Marvel možná oživí Stana Leeho pomocí CGI technologie

Marvel možná oživí Stana Leeho pomocí CGI technologie

Postava
Marvel možná oživí Stana Leeho pomocí CGI technologie

Marvelovský všeotec a muž, kterého všichni známe a milujeme hlavně díky jeho pidirolím v projektech nejen od studia Marvel – to je Stan Lee. Bohužel už třetím rokem nás svými cameo rolemi nebaví, jelikož 12. listopadu 2018 ve věku 95 let odešel na věčnost

334 0
23. květen 2022, napsal Excelsior

Ale třeba ho ještě tvůrci na plátna dostanou.

Za svou kariéru se objevil ve více než 60 různých filmech a seriálech, ať už hraných či animovaných. Ne vždy byl na obrazovce přímo on, někdy si tvůrci vystačili s plakáty s jeho osobou (viz. Marvel seriály původně streamované na Netflixu). Nyní však po vzoru Star Wars přichází další krok v této filmařsko-popkulturní evoluci, i když už komiksový autor s knírkem není mezi námi.

Marvel údajně podepsal s POW! Entertainment & Genius Brands International smlouvu vztahující se na jméno a podobu Stana Leeho na dvacetileté období. Za pomoci počítačem generovaného obrazu (computer-generated imagery=CGI) a starších videomateriálů se tak Stan může objevit jak v celovečerních snímcích, tak v seriálové produkci, nebo může být součástí merchandisingu (hraček, oblečení atd.).

Generální ředitel a předseda Genius Brands International Andy Heyward řekl:

„Tato dohoda umožní odkazu Leeho žít dál. Opravdu to znamená, že Stan bude prostřednictvím digitální technologie, archivních záběrů a dalších forem žít v nejdůležitějším místě, ve filmech Marvel.“

alt Mezi fanoušky to samozřejmě vyvolává smíšené reakce. Pro mnohé je to jen další způsob, jak si na Stanovo konto namastit kapsu. Když žil, tak se kupříkladu stalo, že se kradla jeho krev pro tvorbu speciálního inkoustu určeného k otiskování autogramů bez jeho vědomí a souhlasu.

Oznámení Marvelu je však překvapivé, vezmeme-li v úvahu prohlášení studia, že již nebude používat Leeho postavu v budoucích projektech „z respektu“ k legendě.

Chcete vidět animovaného Stana, nebo byste jej raději nechali odpočívat v pokoji?

(Zdroje: screenshot.com, Wowkia.com, film Velká šestka)


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama