri a zbytek ochránců Wakandy, kteří se navíc musí vypořádat se smrtí svého krále, přítele a bratra/syna. Kdo konkrétně se ujme mantlu Black Panthera, zůstává záhadou, avšak existuje nejpravděpodobnější kandidát – možná potvrzen díky stavebnici LEGO (tématu jsme se věnovali v jednom z předchozích článků).

Díky variantovi Profesora X, jenž se objevil v pokračování Doctora Strange (s podtitulem v mnohovesmíru šílenství), a odhalení, že Ms. Marvel je mutantkou, je již v MCU existence „homo superior“ potvrzena. Avšak Namorova role v Black Pantherovi 2 divákům poskytne hlubší ponoření do historie této rasy, aby se mohli Feige a Marvel Studios připravit na řádné představení X-Menů v MCU.

Black Panther: Wakanda nechť žije má v Česku premiéru 10. listopadu 2022.

Zdroj: https://www.cbr.com/…-mcu-mutant/?…


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama