Ms. Marvel bude mít v MCU jiné schopnosti než v komiksech – vysvětlení

Ms. Marvel bude mít v MCU jiné schopnosti než v komiksech – vysvětlení

Komiksy
Ms. Marvel bude mít v MCU jiné schopnosti než v komiksech – vysvětlení

Ms. Marvel dorazí po nedávno odvysílaném Moon Knightovi na Disney+ již za pár týdnů.

1104 0
19. květen 2022, napsal Johnny

Již z dříve zveřejněného traileru se ovšem dalo vyčíst, že postava nebude mít stejné schopnosti jako v komiksech, kde jsou podobné těm, které má třeba Mr. Fantastic.

Podle traileru bychom to, co Kamala Khan dovede, mohli přirovnat spíše ke Green Lanternovi. Nazvat bychom tyto schopnosti snad mohli světelnou projekcí či kreativním zhmotňováním světla.

To u části fanoušků vzbudilo značné emoce, ne snad způsobené tím, že by zrovna Ms. Marvel patřila mezi nejoblíbenější postavy na světě. Spíše jde o to, že v rámci MCU víceméně poprvé dochází k tak výrazným změnám týkajících se schopností postav.

Nikdo z Marvel Studios se pak k této záležitosti dlouho nevyjadřoval. Teprve nedávno Kevin Feige pro magazín Empire potvrdil, že se Ms. Marvel skutečně bude vyznačovat několika rozdíly oproti své komiksové verzi. Snažil se také vysvětlit proč.

„My komiksy adaptujeme; není to úplně doslovné převádění. Kamala v komiksech přišla během velmi specifické doby. A během velmi specifické doby nyní přichází do MCU. A tyto dvě věci si navzájem neodpovídají. Co zjistíme o jejích schopnostech a odkud se vzaly, to je specificky na MCU. V některých našich akčních sekvencích spatříte skvělé komiksové úvodní panely. Pokud chcete obří dlaně a ruce, i ty tu budou, jen znázorněny spíše spirituálně, ne-li přímo tím pružným, plastickým způsobem.“

Kamala Khan se poprvé objevila v komiksu Captain Marvel v roce 2013, než se dočkala vlastní série. Jde o první muslimskou postavu v historii Marvelu. Její schopnosti založené na Inhumanské DNA aktivovala Terrigenová bomba.

Na úvodní epizodu seriálu, v jehož hlavní roli se nám představí Iman Vellani, si na Disney+ počkáme do 8. června.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama