Marvel plánuje další hororové projekty

Marvel plánuje další hororové projekty

Ostatní
Marvel plánuje další hororové projekty

Čtvrtá fáze MCU nám přinesla pár experimentálních počinů s hororovým žánrem. Můžeme se těšit na jeho pokračování?

217 0
20. březen 2023, napsal Nox

Ve 4. fázi MCU jsme měli možnost ochutnat nová monstra, temnou magii nebo třeba odvrácenou stranu mnohovesmíru. Přesněji nám Marvel Studios naservírovalo hned několik projektů, které se do souvislosti dávají s nálepkou „horor“. Přestože jejich realizace podle některých není úplně v hororovém žánru, není to tak úplně ani klasická superhrdinská podívaná.

Jako nejlepší příklady lze uvést speciál Vlkodlak: Noční lovec či snímek Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství. Částečně zde také můžeme zařadit seriál Moon Knight. Všechny z nich jsou přístupné na streamovací platformě Disney+.

Nyní, když oficiálně započala 5. fáze filmem Ant-Man a Wasp: Quantumania (únor 2023), která bude trvat až do září 2024, kdy se v poprvé v MCU předvede Blade, je čas se ptát na další cestu tohoto „marvelovského položánru“.

Budou v MCU přibívat hororové elementy?

Nakolik je možné, že bychom mohli vidět buďto pokračování nebo nějakou variantu speciálu Vlkodlak: Noční lovec? Víceprezident produkce a vývoje Marvel Studios, Stephen Broussard, se k dalším hororovým projektům v MCU vyjádřil následovně:

„Jestliže v produkci budu i nadále, tak se určitě můžete těšit na pokračování hororových pasáží a nahlížení do temných vod. Navíc je ve světě MCU možné naprosto všechno. Vezměte si už jenom to, že Paul Bettany byl v prvních Iron Manech pouze hlasem Jarvise, tedy hlasem robota bez fyzického těla. O pár let později jsme jej pak mohli vídat v sitcomové dekonstrukci WandaVision v roli Visiona. Kdybyste se mě tehdy zeptali, jestli to takhle bude pokračovat, tak bych vám na to nebyl schopen odpovědět. Proto je i není pravděpodobné, že by například Vlkodlak: Noční lovec mohl mít nějakou souvislost i s 5. fází.“

Kdo je favoritem pro ukázání své temnější stránky v 5. fázi?

Žánrové experimentování není pro Marvel Studios úplně cizí. Přesto je zajímavé, že dle Broussarda tady hororový nádech zůstane. V 5. fázi jsou nyní největšími favority na výskyt těchto hororových prvků Blade a Agatha: Coven of Chaos.

Potenciál ale může být i tam, kde ho prozatím nevidíme. Doufejme, že se Marvel v následujících měsících více vyjádří k případným plánům studia na představení dalších marvel monster v budoucích projektech.


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama
ComicShop.cz