Marvel chce Stevena Spielberga u Fantastické čtyřky

Marvel chce Stevena Spielberga u Fantastické čtyřky

Filmy
Marvel chce Stevena Spielberga u Fantastické čtyřky

Fantastická čtyřka je nejstarší tým ze stáje Marvel Comics. Stále se ovšem nedočkal filmové adaptace, která by byla přijata se všeobecnou spokojeností.

498 0
27. červenec 2022, napsal filmfanouch

Po nezávislém filmu z roku 1994, který nikdy nebyl uveden a pouze unikl jako pirátské video, došlo v roce 2005 na snímek od Tima Storyho. Ten sice v roce 2007 pokračoval dalším dílem s podtitulem Silver Surfer, ale po takovém finančním zklamání se zrušila regulérní trojka i spin-off se Silver Surferem.

Fantastická čtyřka poté dostala v roce 2015 novou šanci pod taktovkou režiséra Joshe Tranka. Film se naneštěstí stal obětí produkčního pekla a dodnes jde celkově o jednu z nejhůře přijatých adaptací Marvel Comics. Na pokračování a další reboot následně již u studia 20th Century Fox nikdy nedošlo, práva se totiž po odkoupení Foxe studiem Disney vrátila domů k Marvel Studios. A brzy dojde na nový snímek.

Toho se měl původně chopit režisér Jon Watts, který se již předtím angažoval u všech tří sólovek Spider-Mana v podání Toma Hollanda. Watts nakonec projekt opustil, protože si chtěl dát od blockbusterů pauzu. Nyní se shání náhrada. V minulosti se taktéž špitalo, že by chtěl ředitel Marvel Studios Kevin Feige u filmu zkušeného tvůrce, aby mu mohl plně důvěřovat, jako tomu bylo u Sama Raimiho a jeho novinky Doctora Strange v mnohovesmíru šílenství. Dokonce měl Feige údajně pátrat po oscarovém tvůrci, přičemž jediným takovým režisérem u Marvelu byla Chloé Zhao, jež natočila Eternals. Nyní se objevila divoká zpráva, která možná může znít jako velký splněný sen. Příliš by se od ní však očekávat nemělo. altMarvel Studios by totiž dle zvěstí rádi u kormidla Fantastické čtyřky viděli Stevena Spielberga. Dvojnásobný držitel Oscara má na režisérském kontě Schindlerův seznam a Zachraňte vojína Ryana, ale také klenoty jako Čelisti, Blízká setkání třetího druhu, Indiana Jones 1–4, E. T. Mimozemšťan, Jurský park 1–2, Minority Report, Chyť mě, když to dokážeš, Válka světů, Ready Player One: Hra začíná nebo nové zpracování West Side Story. Pětasedmdesátiletý tvůrce tedy má za svá léta s blockbustery zkušenost. V Marvelu už prý zašli tak daleko, že kontaktovali Spielbergova zástupce. Stevenův tým ale velký zájem projevit neměl, a tak nejspíš jeho potenciální uchopení Fantastické čtyřky skončí maximálně u zbožných přání.

Rozhodně se těžko uvěří tomu, že by se Spielberg upsal filmu, nad kterým by pravděpodobně neměl dvakrát velkou tvůrčí kontrolu, protože by musel plnit zadání od Marvelu. Pod jeho rukama by přitom klidně mohla vzniknout jedna z nejlepších komiksových adaptací. Navíc by se měl pořád točit kolem adaptace komiksu Blackhawk ze stáje DC Comics, pravděpodobnější ale je, že se režie tohoto snímku nezúčastní. Samotná tužba po Spielbergovi ovšem naznačuje, že mají v Marvel Studios od filmu velká očekávání a dá se tedy předpokládat, že se minimálně budou pokoušet hledat podobně silné jméno.

Již brzy se dozvíme, kdo se Fantastické čtyřky ujme…


Ohodnoť článek

Pro ohodnocení toho článku se musíš přihlásit.Komentáře

Pro psaní komentářů musíš být přihlášený.

Reklama