Marvel's Avengers - Zklamání roku?!

Marvel's Avengers - Zklamání roku?!

Hry
4 / 5 508 0
25. červen 2020, napsal Michal Černý

Už tři roky čekáme na pořádné herní dobrodružství našich milovaných Avengers a já se ptám – Stvořili vývojáři pecku roku, anebo se žádný zázrak nekoná?

Marvel's Avengers - Zklamání roku?!

Předně chci říct, že určitě nepatřím k těm, kteří by jako první hleděli na vizuální podobu a až poté řešili samotnou hratelnost a další detaily okolo. Jenomže…

Pojďme se nejprve podívat, jaké novinky jsme ohledně hry dostali.

24. 6. 2020 se konala online prezentace s názvem War Table, kde jsme se dočkali několika nových ukázek, informací o příběhu a herních mechanikách. Samotný základ příběhu samozřejmě zůstává stejný. Avengers odhalují své nové sídlo a všichni se radují, ovšem do té doby, než se vše zvrtne a stane se ohromné neštěstí se spoustou ztrát na životech. Mimo jiné padne i Captain America (nebojte, i za něj si zahrajete). Celá vina padne právě na naše hrdiny a tým se rozpadá. O pět let později však přichází nebezpečí a Avengers se musí opět spojit dohomady. Velikou zásluhu na tom má mít Kamala Khan alias Ms. Marvel, jež má být důležitou postavou a podle zatím nepotvrzených informací by měla být dokonce postavou hlavní. Uvidíme.

To je základ, který jsme znali. Co dál?

Nový trailer nám představil hlavního záporáka – MODOKa (George Tarleton), který se díky katastrofě na začátku hry nakazil podivnou infekcí, jež má za následek jeho postupnou proměnu v dobře známou figuru. V traileru vidíme počáteční stadium přeměny a očekává se, že konec hry nám nabídne finální podobu tak, jak jsme zvyklí. Mimochodem, Iron Man a jeho tým jsou zase zčásti vinni za stvoření záporáka. Kde jsme to jen viděli? Dočkáme se také hrdinky jménem Cerise (je součástí party Inhumans), za kterou ovšem nebude možné hrát. I tak ale prý bude mít docela velikou roli. Nyní se podívejme na samotný gameplay a herní mechaniky.

Tvůrci nám představili poměrně dlouhou ukázku, kde běhali v kůži samotného boha hromu a taktéž jsme se dočkali několika záběrů z co-op módu, který se zdá být poměrně zajímavý. Než si ale povíme detaily, podívejme se na grafickou stránku celé hry, která je asi nejvíce diskutovanou součástí celého projektu.

Jak jsem říkal, nepatřím k těm, kteří by hru ihned odsoudili k zániku jen proto, že to nevypadá zrovna dvakrát dobře. Příběh spolu s atmosférou je u mě na prvním místě. Jenomže v tomhle případě to tak úplně neplatí. Přeci jen, má jít o 3áčkový titul, na který čekali snad všichni komiksoví fanoušci. Mělo jít o hru, která vás vtáhne do příběhu jako do filmu a který si budete užívat stejně, jako v kině. A to tak úplně nejde, když se vám po obrazovce prohání postava, o které nevíte, jestli je to muž, nebo žena (Black Widow), naprosto otřesný Hulk (viz úvodní obrázek) a zvláštní Thor, jehož nejlepší kostým je triko s visačkou.

Vizuální podobu by snad možná ani nikdo neřešil, pokud by na ní někdo pracoval. To se ale evidentně nestalo. Vše vypadá pořád stejně tak, jak nám bylo ukázáno před rokem (až na malé detaily) a vzhledem k tomu, že hra vyjde už za necelé tři měsíce, nezdá se, že by se mělo cokoliv zásadního změnit. Je to ohromná škoda, protože hrát na PS4 něco, co vypadá jako hra na PS3, asi není moc oukej. Nehledě na to, že kupříkladu takový Spider-Man, který vyšel v roce 2018, vypadá i dnes mnohem, mnohem lépe.

Nakonec nám tu zbývají herní mechanismy a ty se zdají jako to nejlepší na všem. Pokud tvůrci dodrží, co slibují, pak se můžeme těšit na spoustu vylepšení, kostýmů a dalších vychytávek, které naši postavu učiní naprosto unikátní a jakékoliv další hraní vždy přinese úplně jiné výsledky.

Co se týká kooperace s ostatními hráči (můžete hrát až s dalšími třemi), bude prý hodně záležet na složení týmu, na tom, jaké mají odemčené schopnosti a zkušenosti a hra samotná se tomu bude přizpůsobovat. To by mělo mít za následek to, že hra nebude ani moc těžká, ale ani příliš jednoduchá. Tvůrci doporučují nejprve dohrát příběhovou kampaň (Hero Missions) a až poté se pustit do multiplayeru (Warzone Missions), neboť ten obsahuje mnoho spoilerů k příběhu a ještě jej navíc doplňuje.

Zajímavou věcí je fakt, že vývoj vašeho hrdiny se mezi jednotlivými módy neztratí, tedy pokud nasbíráte zkušenosti v co-op misi, přenesou se i do hlavní příběhové linky. Nejlepší zprávou na konec je pak ujištění, že se ve hře nebudou vyskytovat žádné lootboxy a neexistuje tu žádný pay-to-win systém. Vše se tak postupně otevírá samotným hraním, což je skvělá zpráva a bohužel není v dnešní době až tak častá.

Abych odpověděl na otázku v názvu článku. Samozřejmě, dokud nebudeme mít v ruce plnou a finální verzi, nelze nic říct na 100 %, ale když vezmu v úvahu všechno to, co jsme zatím viděli a co o titulu víme, pak se podle mého nebude jednat o žádný game-changer (ačkoliv se tak tváří) a už vůbec to nebude hra, která bude dostávat plná hodnocení. Ať jste sebevětší fanda komiksů, zkuste se trochu víc zamyslet a zeptat se – Je tohle skutečně to, na co celou dobu čekáme?

Celé to může zachránit příběh (který zatím vypadá fajn) a herní mechanismy (zatím to nejlepší), byť to žádná revoluce taky není. Když od toho odhlédneme, dostaneme další (průměrnou) koridorovku, která je sice krásně barevná a kde hrajeme za ty nejznámější hrdiny, ale to je asi tak všechno. Možná to nebude úplně zklamání, ale troufám si taky říct, že ani žádný veliký úspěch.

Někdy značka Marvel prostě nestačí.

Hry se dočkáme 4. září na PS4, X-Box One a PC, na konci roku pak dostane zdarma vylepšení a dostane se i na PS5 a X-Box Series X.

(Zdroj obrázků – Crystal Dynamics/Square Enix)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.


Nábor do redakce

Mám zájem!Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Michal Černý
Michal Černý
Administrátor

Kde nás najdeš


Nábor do redakce

Mám zájem!