Marvel potvrdil, kterými hrdiny jsou inspirovány schopnosti Taskmastera

Marvel potvrdil, kterými hrdiny jsou inspirovány schopnosti Taskmastera

Filmy
4.67 / 5 700 0
19. listopad 2020, napsal Daniel Sláma

Není žádným tajemstvím, že schopnosti záporáka Taskmastera jsou založeny na zrcadlení svých protivníků. Tento nájemný žoldák bude hlavním padouchem chystané sólovky Black Widow a Marvel konečně potvrdil, které postavy bude Taskmaster kopírovat ve filmu.

Marvel potvrdil, kterými hrdiny jsou inspirovány schopnosti Taskmastera

Vlastním jménem Anthony ‚Tony‘ Masters se poprvé objevil v komiksu Avengers #195 v květnu roku 1980. Ihned v následujícím čísle byl odhalen i jeho první origin, který byl později lehce upraven. Před 40 lety nám tak Marvel představil padoucha, jehož základní schopností je perfektní paměť. Tedy, dokáže si zapamatovat a okamžitě napadobit pohyby téměř kohokoliv, kdo se mu postaví nebo koho si dopředu nastudoval.

Připadá vám to příliš ‚overpower‘? Nebojte, i Taskmaster má svoji slabou stránku. Pokaždé, když ‚zkopíruje‘ někoho nového, jeho mozek touto novou vědomostí nahradí staré vzpomínky. Takové, které jeho vlastní mozek považuje za nedůležité k přežití.

Pokud vás zajímá víc z historie tohoto ikonického marveláckého záporáka, dočtete se o něm více v našem starším článku z rubriky EVIL neděle ZDE.

Už první trailer na prokletou a večně odkládanou Black Widow nám ukázal, že hlavním padouchem tohoto filmu bude právě Taskmaster. Zároveň je v něm víc než patrné, že i zde si nastudoval vícero hrdinů, které jsme měli možnost již 12 let sledovat v rámci MCU. Konkrétně se jedná převážně o Hawkeye (použití luku a šípů), Kapitána Ameriky (štít) a Black Panthera (vysunovací drápy).

V nedávno vydané knize Marvel Studios' Black Widow: The Official Movie Special Book se k tomuto tématu vyjádřil i hlavní koordinátor boje James Young:

„Taskmaster studoval Avengers. Je to patrné při bojové scéně na mostě (která byla k vidění v traileru, pozd. red.). V této sekvenci můžete vidět trochu od Kapitána Ameriky, Buckyho, Spider-Mana i Iron Mana. Jak vůbec můžete bojovat s někým, kdo ztělesňuje všechny Avengers naráz? Nejtěžší součástí těchto soubojů je naučit se v nich číst. Ale právě takové momenty si zapamatujete.“

Můžeme se tedy těšit na spoustu zajímavých momentů, ve kterých Taskmaster udělá to a pak zas tamto a my fanoušci se v tom budeme snažit najít styl jiného hrdiny. To mi zní jako něco celkem vzrušujícího, protože sám jsem nic podobného u žádného filmu nezažil.

Dojde i na scénu, kdy Taskmaster vytáhne svoji verzi Mjölniru? To se dozvíme snad v květnu příštího roku.

Zdroje obrázků: (wehaveahulk.co­.uk)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Autor článku

Daniel Sláma
Daniel Sláma
Redaktor

Kde nás najdeš


PILSCO