Marvel představuje novou postavu – Má i své vlastní kladivo!

Marvel představuje novou postavu – Má i své vlastní kladivo!

Seriály
Marvel představuje novou postavu – Má i své vlastní kladivo!

Captain Marvel se zasekne v alternativní realitě budoucnosti, kde shodou okolností narazí na hodně zvláštní postavu. Kdo je onou „krasavicí“, a kde u všech čertů sebrala své vlastní „Thorovo kladivo“?!

483 0
17. listopad 2020, napsal Nevka

VAROVÁNÍ: Tento článek obsahuje SPOILERy pro komiks Captain Marvel #23!

V minulém čísle fanoušci zjistili, že je Carol Danversová poslána do budoucnosti, kterou později identifikuje jako rok 2052. Tedy do alternativní linie, kterou již dříve prozkoumala série „Captain Marvel: The End“. Jedná se o dystopickou budoucnost, kde je většina světa zničena nukleární válkou, a malé skupinky přeživších bojují proti démonickým monstrům. I přes to, že Carol dříve navštívila trochu jiné časové období této budoucnosti, vcelku brzy naráží na několik starých známých tváří. Ale jak už tomu bývá – potkává i několik nových.

Dává se tedy znovu dohromady s Emmou Frost, Spider-Woman a českým fanouškům ne tolik známou Hazmat. Ale to jsou jen „přátelé“, se kterými se už zná. Nejnovějším prvkem této série jsou totiž děti bývalých Avengerů a X-Menů, se kterými ještě neměla tu čest. Seznamujeme se tak s Dani Cage (dcera Luka Cage a Jessicy Jones), Irene Lebeau (dcera Gambita a Rogue), Katie Barton (dcera Clinta Bartona a Natashy Romanoff), ale hlavně s postavou, na kterou si budete muset ještě chvíli počkat.

A zhruba v této době přichází pozvánka na setkání s tajuplnou postavou jménem Ove – vůdcem dalších přeživších, kteří nemají se skupinkou Spider-Woman zrovna přátelské vztahy. Není proto divu, že všichni počítají s možností, že jde nejspíše o past. I proto se Carol rozhodne, že musí sestavit tým mladých hrdinů, kteří by je při nejhorším scénáři přišli zachránit. Všichni sice ví, že Dani, Irene i Katie budou dobrými spojenci, jenže na tuto akci je potřeba trochu těžší kalibr. Spusťme fanfáry… Představuje se vám Brigid!

Křehká dívka? Ale kdeže… Thorovova dcera!

Jak už z nadpisu vyplývá, nejde o nikoho jiného než o dceru Boha hromu (či blesku). A nutno říct, že Brigid zdědila po svém „taťuldovi“ opravdu hodně věcí. Má mohutnou postavu Asgarďanů, blonďaté vlasy a nosí na sobě černé brnění se stříbrnými páskami, které reflektují její postavení válečníka. Navíc má i své vlastní kladivo – jenže pozor. Nejedná se o všemi známý Mjolnir.

I když jsou si Mjolnir s tímto kladivem dost podobné, Brigidino kladivo má delší rukojeť, čímž svému držiteli umožňuje, aby ho mohl držet v obou rukách. Kdo ví, jak je to praktické oproti obouručnímu meči, ale prostě je to tak. Vysvětlení však můžeme najít v tom, že kladivo používá jak k boji, tak ke kování nových zbraní. A tam se ten obouruční úchop prostě hodí. Navíc vyslovuje docela zajímavou myšlenku, když zmíní, že Mjolnir na tomto světě stále existuje, jen za ní nepřijde. Není snad hodna zvednout ho? Alespoň v tuto chvíli to tak opravdu vypadá.

Brigid se narodila těsně před „Pádem světa“, což naznačuje, že by jí mohlo být kolem pětadvaceti let. Johnny Watts (jeden z místních samozvanců) Carol ještě vysvětlí, že většina těchto hrdinů se narodila mezi dvěma válkami, při kterých se Avengers postavili proti sobě. Když totiž skončila ta první, na obou stranách bylo mnoho ztrát, ale většina zúčastněných si myslela, že to nejhorší už pominulo, a tak si „pořídili děti“. A přesně takto se narodila i Brigid. Zatím však nevíme, kým byla vlastně její matka. I proto nemůžeme s jistotou říct, jestli je Brigit „čistokrevnou“ Asgarďankou nebo zda je jeden z jejích rodičů člověkem.

V bitvě však zatím nepoužila žádné ze schopností, které by dokazovaly, že podědila schopnosti svého otce. Což znamená, že vlastnosti této postavy jsou stále dost nejasné, a jen budoucnost ukáže její osud.

Naděje

Je ale nadmíru jasné, že některé odpovědi dostaneme už celkem brzy. Pokud se potvrdí domněnka, že jde o past a v táboře dojde k boji, bude Brigid nucena dokázat, co za sílu v ní třímá.

Jak se vám zatím vykreslení této nové postavy zamlouvá? Podělte se s námi o vaše názory v komentářích pod článkem nebo na Facebooku!

(Zdroj původní verze článku a obrázků – cbr.com)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama