Marvel vydá knihu plakátů od Alexe Rosse

Marvel vydá knihu plakátů od Alexe Rosse

Seriály
Marvel vydá knihu plakátů od Alexe Rosse

Nejmocnější hrdinové Marvelu ožijí na plakátech od jednoho z nejznámějších kreslířů v historii tohoto nakladatelství.

3.67 / 5 385 0
26. listopad 2020, napsal Berry

Pod slovem komiks si většina lidí představí karikatury postav a spousta barevně vyobrazených citoslovců. Pak je tu ale jeden kreslíř, jehož um je nezaměnitelný a fenomenální. Tím kreslířem není nikdo jiný než Alex Ross, jeden z nejrespekto­vanějších komiksových umělců dnešní doby. Člověk, který svou malbou vdechne postavám život a neskutečné množství realističnosti.

Příští rok tomuto umělci vyjde plakátová kniha The Alex Ross Marvel Comics Poster Book. Tato kniha bude obsahovat 35 dechberoucích odnímatelných plakátů vašich oblíbených hrdinů. Dále kniha bude obohacena o komentář Alexe Rosse, jeho předběžné skici a bonusový čtyřstránkový portrét nástěnné malby, která se nachází v samotné kanceláři vydavatelství Marvel Comics v New Yorku.

Kniha plakátů vyjde 6. dubna 2021 a předobjednat si ji za 25 dolarů můžete ZDE.

Alex Ross – Legenda mezi kreslíři

Alex Ross je znám svým neskutečně živým malovaným stylem, který v devadesátých letech komiksové umění pozvedl na vyšší úroveň. Ke svým malbám pro komiks využíval pro inspiraci svou rodinu i přátele. Například v komiksu Marvels mu k vyobrazení prvního manželského polibku Reeda Richardse a Sue Storm jako model stáli jeho vlastní rodiče.

Ross se v roce 1994 spojil s komiksovým spisovatelem Kurtem Busiekem a spolu dali světu slavný výše zmíněný příběh Zázraky (orig. Marvels), který mapuje několik marvelovských milníků z pohledu jednoho reportéra. Neuvěřitelně živá malba Rosse a poutavý příběh Busieka si získaly srdce spousty čtenářů.

V letech 2005–2007 kreslil pro DC ságu JLA: Justice, za kterou dostal Eisnerovu cenu za Nejlepší grafický román. A aby toho nebylo málo, tak neúmyslně donutil magazín Comics Buyer’s Guide zrušit svou cenu Nejoblíbenější malíř, protože Alex Ross neměl konkurenci a vyhrál ji sedmkrát po sobě.

A nakonec slova samotného mistra:

(Zdroj informací a obrázků – Marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama