Marvel představuje prvního homosexuálního Spider-Mana

Marvel představuje prvního homosexuálního Spider-Mana

Komiksy
Marvel představuje prvního homosexuálního Spider-Mana

Přiznejme si, v dnešním zvráceném světě to byla jen otázka času.

663 0
3. červenec 2022, napsal Johnny

Letos je to již kulatých 60 let, co poprvé spatřila světlo světa postava Spider-Mana. A jelikož se právě nacházíme v době, kdy můžete s poměrně slušnou šancí na úspěch třeba žalovat potomky Williama Shakespeara za to, že Romeo a Julie jsou muž a žena, není divu, že přichází gay Spider-Man.

Ve skutečnosti je vlastně na celé záležitosti nejpodivuhodnější to, že se tak děje až nyní. Jak vůbec mohl Spider-Man dosáhnout takové popularity, aniž by ho občas nepřepadla neodbytná myšlenka trochu si zaskotačit s kámošem Iron Manem nebo pozvat na rande starého dobrého známého Green Goblina?

Abychom celou věc upřesnili: postava, která proboří tyto ledy, ponese jméno Web-Weaver a představí se nám v září v sešitu Edge of Spider-Verse #5. Spisovatel Steve Foxe se již pochlubil podobiznou nadcházejícího „miláčka publika“ na svém účtu na Twitteru.

Příspěvek okomentoval následovně:

„Hned jak jsem Web-Weavera vytvářel, uvědomil jsem si, že nemůže – a neměl by – reprezentovat všechny homosexuální muže. To nemůže žádná postava sama o sobě. Jeho bezostyšná ženská identita je středem toho, kým je, ale o to v PŘÍBĚHU nejde… Na to si musíte počkat do září!“

Pokud jste do teď o této události pochybovali, výše uvedená slova vás dozajista musela nakonec přece jen přesvědčit, že jde o krok správným směrem! Nyní už musíte být vyloženě natěšení a celé ty dlouhé týdny až do vydání komiksu si samou nervozitou okusovat nehty, jak se nebudete moci dočkat, až se konečně s novým idolem komiksového světa seznámíte tváří v tvář!

Že z toho odvázaní nejste? Aha. My tedy asi také ne.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama