Myšák a Scarlett Johansson vyřešili napjatý spor

Myšák a Scarlett Johansson vyřešili napjatý spor

Ostatní
Myšák a Scarlett Johansson vyřešili napjatý spor

Bitva mezi studiem Disney a herečkou Scarlett Johansson je oficiálně u konce.

402 0
5. říjen 2021, napsal slayer

Koncem července podala oblíbená herečka Scarlett Johansson žalobu na zábavního giganta Disneyho. Ten měl souběžným nasazením marvelovského snímku Black Widow do kin a na Disney+ za prémiový příplatek třiceti dolarů (přibližně 650 korun) porušit smlouvu, ve které měla herečka slíbený podíl ze zisků v kinech. Jak Myšák, tak Johansson čekali, že si její sólovka dojde v kinech pro miliardu, což se však nestalo a film globálně končí na částce 378 milionů dolarů. To z něj dělá po Neuvěřitelném Hulkovi (263 milionů dolarů) a prvním Kapitánu Amerikovi (370 milionů dolarů) třetí nejméně výdělečnou marvelovku v rámci nasazení v kinech.

Co se týče streamovací služby Disney+, tak tam studio vydělalo 125 milionů dolarů (cca 2 miliardy a 720 milionů), o které se však nemuselo s nikým dělit (kina si běžně berou 40–50 % z tržeb). Je tedy pochopitelné, že se to herečce nelíbilo a dala věc k soudu. Následně jsme dva měsíce slyšeli nejrůznější komentáře obou stran, kdy studio Disney například prozradilo, že Johansson předem obdržela 20 milionů dolarů (cca. 435 milionů korun) a nařklo jí z ignorování situace ohledně pandemie. To si Johansson nenechala líbit a její právní zástupce se nechal slyšet, že studio vědomě porušilo smlouvu a uvedlo film na svou streamovací službu, aby si zvýšilo počet předplatitelů a cenu akcií. Vypadalo to tedy, že se cesty těchto dvou stran rozejdou ve zlém a k další spolupráci do budoucna nedojde, ale nakonec došlo k mimosoudní dohodě. alt Johansson nyní údajně obdrží 40 milionů dolarů (cca 870 milionů korun), přičemž za uvedení na Disney+ počítala ztrátu ve výši 50 milionů (cca 1 miliarda a 89 milionů korun), a studio ve veřejném komentáři uvedlo, že se těší na další spolupráci. Dále potvrdilo, že se s herečkou počítá ve filmu na motivy atrakce v Disneylandu Tower of Terror (Věž hrůzy).

U myšáka si nejspíše spočítali, že bude lepší Johansson vyplatit, jelikož její jméno umí přilákat diváky do kin. Její filmy totiž v kinech v součtu utržily přes 14 miliard dolarů (přibližně 305 miliard dolarů).

Zdroje: The Wrap, Forbes


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

slayer
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO