Marvel’s Spider-Man Remastered - Nový Peter Parker

Marvel’s Spider-Man Remastered - Nový Peter Parker

Hry
Marvel’s Spider-Man Remastered - Nový Peter Parker

Poslední dobou se nám tu rojí celkem dost remasterů úspěšných starších her, se kterými se pojí větší či menší kontroverze. Stejný osud potkal i našeho oblíbeného hrdinu ze sousedství.

5 / 5 1978 0
1. říjen 2020, napsal Michal Černý

Od chvíle, co byl oznámen remaster Spider-Mana z roku 2018 pro potřeby PS5, provází hru jen samé nepěkné události. Ale zatímco neexistenci fyzické kopie hry a nutnost ji hrát celou znovu hráči celkem potichu přešli, aktuální novinka už hýbe internetem celkem slušně.

Málokdo by totiž čekal, že se všemi úpravami a předělávkami zmizí kompletně i původní hrdina. Respektive, jeho tvář. Jenomže právě to se stalo. Nejnovější trailer nám představuje nového Petera a nutno podotknout, že kdo byl plně spokojený s tváří Johna Bubniaka, bude nejspíše hodně zklamán. Reakce fanoušků, kteří spustili vlnu kritiky, mluví za své.

Shodneme se na určitě tom, že původní Peter s tváří JB je ohromný sympaťák, u kterého panuje obecná shoda, že svoji vizáží připomíná to nejlepší ze všech tří moderních hereckých představitelů Spideyho. S novou verzí ale tohle všechno padá. Peterův obličej má nyní na starost Ben Jordan a na první pohled je jasné, že tahle změna je opravdu razantní. Ben by podle mého skromného úsudku mohl klidně hrát sourozence Toma Hollanda, přičemž zcela očividná podoba se samozřejmě dostala (i s lehkými úpravami) do hry samotné. Tam je navíc Tomovi podobný ještě intenzivněji. Těžko říct, zda je to tvůrčí záměr, či Bena skutečně vybrali, protože jim 100% pasoval do plánů a tahle podoba je jakýsi nechtěný vedlejší produkt, ale té druhé variantě se mi nějak věřit nechce.

A navíc, oproti originálu se mi zdá nová verze až ne tolik charismatická a emocionálně nabitá. To ale posuďte sami.

Ale ať se vám nový vzhled líbí, či ne, faktem zůstává, že vzbudil velkou vlnu nevole, která skončila tradiční hashtagovou válkou. V tomhle případě se jedná o příkaz #BringBackBub­niak, v němž fanoušci žádají návrat původní tváře. Každému ale musí být jasné, že tahle výzva nebude zcela určitě vyslyšena. V tomto kontextu pak dává smysl ona ,,povinnost“ si hru projet celou znovu a znovu získat všechny bonusy a doplňky. Jak jinak si na nového Spíďu chcete zvyknout?

K celé kauze se vyjádřil i samotný kreativní ředitel Insomniac Games, Bryan Intihar:

„Zpráva ohledně nového vzhledu Petera Parkera některé z vás překvapila a my v Insomniacu to zcela chápeme. I mně chvilku trvalo si zvyknout. Jak jsme ale společně diskutovali nad budoucností celé franšízy a jejího vstupu na PS5, bylo brzy zřejmé, že najít někoho, kdo bude tváří mnohem více pasovat k Yurimu Lowenthalovi (Peterův hlas a tělo), je nutnost. Záleží nám na postavách stejně tak, jako vám, takže prosím vězte, že toto rozhodnutí nebylo lehké. A stejně jako tomu byl doteď, vždy budeme poslouchat vaše připomínky a komentáře a snažit se vylepšit každičkou část hry. Věřte, že tohle rozhodnutí vnímáme jako to nejlepší pro budoucnosti franšízy a našeho milovaného Marvel charakteru."

Vyjádření si přeberte každý sám, ovšem my tu cítíme až moc podezřelý kalkul. A navíc, proč se hledá co nejvhodnější tvář k hlasu až teď a navíc vypadá jako aktuálně nejpopulárnější představitel Spideyho? Otázka, na kterou těžko najdeme odpověď.

Ale abychom nebyli pořád tak negativní, jsou tu ještě další dvě, vcelku pozitivnější informace. Vypuštěn byl i oficiální gameplay a tady je to zcela bez debat. Vypadá to naprosto skvěle!

Do hry také budou přidány tři další obleky, z nichž dva jsou zatím obestřeny tajemstvím, ale podobu třetího už známe. Je jím verze navržená pro A. Garfielda do filmu The Amazing Spider-Man. Jak video, tak i podobu tohoto obleku si můžete prohlédnout zde:

(Zdroj obrázků – Marvel.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama